O samochodach, motocyklach i rowerach ...
user1081421
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2007 23:02

Zimowe Opony a jazda do Polski

Postautor: user1081421 » 01 gru 2007 10:34

slyszalem od znajomego cos ale nie jestem pewien czy to prawda. jak ktos sie orientuje na ten temat prosze o odpowiedz
jade do Polski samochodem z Londynu, slyszalem ze niemcy strasznie sie czepiaja samochodow na autostradzie bez zimowek. moga nawet scholowac.nie wiem czy to prawda i co robic.czekam na odp.pozdrawiam

user1396553
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 gru 2007 20:08

Postautor: user1396553 » 18 gru 2007 20:39

nie wiem jak to jest ale tez to slyszalem.ja mam ten komfort ze jade dopiero w lutym i napewno juz ktos sie przejedzie na letnich i za jaka cene.i opowie to na londynku

viper11
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2008 09:50

Postautor: viper11 » 21 paź 2008 09:54

no ja w zeszłym roku jechałem. Na jednej osi miałem wielosezonowe, a na drugiej letnie. Kontroli nie miałem, dojechałem bez problemu. W drodze powrtonej niemiecki Zoll nas tylko zatrzymał i odwiedziliśmy ich "garaż". Posprawdzali tylko bagaże i to wszystko.

Co do opon, to czytałem, że w Niemczech nie wolno poruszać się samochodem bez zimówek po ośnieżonych drogach, a niemieckie autostrady bardzo rzadko pokrywają się śniegiem.

Teraz też mam zimówki na jednej osi, a letnie na drugiej, do świąt jeszcze troche czasu, więc niech się inni jeszcze wypowiedzą.

Pozdrawiam


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość