O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user744479
Gastarbeiter
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2008 15:12

Protest - brytyjski gwiazdor kpi z tragicznej historii Polsk

Postautor: user744479 » 07 sie 2009 08:54

Brytyjski gwiazdor kpi z tragicznej historii Polski

http://www.youtube.com/watch?v=WpcOQ7HaB98

Liczne protesty wywołał prezenter programu motoryzacyjnego telewizji BBC 2 ("Top Gear") Jeremy Clarkson, który w nadawanym na żywo niedzielnym show sparodiował inwazję Niemiec na Polskę z 1939 roku w reklamie Volkswagena Scirocco.

Reklama w formie wiadomości dziennika telewizyjnego wykorzystuje markę handlową Volkswagena Scirocco TDI, pokazując współcześnie zmontowane sceny panicznej ucieczki Polaków przed domniemaną inwazją niemiecką, wobec której polska armia jest bezradna.

W reklamie, którą obejrzało ok. 6,7 mln telewidzów, Polacy rzucają się w wielkim pośpiechu do autobusów i pociągów, porzucają niedojedzone posiłki w stołówkach i zmierzają w stronę granicy.

Reklamę aluzyjnie nawiązującą do exodusu Polaków z września 1939 roku wieńczy napis: "Volkswagen Scirocco TDI. Berlin to Warsaw in one tank" (Volkswagen Scirocco. Trasa Berlin-Warszawa na jednym baku).

Angielskie słowo "tank" jest wieloznaczne, w języku militarnym oznacza czołg i może sugerować, iż inwazja hitlerowców na Polskę niewiele ich kosztowała.

Dokładna liczbę skarg ma zostać opublikowana w środę. BBC twierdzi, że była ich tylko garstka.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... caid=18820

Gość chyba się z **ujem na łby pozamieniał. Szok.

Jak Angole wogóle historii nie znają, to potem takie brednie ich smieszą.

Mnie to zbulwersowało, a co Wy o tym myślicie?

-----------------------------------------------------------------------------------------------

jesli czujecie sie obrazeni tym faktem piszcie na adres top.gear@bbc.co.uk.

wszystkie pomysly jakie wam wpadna do głowy by zbesztac tego drania

temat: Jeremy Clarkson PISS OFF (polish/german advert)

treść: http://www.youtube.com/watch?v=WpcOQ7HaB98

I'm shocked. This is outrageous, ridicolous !!

You have no idea about that your fantastic idea about great TV advert can insult and upset other people?!

It is no as funny as you bloody think. Jeremy, you idiot, you do not know anything about Europe's tragic history, about Germany role, and Polish disaster !?!?

They should ban you from every TV in the world you morron !! If you did not go to school that is your bloody problem.

All english nation was so lucky that most of War's horror was happening everywhere but England, and you are brave enough to laugh at it with your funny jokes ?!



Piss off !!


Polska ambasasa złożyła oficjalny protest w tej sprawie

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 sie 2009 09:59

o tak sie smialem : Obrazek

user744479
Gastarbeiter
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2008 15:12

Postautor: user744479 » 07 sie 2009 16:51

banita pisze:o tak sie smialem : Obrazek


pomyslcie ze jak taki mezmozgie debil bedzie sobie robil jaja z tego dramatu naszego narodu, to mlodsze pokolenie zacznie do tego podchodzic jak do filmu Allo Allo czy skeczow Monthy Pythona.
goscie z Anglii wogole nie znaja historii od tego trzeba zaczac, polowa z nich mysli ze byli bohaterami bo przyczynili sie do Dunkierki, a druga polowa ze przezyli koszmarne czasy wojenne bo spadlo na nich kilka bomb. o polakach w czasie wojny wiedza i twierdza, ze stalismy tylko z wiaderkami wody by podawac angolom do picia...

wiec jak ma taki kretyn miec szacunek - dla tego nalezy to wyraznie podkreslic, ze to nie powod do zartow. te czasy to to co sie stalo w czasie wojny gdzie miliony ludzi oddalo zycie za Ojczyzne, gdzie hitler i jego idee podbily masy ludzi w niemczech z chorą ideologią - takie przejawy trzeba pietnować !!

najbardziej chodzi mi o pamięć o tych tragicznych wydarzeniach i o szacunek, by były one przestrogą dla przyszłych pokoleń. jaja sobie moze gosc którego ta historia nie dotkneła albo po prostu jej nie zna.

jeżeli chodzi o Polaków to większośc z nas to patrioci, głęboko kochający Ojczyznę, wychowani przez społeczeństwo, naszą historię Polski. więc nie wydaje mi się bysmy mieli tak przejść obok tego znieważenia obojętnie. należy piętnować i podkreślać, bronić naszych własnych przekonań, tradycji i HISTORII !! inaczej przepadniemy w całym tym europejskim gównie.

powiedz to weteranom wojennym, dziadkom poswiecającym swoje ostatnie lata pracując w muzeum AK próbując wklepać do głowy pamięc i szacunek do tamtych czasów bysmy nie zapomnieli, ku przestrodze !!

powiedz to mojej zmarłej rodzinie, która zostala zapakowana do wagonu
powiedz to przyszlym pokoleniom, ktorzy po obejrzeniu takich 3 reklam i kilku nowoczensych europejskich podrecznikow historii nie bedzie wiedziala jak naprawde wygladala prawda !!
powiedz to wszystkim uczestnikom powstania warszawskiego, ktorzy zgromadzili sie kilka dni temu na Powązkach !! że to tylko żart - nie bierz pan powaznie...
qrwa, oni gineli tracili zycie za nas OJCZYZNĘ, a jak ten gość obraża nas i tamte wydarzenia i ludzi, którzy zostali zamordowani to TOBIE TO OBOJĘTNE ?! Człowieku, musisz stanąć po którejs stronie. inaczej przepadniesz w komercyjnym fantastycznym i przyjaznym świecie.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 07 sie 2009 18:42

zakompleksiony nie jestem wiec protestować nie muszę
, gre słów zrozumiałem, jak się poogląda i zrozumie Monty paytona to wtedy rozumie się angielski humor,
robienie jakiś protestów z tego powodu to bzdura i obciach.

Zamiast protestować to ambasada powinna się wsiąść za robotę, a nie pie... się zajmować, wymiana paszportu w 6 miesięcy to jest dopiero wstyd na cały świat, skoro inni robią to w miesiąc
Innych problemów z nimi cała masa, a jak głupoty to są pierwsi i błyskawiczni jak zupka chińska

LARGE1984
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2009 19:39

Postautor: LARGE1984 » 08 sie 2009 08:48

A mnie ta reklama rozsmieszyla na maxa , dawno nie bylo czegos rownie dobrego , ludzie nie zyjcie historia czas idzie do przodu a polacy jak zwykle urazeni , do tych wszystkich protestujacych nauczcie sie smiac i patrzec na swiat . Jak dla mnie Clarkson za kreatywnosc powinien dostac oskara w dziedzinie reklamy , bo pewnie jakby wymyslil haslo z Kongo do Czadu na jednym baku to wiekszosci z was pewnie by to zwisalo ale ze z berlina do wa-wy to juz beeee bo jak mogl przieciez mamy taka tragiczna historie i defakto jestesmy zakompleksionym narodem . Juz nemoge sie doczekac jak mnie obsamarujecie swoimi wypocinami .

LARGE1984
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2009 19:39

Postautor: LARGE1984 » 08 sie 2009 16:12

@blondynek - wtedy to nasi "ambasadorzy" uczyli sie wladac angielskim , to byly piekne czasy gdy mochery mialy malo do powiedzenia (przynajmniej oficjalnie).

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 13 sie 2009 00:09

Poziom dumy narodowej i patriotyzmu co niektórych użytkowników to kompletne dno.Zachowanie w stylu:"Plują mi w twarz a ja udaję,że pada deszcz".Natychmiast po obejrzeniu tej debilnej reklamy wysłałem protest do Top Gear pod mail adres top.gear@bbc.co.uk. o treści:

6 milion ppl died in Poland during Nazi occupation you fucking prick? yet
Poland was THE ONLY occupied nation that did NOT collaborate with the Nazis
in any way. What's fucking funny about that you ignorant cunt ?

Wstyd mi za postawę takich ludzi jak "blondynek"...No ale cóż..były tu gorsze pacany jak:Pan Rude,Emigrantka,Marc Floyd i ostatnio Gherbid.Wszyscy odeszli w niebyt..Ja jestem tu od początku.Tak więc jeszcze sobie "pogadamy"blondynku bo widzę że trzeba Cię naprostować trochę.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 13 sie 2009 00:26

Gonzo pisze:Poziom dumy narodowej i patriotyzmu co niektórych użytkowników to kompletne dno.Zachowanie w stylu:"Plują mi w twarz a ja udaję,że pada deszcz".Natychmiast po obejrzeniu tej debilnej reklamy wysłałem protest do Top Gear pod mail adres top.gear@bbc.co.uk. o treści:

6 milion ppl died in Poland during Nazi occupation you fucking prick? yet
Poland was THE ONLY occupied nation that did NOT collaborate with the Nazis
in any way. What's fucking funny about that you ignorant cunt ?

Wstyd mi za postawę takich ludzi jak "blondynek"...No ale cóż..były tu gorsze pacany jak:Pan Rude,Emigrantka,Marc Floyd i ostatnio Gherbid.Wszyscy odeszli w niebyt..Ja jestem tu od początku.Tak więc jeszcze sobie "pogadamy"blondynku bo widzę że trzeba Cię naprostować trochę.


Od Emigrantki to 3... w bok pajacu nawiedzony - to raz.

Dwa to.. widac strasznie wlasna kultura sie popisales jezeli naprawde wyslales TAKIEGO maila.

Zaraz do nich napisze ja maila - przepraszajac za chamstwo twoje (mala litera zamierzona)

Tfuuuuuuuuuuuu

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 13 sie 2009 00:33

Blondynek - przyzeluj grzywke i spadaj spac, juz nic nie gotuj dzisiaj :wink:


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 30 gości

cron