Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
szymitsu
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 23 wrz 2007 14:57

Bezprzewodowy internet..cos takiego jak polski iPLUS

Postautor: szymitsu » 29 paź 2007 15:58

Witam.
Jaki polecacie bezprzewodowy internet, czesto sie przeprowadzam, wyjezdzam i niemam sensu zakladac neta z telefonem, dlatego potrzebuje bezprzewodowego takiego jak iplus w Polsce.Jakie firmy polecacie, czy to jest drogie?
Jesli mozna prosze o linki.Pozdrawiam

blekione
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2007 17:07

Postautor: blekione » 29 paź 2007 17:16

Ostatnio firmy komórkowe wystrzeliły z ofertami bezprzewodowego internetu. Najkorzystniejszą wydaje sie opcja z 3ki. Jeżeli masz u nich abonament to za 5 f miesięcznie masz 24godzinny dostęp do internetu z miesięcznym limitem 1,5 Gb. Jeżeli nie, to za 10f miesiecznie oferuja modem 3G i 1Gb limitu lub za 15f 3Gb. Ze znanych mi opcji to jeszcze Tmobile jeżeli masz abonament to też chyba za ok. 7f masz staly dostep do neta, ale nic mi wiecej na ten etmat nie wiadomo. Ja przez dlugi czas kozystalem z 3ki. Podpinasz telefon do kompa ijuz masz internet. Jest to jakas alternatywa dla kogos, kto tak jak ja, nie mial mozliwosci korzystania z Virgin, czy innej sieci kablowej, bo BT to dla mnie zdzierstwo.

szymitsu
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 23 wrz 2007 14:57

Postautor: szymitsu » 29 paź 2007 17:37

znalazlem oferte w vodafone: http://online.vodafone.co.uk/dispatch/P ... tabIndex=1

przy zakupie usb modem (najbardziej i sie wydaje korzystny do laptopoa i stacjonarnego kompa podlaczysz), wydajnosc 3,6 mb, miesiecznie 30f, tylko rachunek przychodzi i to wszystko. co ot ym myslicie? jesli chodzi o 3 mobile, niemam u nich abonamentu wiec... chyba tylko vodafone.poradzcie

szymitsu
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 23 wrz 2007 14:57

Postautor: szymitsu » 29 paź 2007 19:54

help

blekione
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2007 17:07

Postautor: blekione » 30 paź 2007 09:12

szymitsu pisze:znalazlem oferte w vodafone: http://online.vodafone.co.uk/dispatch/P ... tabIndex=1

przy zakupie usb modem (najbardziej i sie wydaje korzystny do laptopoa i stacjonarnego kompa podlaczysz), wydajnosc 3,6 mb, miesiecznie 30f, tylko rachunek przychodzi i to wszystko. co ot ym myslicie? jesli chodzi o 3 mobile, niemam u nich abonamentu wiec... chyba tylko vodafone.poradzcie

Podobna oferte masz w three tyle ze za 3 Gb miesiecznego olimitu placisz 15f. Tak jak napisalem wyzej. To jest taka sama technologia. Z tego co mi sie wydaje to aby skorzystac z tej oferty to nie musisz miec abonamentu w 3ce gdyz jest to oddzielna oferta. http://www.three.co.uk/personal/products_services_/mobile_broadband_/index.omp

szymitsu
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 23 wrz 2007 14:57

Postautor: szymitsu » 31 paź 2007 21:10

dzieki za pomoc, ale w trojce oferta jest na 24 miesiace a w vodafone na 12 lub 18...

strzembi
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2008 02:27

Postautor: strzembi » 20 lut 2008 02:28

Witam :)
Ja mam osobscie w T-Mobile i na prawde nie narzekam. Opcja limitu transferu do 10GB miesiecznie, transfer rzeczywisty przewaznie ok 1,5 Mbit/s - 2 Mbit/s ... 44 fule miesiecznie... Nie ma zadnych problemow.

Pozdrawiam
Michal

dexterous
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 23 lip 2008 00:26

Postautor: dexterous » 26 lip 2008 01:00

tylko nie siec 3, jezeli chodzi o bezprzewodowy internet to najlpeszy jest w Orange, pozdrawiam

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 26 lip 2008 04:03

Zależy chyba od rejonu. W Milton Keynes w wielu strefach Orange to porażka. Z kolei 3 hula aż miło. Najlepiej znaleźć kogoś kto ma już net jednej lub drugiej firmy i przetestować w miejscu zamieszkania. Czasem -3 dB robią kolosalną różnicę :wink:
Uwaga! Wardriving oficjalnie jest nielegalny :lol:
Z drugiej strony w Londynie aż skwierczy w powietrzu od nieszyfrowanych połączeń WiFi, lub szyfrowanych prostym kluczem (10 minut do 12 godzin łamania).
Osobiście uważam, że pakiet NetTools jest najlepszym zestawem narzędzi dostępnym w sieci :wink:


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości

cron