O wszystkim na tematy prawne
gosiaczekwales
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2007 00:00

Zasiłki w Polsce - praca w UK?

Postautor: gosiaczekwales » 10 gru 2007 00:03

chcialabym zapytac czy majac rente w polsce mozna pracowac w uk i starac sie o tax credit czy grozi to utrata dochodow w polsce.BARDZO PROSZE O POMOC!!!!!!!!To bardzo wazne dla mnie

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 10 gru 2007 06:54

renta to nie dochod.

zasilek mozesz pobierac tylko w 1 kraju - legalnie.

a nielegalnie to dopowiedz sobie sam... jak cie chapna to chapna, a jak nie to nie.

w teorii i praktyce, mozesz pracowac i pobierac rente, ale renta tylko w 1 kraju.

jak cos popieprzylem to poprawic mnie poprosze

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 10 gru 2007 12:21

Z tego co pamietam to owszem, grozi.

Renta przysluguje osobom niezdolnym (lub czesciowo niezdolnym) do pracy. Jesli mozesz pracowac to czmu mialbys dostawac rente?

Z tego co pamietam z polskich przepisow to rencisci moga pracowac w jakims tam niewielkim wymiarze godzin, ale w jakim - nie pamietam, poszukaj sobie.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 10 gru 2007 17:42

kolega Mc ma racje, renta jest zasiłkiem dla osób, które na wskutek utraty zdrowia nie moga pracować, lub mają z tą pracą kłopoty, obłożone jest to odpowiednimi przepisami, bo jak wiemy z samej renty przeżyć się nie da, łaskawie pozwolono dorobić ale na tyle by z głodu nie umrzeć, podsumowując albo renta albo praca w anglii, bo tu po tygodniu pewnie limit przekroczysz, ale z drugiej strony po co zgrywać dziada skoro możesz sobie normalnie zarobić i godnie zyć... skoro możesz pracować??

gosiaczekwales
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2007 00:00

Postautor: gosiaczekwales » 10 gru 2007 18:46

Chcialam sie tylko upewnic zreszta wiecie jakiej wysokosci jest renta w polsce i ze jest przyznawana na krotki okres i pozniej ciezko zeby na kolejny okres przyznali a to jest koncowka i niewiadomo czy przyzaja na kolejny okres.Kolezanka zapewnia i nalega zeby zlozyc papiery na tax bo podobno mozna tak robic wiec dlatego zdecydowalam sie zapytac zeby sie upewnic choc ja na ten tax zdecydowana nie jestem i wydaje mi sie lepiej az tak nie ryzykowac :(


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron