O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
mariuszp
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2007 23:04

"co daje" rezydentura?

Postautor: mariuszp » 18 gru 2007 21:13

Witam, mam pytanko:
Po roku pobytu w Wielkiej Brytanii istnieje mozliwość ubiegania sie o przyznanie rezdentury.
"Co daje" rezydentura?

Netka
Emigrant
Posty: 124
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:55

Postautor: Netka » 18 gru 2007 22:06

Korzyści wynikające z rezydentury imigracyjnej i podatkowej w UK


Uregulowana sytuacja imigracyjna w Home Office to:


otwarta droga do pobytu stałego, obywatelstwa, brytyjskiego paszportu
Kiedy masz stały pobyt, twoje dzieci łatwiej i taniej uzyskają brytyjski paszport. Nie zmarnuj im tej szansy!
Jesteś wolny, mając rezydenturę nie musisz już rejestrować kolejnych WRS w Home Office.
Ochrona przed podwójnym opodatkowaniem. Płać podatki tam gdzie mieszkasz na stałe. Rezydentura jest jedynym dokumentem rządu brytyjskiego, potwierdzającym stałe zamieszkanie. Nawet, jeśli masz rodzinę czy mieszkanie w Polsce rezydentura niczemu nie przeszkadza. Nawet, jeżeli planujesz powrót do kraju za rok czy dwa, lub nie podjąłeś jeszcze decyzji o stałym zamieszkaniu posiadanie rezydentury niczemu nie zaszkodzi, a tylko pomoże.
Powinieneś posiadać dwa dokumenty, o które mogą Ci pomóc w unikaniu podwójnego podatku:
Rezydentura imigracyjna z Home Office i Certyfikat rezydentury podatkowej z brytyjskiego urzędu skarbowego

UWAGA dopiero oba dokumenty razem dadzą Ci większą szanse w ochronie przed unikaniem płacenia podwójnych podatków!
Rezydentura poprawia ocenę kredytową Credit Score w przypadku starania się o wszystkie kredyty, pożyczki czy karty kredytowe. W rezultacie możesz łatwiej uzyskać tańszy kredyt. Bardzo ważne w szczególności mortgage – kredytu na zakup domu czy mieszkania.
UWAGA Jest wiele firm, które udzielają morgate tylko oficjalnym rezydentom!

Ubezpieczenia (na życie, majątkowe, komunikacyjne, obowiązkowe ubezpieczenia kredytów szczególności mortgage) Jest wiele firm, które zawierają umowę ubezpieczeniowe, których stroną jest osoba będąca rezydentem w Wielkiej Brytanii.
Pełna ochrona państwa i brytyjskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Jako rezydent będziesz traktowany, jako osoba mieszkająca w Wielkiej Brytanii, a nie tylko przebywająca i pracująca w Wielkiej Brytanii.


Zapewnij sobie takie same prawa do uzyskania zasiłków i pomocy społecznej jak mieszkańcy Wielkiej Brytanii, np. staranie się o zasiłki, kiedy nie możesz pracować z przyczyn utraty zdrowia czy wypadku, lub zasiłek na dofinansowania mieszkania Housing benefit, może być przyznany jedynie rezydentom.
Przyjemność z podróżowania. Jako rezydent w Wielkiej Brytanii łatwiej uzyskasz wizę np. do USA, Kanady czy Australii, niż osoba, która nie posiada rezydentury. Będziesz traktowany jak prawdziwy turysta, a nie osoba, która za wszelką cenę chce wyjechać np. do Stanów.Są różne rodzaje rezydentur imigracyjnych, różne aplikacje i rózne drogi postępowania przed urzedem. Napewno nie wiesz, że certyfikowany doradca imigracyjny, ze znaczkiem OISC, ma obowiązek działać w interesie klienta. Na pewno wybierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Prawo W. Brytanii chroni klientów w sprawach imigracyjnych. Tylko certyfikowany doradca imigracyjny OISC lub prawnik w organizacji Law Society może udzielać porad lub usług z w zakresie spraw imigracyjnych. Nawet ogólna pomoc, czy wypełnienie formy w przypadku problemów językowych, jest przestępstwem karnym i grozi karą wysokiej grzywny lub/i pozbawienia wolności do lat dwóch. Doradcy muszą zdać egzaminy, być ubezpieczeni i działać w interesie klienta. Więcej o pracy doradcy imigracyjnego dowiesz się na www.OISC.gov.uk


Pomyśl teraz na spokojnie, jakie masz plany na przyszłość i jak ważna jest dla Ciebie rezydentura. Rozmowa z rodziną i znajomymi, utwierdzi Cię, że powinieneś wydrukować umowę na rezydenturę w Wielkiej Brytanii. Kiedy będziesz miał dodatkowe pytania lub wątpliwości po prostu zadzwoń 084 4545 4646 i porozmawiaj z doradcą imigracyjnym.

mariuszp
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 17 paź 2007 23:04

Serdecznie

Postautor: mariuszp » 19 gru 2007 21:46

dziekuje za pomoc i wyczerpujaca odpowiedz ;)
pzdr, M.

kuriss
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2016 17:09

Re: "co daje" rezydentura?

Postautor: kuriss » 04 lip 2016 17:15

Uwaga! Mimo tego, iż po minimum 5 latach (legalnego) pobytu na Wyspach nabywamy prawa rezydenta to jednak nie wystarczy, aby mieć udokumentowaną rezydenturę. W staraniach o brytyjskie obywatelstwo musimy posiadać właśnie tzw. Kartę Rezydenta (na papierze), wystawianą przez Home Office, a która jest formalnym potwierdzeniem naszych praw.

admma
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 12 lip 2016 19:22

Re: "co daje" rezydentura?

Postautor: admma » 16 lip 2016 15:33

Rezydentua daje pewność, że masz większe szanse że cię nie wyrzucą:). Ale wiele to i tak pewno nie da:)


Wróć do „Hyde Park”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron