Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 30 sie 2009 23:23

No dobra, odlozysz 500 funtow miesiecznie kosztem zalowania sobie wszystkiego i co dalej?

Emines
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2009 11:45

Postautor: Emines » 31 sie 2009 09:18

i po kilku miesiącach bedę mial pewną rezerwę "na wszelki wypadek"? Nie wiem moze Wy jako "emigranci" nie macie juz takiej mentalności, ale ja mam.
Po za tym nie będę się wymądrzał, bo mnie tam nie było jeszcze, ja tylko próbuję dowiedzieć się od Was(żyjących tam) pewnych rzeczy.

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 31 sie 2009 10:06

Moim zdaniem zle podchodzisz do tematu. Powinienes zastanowic sie co mozesz osiagnac w UK. Musisz miec jakis plan co bedziesz robil na miejscu, po tym jak juz zaczepisz sie w tej pracy w hotelu. Jaka chcesz prace wykonywac w przyszlosci, jak to osiagnac, czy zapisac sie tu na jakies studia itp.

Skupienie sie na tym ile odlozysz to za malo. Mozesz skonczyc jako skapiec zyjacy za pensy byle tylko odlozyc cos i ciagle siedzac w tej samej pracy, bo jakos sobie radzisz finansowo.

Nie obrazajac Luton to jest raczej wieksza dziura, nie oczekuj jakis napiwkow w tym hotelu i super zycia.

Emines
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2009 11:45

Postautor: Emines » 01 wrz 2009 10:45

zosiasamosia pisze:Moim zdaniem zle podchodzisz do tematu. Powinienes zastanowic sie co mozesz osiagnac w UK. Musisz miec jakis plan co bedziesz robil na miejscu, po tym jak juz zaczepisz sie w tej pracy w hotelu. Jaka chcesz prace wykonywac w przyszlosci, jak to osiagnac, czy zapisac sie tu na jakies studia itp.

Skupienie sie na tym ile odlozysz to za malo. Mozesz skonczyc jako skapiec zyjacy za pensy byle tylko odlozyc cos i ciagle siedzac w tej samej pracy, bo jakos sobie radzisz finansowo.

Nie obrazajac Luton to jest raczej wieksza dziura, nie oczekuj jakis napiwkow w tym hotelu i super zycia.


Poprawka, to nie bedzie Luton, tylko Londyn ;]

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 01 wrz 2009 11:09

chcesz zamienic dobra prace (no bo chyba w wawie praca ktora pozwala odlozyc 1k na miesiac to musi byc dobra praca - prostytucja i handel dragami sie nie liczy :) ) na prace w jakims hotelu? nie wazne ze to hotel w londynie bo to ze londyn to nie znaczy ze 5 gwiazdek bedzie mial?

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 01 wrz 2009 11:10

zycie na smalcu i pasztecie od swieta i to co cie czeka , a zywcem raz w tygodniu przeplukac flaki . Siedz w pl sieroto glupia i koncz studia a pozniej prosto na zasilek :) :lol:

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 01 wrz 2009 13:52

Nie wiem skad ten Luton mi sie wzial, moze ktos inny o to pytal ostatnio.

W kazdym razie jak ktos napisal to jeszcze gorzej. A hoteli w Londynie jest cale mnostwo i wiele z nich jest byle jakich i wiekszosc placi bardzo marnie. Niech dziewczyna poczyta sobie na forach o pracy pokojowki. Widzialam wiele wpisow o narzucanych normach do wyrobienia w stylu 3 pokoje w godzine i jak malo za to placa.

Nawet jak zaczniecie u rodziny to potem musicie wyprowadzic sie na swoje gdzies, bo rodzina nie bedzie Was utrzymywac. Wynajmiecie jakis dwu osobowy pokoj w mieszkaniu/domu z innymi osobami, zeby bylo taniej i bedziecie zyc w kolchozie. Chyba, ze chcesz wydac z 600 funtow lub wiecej na cos bardziej przyzwoitego lub szukac 1 bedroom flat, ale to znowu wyzsze koszta plus rachunki, council tax itp.

Oczywiscie masa ludzi tak zyje w kolchozach, nawet z dziecmi i jakos daja rade, ale co to za zycie?


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 29 gości

cron