Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 04 cze 2013 10:48

usercostam pisze:
emigrantka pisze:user - i przez takie teksty ludzie pozniej laduja jak wyzej

1 sie uda, 99 na ulicy wyladuje


Jak ktoś jest głupi to i z 10000 wyląduje na ulicy


Dokładnie!
Zwłaszcza jak się nic nie wie i nie rozumie.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 04 cze 2013 10:59

usercostam pisze:
emigrantka pisze:user - i przez takie teksty ludzie pozniej laduja jak wyzej

1 sie uda, 99 na ulicy wyladuje


Jak ktoś jest głupi to i z 10000 wyląduje na ulicy


Ale dluzej mu to zajmnie

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: re

Postautor: goraluk » 04 cze 2013 11:01

adam36 pisze:Goraluk,niestety,widze,ze nie masz pojecia o tym temacie.


Może najpierw przeczytasz postarasz się zrozumieć co napisałem.
Jak napisałem, oni pracują i ich chronią programy pomocy. Ty być może byłeś na ulicy jako narkoman bez pracy to różnica.
Counicil może im zaoferować tymczasowe zakwaterowanie w B&B.
Nie wiem jak z pomocą żywnościową ale mogą w council o to zapytać czy np. crisis loan ich obejmie.

tak czy inaczej moim zdaniem w takiej sytuacji najwłaściwszym miejscem od którego zacząć to Citizen Advice Bureau - oni mają bardzo dobrą wiedzę na temat wszelkiej możliwej pomocy socjalnej. Są powiązania z National Homelessness Advice Service jak i z Shelter.
Tam udzielą im bardzo wyczerpującej informacji co mogą i jak to załatwić, łacznie z tym, że to CAB wypełni za nich formy jak i nada sprawie bieg.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Re: re

Postautor: NoToCo » 04 cze 2013 15:49

goraluk pisze:
adam36 pisze:Goraluk,niestety,widze,ze nie masz pojecia o tym temacie.



Counicil może im zaoferować tymczasowe zakwaterowanie w B&B.
Nie wiem jak z pomocą żywnościową ale mogą w council o to zapytać czy np. crisis loan ich obejmie.



1. Z tego co mi wiadomo (i z czym się spotkałam) to council B&B załatwia bezdomnym gdy temperatura spada poniżej zera.

2. Crisis loan zlikwidowano jakiś czas temu.

adam36
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2013 09:05

re

Postautor: adam36 » 04 cze 2013 17:16

Z malym dochodem mozna sie starac o miejsce w hostelu dla bezdomnych na takich samych zasadach,na jakich udostepnil mi pokoj wyzej wspomniany landlord:ze oni czekaja te kilka tygodni na Housing Benefit.Pokoj w takim hostelu kosztuje 50-100 funtow tygodniowo,nie wiem,jak z warunkami i towarzystwem mieszkajacym tam.Ale wszedzie sie dlugo czeka,tu sa tysiace ludzi w potrzebie.Istnieja jeszcze prywatni landlordzi,ktorzy udostepniaja pokoje dla osob o niskich dochodach i tez czekaja na HB.Ale na uzyskanie dostepu do takiego pokoju czeka sie minimum miesiac.Zeby sie dowiedziec szczegolow trzeba chodzic po dziennych osrodkach dla bezdomnych i w wiekszosci mozna uzyskac potrzebne info.Zachecam do odwiedzenia wlasnie London Bridge i choc troche problemowe(stanie w kolejce od 4.00-5.00 w pn,wt,sr) wydaje sie dostac tam na rozmowe,to oplaca sie,bo w jednej chwili mozna sie wszystkiego dowiedziec i przy odrobinie szczescia(np.miejsce u jakiegos jej znajomego landlorda)mozna dostac jakis pokoj.Ona rowniez wypisuje list polecajacy,z ktorym w reku jest lepiej,kiedy czeka sie tam pod tym Domem Siostr na ewentualne wolne miejsce i lozko na 3 miesiace.Ja bylem tam pod tym domem dwa razy i mialem w liscie od Karoliny,ze mam bardzo powazne schorzenie kregoslupa,papiery,ze karetka mnie odwiozla do szpitala kilka dni wczesniej i myslalem sobie,ze mnie wpuszcza,przeciez ja potrzebuje tak bardzo pomocy,ale to co zobaczylem tam,tych ludzi,ktorzy ledwo powlocza nogami,o kulach ,wiedzialem,ze marne szanse,bo im po prostu zamykaja tez drzwi przed nosem,bo nie ma po prostu miejsc... Odnosnie narkomana na ulicy bez pracy,to nie zrozumiales(ktos tam wczesniej...) tego w ogole.Wlasnie narkoman i alkoholik ma wieksze szanse na uzyskanie pomocy,bo istnieja dla nich podobno dwa czy trzy hostele,do ktorych spotkani przeze mnie polscy alkoholicy sami bali sie byc odwieznieni opowiadajac jak to tam biegaja ze strzykawkami po korytarzach... Takie opowiesci przekazywane z ust do ust w miedzyczasie jak suszy...Wiec chcac nie chcac przy wspolnym posilku w jadlodajni zaczerpnalem troche tej byc moze "bajkowej"wiedzy... Ale o tych hostelach dla osob uzaleznionych slyszalem nie tylko od Polakow,wiec raczej jest to prawda.Osoby bez problemow traktuja z gory gorzej zakladajac ,ze sobie taki ktos lepiej poradzi na ulicy.
A w zime?.. Na szczescie ominelo mnie to,ale z tego co sie orientuje otwierane sa koscioly na noc w centrum i to tylko jak jest naprawde zimno...

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: re

Postautor: goraluk » 04 cze 2013 17:38

NoToCo pisze:
goraluk pisze:
adam36 pisze:Goraluk,niestety,widze,ze nie masz pojecia o tym temacie.



Counicil może im zaoferować tymczasowe zakwaterowanie w B&B.
Nie wiem jak z pomocą żywnościową ale mogą w council o to zapytać czy np. crisis loan ich obejmie.



1. Z tego co mi wiadomo (i z czym się spotkałam) to council B&B załatwia bezdomnym gdy temperatura spada poniżej zera.


? Że co?
To nie Polska:)
B&B jest tymczasowym zakwaterowaniem, to najniższa forma jaka może zaoferować counicil. W UK nie ma bezdomności w rozumieniu Polskim, tu bezdomnym jest się wolontariacko.
Tak więc jak ktoś pracuje lub nabył prawa to nie ma problemu z przydziałem tymczasowych lokum.
Jak jest inaczej to wskaż mi ta rewelację. A co tam będę jak wy.

2. Crisis loan zlikwidowano jakiś czas temu.

Zmieniono nazwę na budgeting loans, ok. miesiąca lub 2 temu.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: re

Postautor: goraluk » 04 cze 2013 17:56

adam36 pisze:Z malym dochodem mozna sie starac o miejsce w hostelu dla bezdomnych na takich samych zasadach,na jakich udostepnil mi pokoj wyzej wspomniany landlord:ze oni czekaja te kilka tygodni na Housing Benefit.


Nie obraź się, ale mam wrażenie, że po prostu nie znasz języka i totalnie nic nie potrafisz, nie wiesz gdzie się udać i o co pytać.
Zdajesz się tylko na to kto i jak wskaże ci palcem co masz zrobić a i tego nie bardzo kumasz.
W UK pomoc socjalna jest na bardzo wysokim poziomie, napisałem ci, prawo do pomocy socjalnej nabywasz już jak zaczniesz pracować.
Byłeś choć raz w CAB?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 04 cze 2013 18:25

B&B jest tymczasowym zakwaterowaniem, to najniższa forma jaka może zaoferować council. W UK nie ma bezdomności w rozumieniu Polskim, tu bezdomnym jest się wolontariacko.


Poczytaj sobie o "involuntary homelessness" i "voluntary homelessness".

Tak więc jak ktoś pracuje lub nabył prawa to nie ma problemu z przydziałem tymczasowych lokum.


Dla młodej, bezdzietnej, pracującej pary? Ty naprawdę myślisz, że council takie sprawy załatwia w 2-3 dni?

Zmieniono nazwę na budgeting loans, ok. miesiąca lub 2 temu.


Budgeting loan jest czymś zupełnie innym, najbardziej od crisis loan różni ją to, że trzeba pobierać konkretne zasiłki przez przynajmniej pół roku żeby się kwalifikować.

Więcej na temat zmian:
http://www.dwp.gov.uk/local-authority-staff/social-fund-reform/

adam36
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 10 lut 2013 09:05

re

Postautor: adam36 » 04 cze 2013 19:54

Tak,wiem,ze tu pomoc socjalna jest na wysokim poziomie,ale tematem tej rozmowy nie jest: przytaczanie nazw instytucji,tylko: Blagamy o pomoc w znalezieniu noclegowni, jadlodajni,wiec podzielilem sie z tymi i nastepnym ludzmi,ktorzy znajda sie w takiej sytuacji swoim dswiadczeniem: ZE NIE MA W UK ZADNYCH NOCLEGOWNI.Pomoc moze zostac udzielona tylko w opisany juz przeze mnie sposob:przyjmujemy Cie i czekamy na HB.Ale to nie jest od razu i trzeba czekac.Pisze to po to,zeby ludzie ci nie ludzili sie(choc taka nadzieja jest na poczatku czyms,co podtrzymuje na duchu,ze gdzies zaraz nas przyjma,ze bedziemy normanie spac...) i jeszcze zanim znalezli sie na ulicy,robili naprawde wszystko,dzialali na zwiekszonych obrotach w szukaniu pracy,szukaniu oszczednosci,zeby nie znalezc sie juz na tej ulicy.Ja bylem na ulicy osoba pracujaca,kontaktowalem sie z kilkoma tymi organizacjami rzadowymi,z councilem,wszedzie olewka,zanim sie cokolwiek zalatwi,trwa to kilka tygodni,a spac musisz gdzies i to w tym wszystkim jest najgorsze.A wracaj z pracy zmeczony,spocony i kladz sie w bramie albo pod kosciolem.Nie chce sie pracowac po jakims czasie... Pozdr!

