O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
qbamatus
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2012 22:22

Wyjazd do UK

Postautor: qbamatus » 25 lut 2012 22:35

Witam wszystkich.
Tak sie pieknie sklada, ze uwalilem studia, a moja dziewczyna w tym roku pisze mature i myslelismy nad wyjazdem do Wielkiej Brytanii. Dlaczego do UK? Otoz moja druga polowka chciala by nauczyc sie angielskiego, potrzebny bedzie jej w przyszlosci, a jak wiadomo najlepiej i najlatwiej nauczyc sie spikac w kraju anglojezycznym, poza tym bylem w UK i kraj mi sie bardzo spodobal, mimo ze bylo to zima i pogoda nie byla ladna :D Wyjazd nie na stale oczywiscie, a na okres od czerwca do wrzesnia wlacznie.

I tutaj prosil bym o porade ludzi z UK, czy myslicie, ze jest to wykonalne, zeby znalezc mieszkanie na ten okres, znalezc dla nas prace taka, z ktorej bysmy dali rade sie utrzymac, bo nie jest warunkiem koniecznym odkladanie grosza na pozniej. Czy korzystac z ofert jakiejs agencji? Slyszalem o wielu oszustach, ale z drugiej strony nie mam nikogo takiego, ktory mogl by nam tam lokum i prace zalatwic :(

Wielkie dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 25 lut 2012 23:17

Wyjazd ..... na okres od czerwca do wrzesnia wlacznie.

I tutaj prosil bym o porade ludzi z UK, czy myslicie, ze jest to wykonalne, zeby znalezc mieszkanie na ten okres, znalezc dla nas prace taka, z ktorej bysmy dali rade sie utrzymac,


Nie, nie jest to mozliwe.

qbamatus
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2012 22:22

Postautor: qbamatus » 25 lut 2012 23:49

StaraBaba pisze:
Nie, nie jest to mozliwe.


Dlaczego? Ciezko o prace, mieszkanie, problem z papierami na taki okres czasu?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 26 lut 2012 01:46

wszystko co wymieniles

gosiaa84
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 26 sty 2012 18:08

Postautor: gosiaa84 » 26 lut 2012 22:52

A ja uważam, ze wszystko jest możliwe poza nauka jezyka, bo wszedzie mnustwo polaków. Troche podszkolic, osłuchac sie to tak, ale nie wiele mozna sie nauczyc w tak krotkim okresie czasu. Nie wiem jak w Londynie, ale przeciez nie musicie koniecznie tam jechac... Ja przez 5 i pół roku mieszkalam w miasteczku o nazwie Huntingdon w okolicach Peterborough i tam duzo studentów przyjezdzalo na wakacje, mieli prace, mieszkanie i pieniazki na zycie i nawet niektorzy odkładali :) Oba miasteczka maja swoje fora, moze spruboj tam siue czegos dowiedziec, bo jedyne co zauwazyłam to na tym forum ludzie sa pesymistami i wogole nie sa pomocni w sytuacjach jak np wasza. Tam ludzie byli jacys bardziej zyczliwi. Pozdrawiam xxx

Ps. Szukajac pracy przez agencje nie mowcie, ze przyjechaliscie tylko na wakacje

qbamatus
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2012 22:22

Postautor: qbamatus » 28 lut 2012 23:53

Wielkie dzięki! :D

zuzumiksz
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2011 14:54

Postautor: zuzumiksz » 07 mar 2012 11:07

pewnie ze jest mozliwe, jak najbardziej. a w uk jest moim zdaniem super :) kocham polske ale w uk czuje sie juz prawie jak u siebie :) no i fajnie tez pozwiedzac :) londyn jest super http://www.facebook.com/sos.pomoc/posts/311924802205602

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 07 mar 2012 16:18

zuzumiksz, czy Ty naprawdę musisz wszędzie śmiecić tym linkiem?

lolcol
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 15 mar 2012 19:19

Postautor: lolcol » 15 mar 2012 22:25

Z mieszkaniem (albo predzej pokojem) do wynajecia nie bedzie najmniejszego problemu, zakladajac ze macie wystarcajaco pieniedzy na zaliczke i oplaty. Z praca moze byc gorzej, niestety bezrobocie w Anglii wzrasta. Odradzam przyjazd dopoki nie macie zaklepanej pracy.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 80 gości

cron