O wszystkim na tematy prawne
green8889
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2010 07:05

UTR - Problem

Postautor: green8889 » 28 maja 2010 07:09

Witam mam olbrzymi problem.
Mam nadzieje ze ktos mi moze pomoc. Prosze!!!!
Otworzylem selfemployee w styczniu 2010, ale w dokumentach aplikacyjnych zaznaczylem ze zaczolem prace w listopadzie 2009
(ksiegowa stwierdzila ze tak mozna zrobic - czy to prawda????).
Od dnia aplikacji do chwili obecnej (28 Maj 2010) nie otrzymalem jeszcze mojego UTR Number, ale oplaty za NINO dokonalem.
Nie rozumiem co sie dzieje dlaczego nie mam jeszcze tego numeru.
Obecnie tez nie moge sie tez rozliczyc z podatku poniewaz mi jescze zadne dokumenty nie przyszly.
O co w tym wszystkim chodzi??? Dlaczego sie tak dzieje???? Pomocy, jestem zdesperowany!!!!!(delikatnie to ujmujac)

green8889
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 28 maja 2010 07:05

Postautor: green8889 » 28 maja 2010 23:23

niestety nie otrzymalem rzadnej z powyzszych form i to mnie najbardiej niepokoi
jesli chodzi o kontaktowanie sie z nimi to niestety nie udalo mi sie ani razu
jak dzwonilem to albo nikt nie podnosil sluchawki albo prosili zeby zadzwonic w inny dzien u ksiegowej bylem i rowniez dzwonila do nich ale byla ta sama sytuacja pisalem do nich rownie zlisty ale nie otrzymalem zadnej odpowiedzi i to mnie niepokoi:( od chwili otwarcia self employe nie wystawialem rzadnego rachunku poniewaz pracuje na zasadzie ze firma mnie wynajmuje a szef chcial ode mnie wszystkie te dokumenty zeby (jesli go dobrze zrozumialem )oplacac podatek za pracownika ale do tego ppotrzebuje UTR number ktorego nie otrzymalem i tak wkolko i najgorse jest to ze nie widze zadnego wyjscia z tej sytuacji a ksiegowa rowniez nie wie jak to mozliwe fakt ze sie przeprowadzalem ale jak pytalem sie osob ktore zamieszkaly po mnie o poczte to przyszla do mnie aby oplata za NINO a UTR i dokumentow do Tax Return nie przyszly wiec nie wiem co sie dzieje

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 29 maja 2010 01:40

1. Jeżeli posiadasz jakieś listy od HM Revenue & Customs (Inland Rev.) to sprawdź, czy nie ma na nich Tax Reference. Jeżeli jest i składa się z 10-ciu cyfr, to to jest właśnie UTR (Unique Tax Reference).
Jeżeli nie ma, to dzwoń pod nr 0845 915 4515 albo 08453003939.

2. Co to znaczy, że nr się nie zgłasza?!. Bzdura! Trzeba tylko być cierpliwym, powciskać odpowiednie klawisze wyboru i - po odsłuchaniu uspokojającej muzyki - zostaniesz połączony z konsultantem.

3. Podejrzewam, że księgowa nie jest u nich zarejestrowana i dlatego nie chcą z nią rozmawiać a Ciebie kituje, że nr się nie zgłasza. Oni dosyć poważnie podchodzą do weryfikacji danych przed rozmową.

4. Miej pod ręką swój Insurance Number bo od tego zaczyna się rozmowa.

5. Jak nie znasz tutejszego swahili to też nie problem. Musisz od razu powiedzieć zdanie: Mej aj ask ju for e polisz interpreter, plijz. :D. I dadzą Ci polskiego tłumacza.
(Ci tłumacze są fajni. Raz słyszałem takiego jednego, co mówił: zis łomen is koling ebałt her jutier - dokładnie tak to zabrzmiało)

6. Jak nie chcesz dzwonić, to napisz list z opisem problemu i wyślij go na adres: The Triad, Stanley Road, Bootle, Merseyside, L75 1HW.

I to by było na tyle. Amen.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości

cron