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 05 cze 2013 10:03

blondynek pisze:znow mi sie noz w kieszeni otwiera a najbardziej na to ze - wg goraluk - council 'musi dac'


Bo musi! Takie JEST PRAWO!
Counicl to nie organizacja charytatywna a urząd państwowy który musi podążać za prawem i procedurami. Nie może urzędnik sobie stwierdzić - nie to ie nie pomożemy, jeśli osoba szukająca pomocy spełnia warunki urzędnik nie może nic innego zrobić jak udzielić pomocy.

council nic nie musi; nie musi skierowac do hostelu ani nic


Musi! Od tego jest! Poczytaj trochę więcej czym zajmuje się counicil i jakie ma obowiązki.

swego czasu bralam udzial w eksmisjach; ostatnia jakiej bylam swiadkiem to squat ponad 30 osob (Polacy, Brazylijczycy, Niemcy - mieszanka typowa) pare lat wstecz

i para Polakow z malym dzieckiem, kilkumisiecznym, miedzy innymi;
i myslisz ze cos dostali? nic nie dostali - nawet miejsca w hostelu nie dostali


Brałaś udział w eksmisjach czy byłaś eksmitowana - podaj szczegóły?
Bo ja wielokrotnie byłem z rożnymi osobami w couniculy i każda z nich mieszka dziś w counicl flat lub house.
Zwłaszcza osoby z dziećmi, więc nie piernicz głupot, bo albo ktoś jest popularną "ciotą" co to nic załatwić nie umie albo pie... bzdury!
Osoby z dziećmi są zawsze traktowane priorytetowo, po samum tym, widzę że masz zero wiadomości lub wiadomości rodem z linków. Jak pewny user na forum o nicku blondynek...
Coś się nasłuchasz od nie wiadomo kogo i już bierzesz to za pewnik.

wiec juz przestan pieprzyc ze 'council da' bo sie nalezy; council ich pokierowal gdzie moga isc sie przespac ale nic im nie 'dal'


No jasne jak pójdziesz do couniclu i powiesz, że chcesz mieszkanie to co ci odpowiedzą? To trzeba mieć minimum wiedzy jak to zrobić, od tego piszę cały czas jest CAB który w tym pomaga, a to, że dla ciebie CAB jest zły to jedynie świadczy o bardzo niskiej wiedzy na ten temat.
CAB jest w stanie za danego delikwenta sprawy załatwiać w couniclu. Zgodnie ze wszelkimi procedurami, ty tego nie zrobisz bo masz jedynie wiedzę opartą o linki i jakieś zasłyszane informacje od kogoś tam.
Później ktoś tai przeczyta twoje wywody o CAB zrobi jak napiszesz i dalej powtarza te same bzdury i nie rozumie dlaczego ten dostał a on nie.

jak napisala NTC - voluntary vs involuntary


Dokładnie na takich opiniach się opierasz.

ty na wszystko masz recepte [piii...] - CAB, zasilki i council housing

rozumiem ze to z wlasnego doswiadczenia te madrosci czerpiesz nadal


Oczywiście, że z własnego, napisałem kiedyś, że piszę o tym co osobiście wiem lub z pewnego źródła.
Pracowałem wolontariacko w CAB i wiem czy się zajmują i jak pracują.
CAB jeśli chodzi o zasiłki i pomoc socjalną jest najlepszym miejscem gdzie można uzyskać informacje. Z pewnością nie od ciebie i twoich zasłyszanych od NOToCo historii...
CAB jak już napisałem może za ciebie prowadzić sprawę w couniclu jeśli nie wiesz jak a nie wiesz skoro piszesz takie bzdety.
Tak wiem, każdy polak jest mądrzejszy od innych nawet od ludzi którzy zajmują się daną sprawą latami ty będziesz mądrzejsza bo NoToCo napisał.
Wiele razy ci pisałem, że nie znasz couniclu i jego roli.
co do crisi loans - tez jak pisze NTC...crisis loans to zupelnie cos innego niz obecne 'budgeting loans'


To dokładnie to samo z małymi różnicami, jak widzę CL został zawieszony w kwietniu tego roku, i wszelkie sprawy które prowadził CL przeszły na BL.
Różnice są bardzo małe zwłaszcza dla osoby która takową pożyczkę bierze.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 18 wrz 2013 22:29

gorale to zawziete bestie....


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 22 gości