O wszystkim na tematy prawne
avonuk
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2010 00:10

Kupno mieszkania w pl - kompletnie zielona, proszę o pomoc!

Postautor: avonuk » 17 sty 2010 00:35

witam,

tak sie stalo, ze musze dosc szybko (chcialabym je miec do dyspozycji w pol roku) kupic male mieszkanie w krakowie (powiedzmy 40mkw, 2 pokoje, nie nowe ale nie stare budownictwo, rynek wtorny) tylko nie mam pojecia od czego zaczac i jak nie dac sie oszukac i naciagnac. z tego co wiem przydalby mi sie pelnomocnik w polsce, gdzie go szukac? jak znalezc kogos kto zna sie na rzeczy i zajmie sie wszystkim za mnie? ile to bedzie kosztowalo?
umawiam sie wlasnie na spotkanie z polskim biurem w londynie, ktore ma mi pomoc ogarnac cala sytuacje, ale czy powinnam im ufac? czego moge od nich oczekiwac i na co powinnam uwazac?
nie mam pojecia o niczym, wiec boje sie ze na kazdym kroku ktos bedzie chcial na tym zarobic. z tego co wyczytalam powinnam wziac kredyt hipoteczny, ale boje sie, ze bank moze odmowic. na tzw papierze mam male dochody (£500 miesiecznie) w uk, w polsce nie ma mnie od 2004, mam 26 lat, a chcialabym splacic w powiedzmy do 10 lat, dam rade.
jak to wszystko widzicie? prosze o rady, wskazowki, cokolwiek!
pozdrawiam!

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 sty 2010 10:27

jak chcesz splacic w 10 lat i dostac kredyt na na twoich zarobkach na papierze brakuje ci z przodu 4 lub 5 lub 6 itd ... ale powodzenia :shock:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 sty 2010 10:36

az z ciekawosci sprawdzilem - 300 000 zlotych to chyba absolutne minimum na 40m w Krakowie
z zarobkami 2250 zl na miesiac zaden bank na swiecie nie da ci kredytu chyba ze na 5% wartosci
nie chce ci podcinac skrzydel ale z informacji jakie podalas to - zapomnij

avonuk
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2010 00:10

Postautor: avonuk » 18 sty 2010 16:39

ofert jest pelno, i spokojnie nawet za 215 000 znajde 2pokojowe w krakowie, chociazby to jako przyklad http://www.dominium.pl/pl/wtorny/szczeg ... iellonskie
w ciagu najblizszych miesiecy mam nadzieje awansowac i wtedy bede mogla pokazac wszystkie swoje zarobki (bedzie mi sie oplacalo) wiec mowicie, ze jak bede zarabiac £3000 na miesiac to juz jest sens o tym myslec? i jesli jeszcze bede miala jakis wklad na poczatek? nie powinno byc az tak zle...?

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 sty 2010 16:47



Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 0 gości