Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Eclipsa
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2010 15:46

Wynajem pokoju, a rejestracja w Council

Postautor: Eclipsa » 09 sty 2010 15:55

Witam,

Będę rejestrować się w council jako nowa lokatorka w mieszkaniu, do którego wprowadziłam się na początku stycznia. Wcześniej przez półtora roku mieszkałam w różnych miejscach, wynajmując za każdym razem pokój, nie płaciłam jednak oddzielnie council tax (i powiem szczerze, nie wiem, czy on zawsze przez landlorda był płacony, ale nie było to w zakresie moich zainteresowań, w końcu miałam mieszkanie i to było dla mnie najważniejsze).

Teraz będę się rejestrowała w council i nie wiem, co odpowiedzieć, gdy zapytają o poprzednie miejsca zamieszkania - czy będzie wytłumaczalne dla nich i wystarczające, jeśli powiem, że płaciłam określoną sumę za wynajem? nie chciałabym podawać adresów poprzedniego miejsca zamieszkania. Nie chcę ani sobie robić kłopotu, ani nikomu innemu...

Poradźcie proszę, czy wyjaśnienie o tym, że płaciłam cały "rent" wystarczy? potem zamierzam się ubiegać o Jobseeker's Allowance i wiem, że tam również będą pytali o poprzednie miejsce zamieszkania (jako że tutaj dopiero się wprowadziłam)...

danielcarpedm
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2010 00:27

Postautor: danielcarpedm » 03 kwie 2010 17:40

W kazdym mieszkaniu w ktorym wynajmowalem z innymi ludzmi, wszyscy byli na c tax.

Pozdrawiam

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 04 kwie 2010 15:16

Blondynek - danielcarpedm spamuje na maksa pisze bylo co byle gdzie a Ty lykasz jak cieple kluchy.....

Olac spamera.. moze w koncu padnie sam bo juz mi sie rzygac (zygac?) chce jak widze ten jego blado szary tekst/podpis pod kazdym glupkowatym komentarzem....

Wez no sie czlowieku uspokoj bo wpierdziel dostaniesz wirtualny i.. bana

danielcarpedm
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2010 00:27

Postautor: danielcarpedm » 04 kwie 2010 16:24

blondynek pisze:tak?
i kazdy placil c-tax? powaznie?
glupoty opowiadasz

c-tax jest od posiadlosci w ktorej sie mieszka - a nie od ilosci osob
jedyny wyjatek jesli mieszkasz sam lub z dzieckiem - wtedy jest znizka 25%

jesli w mieskzaniu mieszkaja sami studenci - wtedy sie nic nie placi
jesli w mieszkaniu mieszkaja min 2 osoby dorosle to wtedy jest taka sama stawka jak bedzie tych osob doroslych 10 w mieszkaniu - c-tax nie wzrasta

jak mieskzales z kilkoma osobami w mieszkaniu to byc moze po prostu placicliscie landlordowi za pokoj z czescia c-tax bo zdecydowal sie na was podzielic i wam do kosztow dopisac

ale nie piernicz ze 'wszyscy byli na c-tax' :roll:


Blondynek, dziekuje za konstruktywna odpowiedz, zgadzam sie z Toba ze tax zalezy od mieszkania, nie od ilosci ludzi, nie zmienia to faktu, ze wszyscy bylismy na dokumencie.

Pozdrawiam


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 36 gości