Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
user852615
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2010 18:33

Ubezpieczenia na życie w UK?

Postautor: user852615 » 09 sty 2010 18:37

Witam Wszystkich serdecznie, rozpoczynam nowy temat –ubezpieczenia na zycie w UK.
Chcialabym przyblizyc Wam tematyke ubezpieczen zyciowych w UK, podzielic sie moim doswiadczeniem w tym zakresie. Zamierzam sukcesywnie dokladac nowe informacje i w miare mozliwosci odpowiadac na Wasze pytania. Jesli bedziecie potrzebowac pomocy w tym zakresie, porady, sprawdzenia tego co juz macie, kalkulacji kosztow ubezpieczenia Waszego zycia lub lub ochrony Waszego kredytu hipotecznego Mortgage –sluze pomoca oraz ubezpieczen wypadkowych. Zapraszam przedstawicieli roznych firm ubezpieczeniowych do dyskusji i porownania ofert :)

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 10 sty 2010 04:30

:D fajne. Napisz coś więcej.

user852615
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2010 18:33

Postautor: user852615 » 10 sty 2010 09:59

Ubezpieczenia na życie i od chorób mogą być wykupione niezależnie od tego, czy mają stanowić zabezpieczenie kredytu mieszkaniowego, czy też mają zapewnić byt rodzinie. Brytyjski rynek ubezpieczeń oferuje bardzo szeroką gamę produktów, dlatego warto się zapoznać z rodzajami ubezpieczeń, zanim zdecydujemy się, które z nich najlepiej zabezpiecza nas i naszą rodzinę.Trzeba być przygotowanym na najgorsze
Ubezpieczenie może złagodzić skutki przykrych zdarzeń losowych, takich jak poważna choroba czy utrata pracy, musimy jednak mieć świadomość czym naprawę jest ubezpiecznie i jakie daje nam gwarancje.W trosce o przyszłość naszej rodziny wybieramy różne formy polis. Musimy rozważyć to, która polisa daje najwyższy poziom zabezpieczenia i jak najwyższą gwarancję materialną. Wypadek, ciężka choroba czy śmierć głównego żywiciela rodziny to sytuacje, które wydają się niewyobrażalne, ale mogą zdarzyć się w każdej rodzinie i mieć ogromny wpływ na jej przyszłość. Śmierć, trwała niezdolność do pracy czy utrata pracy przez głównego żywiciela rodziny może spowodować poważne konsekwencje, np. utratę domu. Dlatego też musimy pomyśleć o jak najlepszym zabezpieczeniu na tą przykrą ewentualność.
W nastepnych postach przyblize Wam rodzaje ubezpieczen na zycie (Life cover)

user852615
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2010 18:33

Postautor: user852615 » 10 sty 2010 10:06

Kiedy podjęliśmy już decyzję o ubezpieczeniu naszego życia, następnym krokiem jest zrobienie rozeznania na rynku i wybór ubezpieczyciela. Dobrze jest poznac oferty różnych firmy ubezpieczeniowych, dokładnie zapoznać się z ofertą. Kiedy już zdecydujemy, w jakiej firmie chcemy się ubezpieczyć, na spotkaniu z agentem wypełniamy wniosek o ubezpieczenie wraz z ankietą medyczną. Badania nie są warunkiem zawarcia każdej umowy ubezpieczenia na życie, decyduje o tym wiek ubezpieczonego lub suma ubezpieczenia albo rodzaj ubezpieczenia oraz okres ubezpieczenia. Zdarza się i tak, że jeśli klient ma jakies jakies problemy zdrowotne i zatai swój stan zdrowia, a śmierć nastąpi w krótkim okresie czasu od zawarcia umowy, firmy ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty świadczenia. Wniosek ubezpieczeniowy trafi do rąk specjalisty zatrudnionego przez firmę ubezpieczeniową, który stosując metody rachunku prawdopodobieństwa i statystyki, oblicza ryzyko wypadków losowych i wysokość związanych z tym składek ubezpieczeniowych, wykorzystując znajomość matematyki finansowej, statystki, teorii ryzyka, demografii oraz rachunkowości ubezpieczeniowej. Po zaopiniowaniu przez aktuariusza naszego wniosku, towarzystwo ubezpieczeniowe przysyła nam polisę,w ciagu 2 do 4 tygodni która jest prawnym potwierdzeniem zawartej umowy.

user852615
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2010 18:33

Postautor: user852615 » 10 sty 2010 17:14

Tak jao pisalam wczesniej, postaram sie w skrocie opisac grupy produktow na zycie i odwypadkowych w UK. Zaczynam od Income Protection.

Income protection jest jednym z najważniejszych ubezpieczeń w UK. Jego celem jest zapewnienie stałego - miesięcznego dochodu w przypadku, gdy nie jesteś w stanie pracować ze względu na wypadek lub też długotrwałą chorobę. W zależności od wykupionego ubezpieczenia, może ono wypłacać odszkodowanie nawet do wieku emerytalnego - w większości przypadków 65-tego roku życia. Natomiast ogólnie przyjętą regułą jest, że ubezpieczenie dochodów wypłacane jest do momentu wystąpienia pierwszego z następujących zdarzeń:
1.Powrotu do zdrowia, 2-konca okresu ubezpieczenia, 3-smierci osoby ubezpieczonej
W przypadku większości polis typu income protection, miesieczne odszkodowanie (monthly benefit) jest uzależnione od wysokości wynagrodzenia osoby ubezpieczonej. W zależności od ubezpieczyciela, miesięczne odszkodowanie może wynosić 50 do 65% miesięcznych dochodów brutto. Uważnie rozważ wszystkie "za" i "przeciw" zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie od utraty dochodów. Postaraj dowiedzieć się jak długo otrzymywać będziesz wynagrodzenie od swojego pracodawcy jeśli nie jesteś w stanie pracować.

W jakich sytuacjach income protection jest szczególnie przydatne?

• osoby samo-zatrudnione (self-employed)
• osoby samodzielnie wychowujące dzieci - utrata dochodu spowodowana np. wypadkiem oznacza pozostawienie opieki nad dziećmi komu innemu oraz związane z tym koszty
• osoby będące jedynymi żywicielami rodziny - w przypadku kiedy jedyna osoba pracująca w rodzinie traci dochód, cała rodzina cierpi na tym finansowo. Znajdują się w sytuacji w której nie są w stanie opłacac rachunków.

Pozdrawiam:-)

lophophoradiffusa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2010 07:42

Postautor: lophophoradiffusa » 11 sty 2010 07:46

na jaka maksymalna kwote moge sie ubezpieczyc jezeli nie pale i moj stan zdrowia jest dobry.

niektore kampanie oferuja ze niby bez lekarskiego certyfikatu ubezpiecza- czy to gorsze jest?

jezeli ktos np. jest chory na WZW C , czy to mialoby wplyw na kwote wyplacenia.


Czy istnieje ubezpieczalnia ktora rowniez wyplaca w razie samobojstwa ?

I tak na koniec, jakiego typu smierc daje najwieksza wyplate?

Dziekuje, Jurek z Balham

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 11 sty 2010 15:00

userze852615... zakladam ze twoje starania sa bezinteresowne (blad zalozenia...) wiec... staraj sie zriozumiec ze sprzedac polise w ten sposob jaki to czynisz - ZAMECZYC PACJENTA - jest stosowany przez poczatkujacych akwizytorow... bazowanie na ludzkich obawach, lekach, strachu to takie igranie z ludzkimi uczuciami - czy umiesz to robic?

user852615
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2010 18:33

Postautor: user852615 » 11 sty 2010 21:23

lophophoradiffusa pisze:na jaka maksymalna kwote moge sie ubezpieczyc jezeli nie pale i moj stan zdrowia jest dobry.

niektore kampanie oferuja ze niby bez lekarskiego certyfikatu ubezpiecza- czy to gorsze jest?

jezeli ktos np. jest chory na WZW C , czy to mialoby wplyw na kwote wyplacenia.


Czy istnieje ubezpieczalnia ktora rowniez wyplaca w razie samobojstwa ?

I tak na koniec, jakiego typu smierc daje najwieksza wyplate?

Dziekuje, Jurek z Balham


Witam Cie Jurku,

Firmy z ktorymi ja wspolpracuje, lub milam do czynienia ubezpieczaja na zycie do £800.000, a na criticall illness (choroby smiertelne, przewlekle i stany) do £300.000.

Osoba chora na WZW C raczej nie powinna miec problemu z ubezpieczeniem, aczkolwiek ubezpieczyciel moze (ale nie musi) podwyzszyc skladke. Nie ma to wplywu na sume odszkodowania , ktora jest stala, ale na wysokosc skladki.
Chociaz niektore firmy przysylaja nawet pielegniarki do domu, wiekszosc jednak ubezpiecza bez cetyfikatu lekarskiego, aczkolwiek klient podaje ostatnie 5-6 lat swojej historii zdrowotnej. Jesli zatai jakis "szczegol",a wyjdzie to na jaw pozniej ubezpieczyciel moze miec podstawy do nie wyplacenia odszkodowania.

Wszystkie szanujace sie firmy raczej zapytaja klienta o jego stan zdrowia. Slyszalam o ubezpieczeniach NO MEDICAL, gdzie faktycznie nie pytaja o stan zdrowia, ale z tego co wiem to ubezpieczenia te sa drozsze i nie jestem pewna jak wyglada z wyplacaniem odszkodowan.

Nie slyszalam, zeby jakis ubezpieczyciel jezeli ubezpieczony popelni samobojstwo, raczej jest to pierwsze z wykluczen.

"Typ smierci" nie ma znaczenia, suma ubezpieczenia jest taka sama, niezaleznie czy dany klient zginie w wypadku, czy umrze na zawal serca.

POzdrawiam

user852615
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2010 18:33

Postautor: user852615 » 11 sty 2010 21:47

Dla zainteresowanych: GRUPA UBEZPIECZEN NA ZYCIE

Wszystkie firmy ubezpieczeniowe w UK dziela ta grupe na 3 glowne podgrupy:

•Ubezpieczenie na zycie (life cover only) – wyplaca odszkodowanie w wypadku smierci ubezpieczonego np. do £850.000, okres ubezpieczenia – kazdy okres od 5-35 lat, ZAZWYCZAJ wygasa gdy ubezpieczony osiagnie 65 -70 lat

•Ubezpieczenie od chorob smiertelnych (critical illness cover only) – wyplaca odszkodowanie gdy ubezpieczony zachoruje na jedna z wymienionych chorob smierlelnych (patrz policy Terms & Conditions), suma ubezpieczenia do £300.000, okres ubezpieczenia – kazdy okres od 5-35 lat, ZAZWYCZAJ wygasa gdy ubezpieczony osiagnie 65 lat

•Ubezpieczenie na zycie lub chorobe smiertelna (life cover or early critical illness cover ) wyplaca odszkodowanie w wypadku smierci ubezpieczonego lub wystapiania jednej z wymienionych wczesniej chorob krytycznych, cokolwiek wystapi wczesniej kazdy okres od 5-35 lat, wygasa gdy ubezpieczony osiagnie 65 lat)

Odnosnie wszystkich trzech opcji klient moze wybrac tzw Level term insurance gdzie suma ubezpieczenia pozostaje bez zmian przez okres ubezpieczenia lub jezeli klient wybiera to ubezpieczenie, zeby zabezpieczyc Mortgage –istnieje mozliwosc wybrania opcji Decreasing term insurance, gdzie suma ubezpieczenia maleje przez okres ubezpieczenia, wraz z malejaca suma pobranego kredytu.

user852615
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 09 sty 2010 18:33

Postautor: user852615 » 13 sty 2010 10:23

Nastepna grupa- UBEZPIECZENIA WYPADKOWE tzw Accident Protection

wyplacaja jednorazowe odszkodowanie. Bardzo atrakcyjny produkt szczegolnie wsrod polskich budowlancow, stolarzy, ochroniarzy, pracownikow pracujacych w fabrykach itp ale nie tylko. Ubezpieczenie NIE ZALEZY od dochodow klienta, od Twojego wieku, tego czy palisz, czy nie i zczyna dzialac W MOMENCIE PODPISANIA WNIOSKU! Jest sprzedawane w unitach, mozesz wykupic sobie tego ubezpieczenia na ile Cie stac.

Ubezpieczeniu podlegaja:

- accidental permanent injuries – powazne zranienia, takie jak utrata konczyny, utrata wladzy w konczynie, lokciu, kolanie, nadgarstku itp, utrata organow wewnetrznych( np. nerki, pluca itp), utrata mowy, slepota ( na jedno oko lub calkowita), gluchota (na jedno ucho lub calkowita) utrata jezyka, utrata palcow przy rekach lub nogach, poparzenia III stopnia i inne

- accidental Total Permanent Disablement – calkowita, trwala niezdolnosc do pracy, niepelnosprawnosc,

- broken bones- zlamania kosci (np. nogi, reki, kolana, szyi, biodra, czaszki, nadgarstka, palcy i inne, oprocz nosa)

- smierc w wyniku nieszczesliwego wypadku

- pobyt w szpitalu – w wyniku choroby lub wypadku, warunkiem jest min 24h pobyt w szpitalu

Za niewielka dodatkowa oplata jest mozliwosc dokupienia dodatkowych opcji:

•Funeral benefit – zasilek pogrzebowy, do £ 2.500, pod warunkiem, ze klient ma polise przez co najmniej 2 lata, jezeli krocej to wplacone do tej pory skladki zostaja zwrocone rodzinie w pelnej wysokosci

•Health care benefit- dla ludzi pracujacych w przemysle medycznym, majacych stycznosc z chorobami zakaznymi (takie jak HIV, MRSA, Tuberculosis itp)

•Child cover benefit – UBEZPIECZENIE DZIECI ubezpieczonego, pod warunkiem, ze dziecko jest w wieku od 6 miesiecy do 17 lat (lub 22 jesli dalej sie uczy), dzieci nie musza mieszkac z ubezpieczonym, wyplacane jest odszkodowanie w wysokosci od 10-20% sumy odszkowowania jaka otrzymalaby osoba dorosla

Przykladowo:

-za zlamanie nogi mozesz dostac od £1000-5000 ( w zaleznosci od wykupionych unitow).

-za smierc ubezpieczonego w wyniku nieszczesliwego wypadku - rodzina dostaje od £50.000-250.000

- za kazdy dzien pobytu w szpitalu ubezpieczony dostaje od £50-250

Skladki miesieczne od £5 do £25!

Pozdrawiam

user498212
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 18 lis 2007 21:34

Postautor: user498212 » 08 sty 2011 09:00

Witam
czytam o upezpieczeniu i zaczynam o nim myslec powaznie
prosilbym o porade:
Kierowca 46 lat
ojciec
jedyny zywiciel rodziny
zdrowy
nie palacy od 5 lat
czy ktos moglby mi doradzic firme??
przedstawiciala najlepiej polskojezycznego?
Pozdrawiam i dziekuje

ThinkFinance
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2011 14:19

Postautor: ThinkFinance » 23 lut 2011 14:45

Witam Wszystkich,

Jestem doradca finansowym w firmie Think Finance Advisors. Prowadzimy kompleksowa obsluge finansowo-ubezpieczeniowa na terenie Londynu i mozemy pomoc w uzyskaniu m.in. polisy na zycie.

Zajmujemy sie planowaniem finansowym:

- Ubezpieczenia: na życie w UK, od Chorob Krytycznych, od Niezdolnosci do Pracy, Samochodowe, Nieruchomości oraz Firm (Public Liability)
- Kredyty Hipoteczne (w UK i w Polsce)
- Emerytury / Renty
- Inwestycje

Nasza oferta przygotowana jest specjalnie dla Polakow zamieszkujacych w Wielkiej Brytanii, a konkretniej w rejonie M25. Naszym ogromnym atutem jest obsluga klientow w jezyku polskim.

Ponadto, oferujemy BEZPLATNE konsultacje w sprawach ubezpieczn UK oraz inwestycji.

Wybieramy najlepsze produkty z calego rynku - nie reprezentujemy jednej, konkretnej firmy i z tego wzgledu nasza oferta jest bardzo korzystna.

Mozliwosc spotkania u klienta w domu lub w naszym biurze – wedle preferencji.

Bezposredni telefon dla zainteresowanych: 075 155 234 27, by umowic sie na konsultacje.

Registered in FSA under number: 474540
Office Address: 1000, Great West Road, TW8 9HH, Brentford, London
Website: www.thinkfinancecom.co.uk

Pozdrawiam

K. Wladyczynski
Think Finance Advisors

globtrotterka1987
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2011 13:19

Postautor: globtrotterka1987 » 30 lip 2011 13:23

Ubezpieczenie jest bardzo ważne, nigdy nie wiadomo, co może nam się przydarzyć, szczególnie, że większości ludziom wydaje się, że złe rzeczy nigdy nie będą dotyczyć ich samych. Niedługo wyjeżdżam, więc bardzo dziękuje za wszystkie informacje! :)


Zegar śmierci - http://linkaturs.com/news0041.php

globtrotterka1987
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2011 13:19

Postautor: globtrotterka1987 » 30 lip 2011 13:23

:)

woziu
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2011 19:07

Postautor: woziu » 29 sie 2011 19:09

Witam,

Posiadam w UK ubezpieczenie "Life and Critical Illness Cover" , czy przy smierci jednego z moich rodzicow moge ubiegac sie o odszkodowanie?

Pozdrawiam
Grzesiek


Wróć do „Sprawy codzienne”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości