Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
berka
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2011 10:31

Nauczycielki przedszkola i nie tylko!! OSTRZEZENIE!!!!!!!

Postautor: berka » 02 lip 2011 10:57

Serdecznie radze uwazac na oferte pracy w Stepping Stones Nursery na Brixton, Plato Road i na Thornton Heath.
Pakistanscy wlasciciele najpierw zapraszaja na interview, pozniej informuja, ze kazdy zaczyna od voluntary work....czesto przez np 2 tygodnie (nazywaja to "training") i jesli zalezy ci na pracy to przez ten czas pracujesz za darmo: jako nauczyciel nasz w obowiazku oprocz pracy z dziecmi, odkurzanie, zmywanie naczyn, prowadzenie bardzo obszernej dokumentacji, przewijanie itp itd. Po okresie "treningu" albo cie zwalniaja albo zaczynaja ci placic do 6 f na godzine.Masz obiecane, ze po 3 miesiacach dostaniesz kontrakt i podwyzke. Jako, ze oszczedzaja na zatrudnieniu - wykonujesz prace za trzech. Gdy upomnisz sie pisemny kontrakt i obiecana podwyzke, nawet po pol roku - jestes odprowadzony do drzwi i masz zakaz wstepu do przedszkola. W ciagu tygodnia zwolnili 4 Polki a zostawili 2 pracujace za darmo dziewczyny z Indii i Pakistanu. I zapomnij o referencjach....pan Khan mowi, ze nie ma takiego obowiazku. Ja po trzech i pol miesiaca dolaczylam do grona osmiu wyrolowanych Polek.Koszmar:( Nie dajcie sie w to wrobic.


berka
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2011 10:31

Postautor: berka » 03 lip 2011 13:08

w tej chwili dwie pracuja bez CRB i ich angielski jest zenujacy.Trzecia ma CRB ale po angielsku nie mowi slowa! Juz sprawa zostala zgloszona do councilu i ofsted.Zamierzamy tez odwiedzic jobcentre i citizen advice buerau. Ich ogloszenie wciaz jest aktywne w dziale "praca - inne"

aymee
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2011 13:53

Postautor: aymee » 05 lip 2011 13:57

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w tym przedszkolu. Zaproponowano mi oczywiście voluntary job na pocżątek. Miałam pracować za darmo przez minimum 4 tygodnie od poniedziałku do piątku od 9 -18, po to żeby oni mogli stwierdzić czy chcą mnie zatrudnić. Podejrzewam, że po tych 4 tygodniach znaleźliby kolejną naiwną osobę. Ale to co mnie bardziej zdziwiło to to, że od początku rozmowy bardzo zależało temu Panu na skserowaniu mojego paszportu i reszty papierów. Nie polecam!!!Szkoda czasu!

matthew1234
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2011 21:57

Postautor: matthew1234 » 18 lip 2011 22:00

Wiem, ze moje pytanie moze sie wydac glupie, badz naiwne, ale moze mi ktos powiedziec, dlaczego temu panu tak bardzo zalezy na kopiach paszportu, jakos nie bardzo moge dojsc do czego on moze ich uzyc.
Bede wdzieczna za odpowiedz.

matthew1234
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2011 21:57

Postautor: matthew1234 » 18 lip 2011 22:35

Dzieki za odpowiedz.

A czy Landlord rowniez ma prawo zadac kopi paszportu, stron ze zdjeciem i danymi?

matthew1234
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2011 21:57

Postautor: matthew1234 » 19 lip 2011 16:43

ok, dzieki za wyjasnienie.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 84 gości