Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
onmen
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2015 15:09

Emerytura - jak oszczędzać, aby nie klepać biedy na starość?

Postautor: onmen » 03 sie 2016 11:01

Gdy człowiek jest młody, to nie zastanawia się nad emeryturą. No właśnie, w jaki sposób najlepiej oszczędzać, aby później nie klepać biedy na starość? Myślicie o tym? Odkładacie jakieś środki?

Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Re: Emerytura - jak oszczędzać, aby nie klepać biedy na starość?

Postautor: Bloom15 » 05 sie 2016 13:21

My np odkładamy po to, aby kupować nieruchomości. Co jak co, ale nieruchomości w perspektywie czasu przynoszą dobry zwrot w stosunku do zainwestowanych środków. Poza tym nieruchomość można zawsze sprzedać. Zobaczcie co się dzieje teraz z funtem, jak traci na wartości w stosunku do innych walut czy np takiej złotówki.

Camilla111
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2016 09:17

Re: Emerytura - jak oszczędzać, aby nie klepać biedy na starość?

Postautor: Camilla111 » 02 gru 2016 10:37

Inwestycja w nieruchomości to bardzo dobre rozwiązanie. Słyszałam również, że bardzo opłaca się inwestowanie w diamenty.

fander
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 gru 2016 09:59
Lokalizacja: Londyn

Re: Emerytura - jak oszczędzać, aby nie klepać biedy na starość?

Postautor: fander » 02 gru 2016 13:55

Nieruchomości jak najbardziej :) Są także liczne pakiety emerytalne np. Ergo Hestii czy Prudential, w które trzeba co miesiąc inwestować koło 300zł,a umowa jest podpisywana na co najmniej 10 lat.

kowalczyk90
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2017 13:26

Re: Emerytura - jak oszczędzać, aby nie klepać biedy na starość?

Postautor: kowalczyk90 » 25 lip 2017 08:00

Zgadzam się z tobą, ale patrząc to niewiadomo czy za 20 lat będzie jeszcze istnieć.

sasha4
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2016 18:42

Re: Emerytura - jak oszczędzać, aby nie klepać biedy na starość?

Postautor: sasha4 » 06 maja 2018 12:22

Mój znajomy zachwyca się kryptowalutami. Twierdzi, że to może być bardzo dochodowy biznes, zwłaszcza biorąc pod uwagę coraz bardziej rozwijającą się technologię wydobycia, któora obecnie wymaga już zakupu koparek kryptowalut takich jak te ze strony Cyfrowakopalnia.pl. Faktycznie inwestycja jest duża, jednak zastanawiam się czy faktycznie nie warto zainwestować w sprzęt, który z dużym prawdopodobieństwem się zwróci.

janubers
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2014 09:26

Re: Emerytura - jak oszczędzać, aby nie klepać biedy na starość?

Postautor: janubers » 30 sty 2019 06:13

Witam, zaoszczędzić na pewno się da. Ale lepszym rozwiązaniem jest wyszukanie sobie dobrej możliwości uzyskania dodatkowego dochodu. Najlepiej pasywnego. Gdzie nie poświęcamy wiele czasu a uzyskamy trwały co miesięczny dochód. Mam taki od wielu lat. Bezpieczny sprawdzony i mogę podzielić się tą informacją za darmo. Nie proponuję tu programów, mlm czy jakichś hyipów czy podobnych. To ma być dochód pewny, stały. Jak ktoś zainteresowany to zapraszam na skype - janubers. A dokładnie wyjaśnię. Oczywiście wszystko samemu sprawdzisz i dopiero wtedy zdecydujesz [ w każdym bądź razie ja żyję z tego już od paru lat ]

Nela09
Gastarbeiter
Posty: 58
Rejestracja: 02 paź 2018 13:09

Re: Emerytura - jak oszczędzać, aby nie klepać biedy na starość?

Postautor: Nela09 » 30 sty 2019 15:55

tak jak ktoś juz wyżej wspomniał, warto pomyśleć o rentierstwie. A na emeryturę odkładać samodzielnie i nie liczyć na świadczenia


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości