O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Finał - wspaniała akcja motocyklistów - w oczekiwaniu

Postautor: mówcie_mi_255 » 06 lip 2009 18:29

Wiem że są tu miłośnicy motorów, jednej z nas przydarzył się wypadek.
Młoda śliczna dziewczyna została potrącona przez kierowce samochodu.

O tym jak rozwija się akcja można poczytać na forum polskich motocyklistów
http://www.polishbikers.com/forum/motocykle/1886-miedzy-nami-moturzystami-potrzebna-pomoc.html
Witam.
Temat godny przeczytania.

Chciałbym pomóc koleżance, która miała wypadek na motocyklu. Lisa zaliczyła „dzwona” jadąc Hondą Dominator, sprawca zbiegł z miejsca wypadku, nikt nie wypłaci jej odszkodowania, a koszt zabiegów i rehabilitacji to 40.000 PLN.

Operacją na którą zbieramy fundusze jest rekonstrukcja ACL czyli rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego. Zerwanie tego wiezadla jest paskudna sprawa. Rekonstrukcja polega na wykonaniu przeszczepu sciegien i zamocowaniu ich w stawie na srubach, w taki sposob, by przywrocic pelna motoryke kolana. Bez ACL kolano jest niestabilne, co wrecz uniemozliwia jego prawidlowe funkcjonowanie jako stawu. Dodatkowo wiezadlo te pelni funkcje glebokiego receptora tzn mowi nam w jakiej pozycji mamy kolano, gdzie mamy noge i jak jest ona ulozona. Na podlozu niestabilnosci kolana moze sie rozwijac tzw rozmiekczenie chrzastki stawowej. Po operacji konieczna jest rowniesz rehabilitacja, zwiazana miedzy innymi z odbudowa zanikow miesni uda oraz lydki oraz przywróceniem pelnego zakresu ruchu w stawie.
Operacja ta jest kolejna, ktora czeka Lis po powypadkowych, rozleglych urazach kolana. Nie leczona niestabilnosc stawu prowadzi do zwyrodnien kolana, co za tym idzie do calkowitego pozbawienia mozliwosci chodzenia.
Generalnie operacja ta jest konieczna do tego by Lis mogła wrócić do pełnej sprawności.

Stąd moja prośba do wszystkich o drobną pomoc finansową. 1 paund to tylko jeden litr paliwa, który może sprawić, że Lisa będzie kontynuowała podróż.


Wpłaty można dokonać na konto PayPal:

polsky.t@gmail.com.


proszę o dopisanie nicka z forum, wpłaty przy użyciu karty kredytowej obarczone są opłatą manipulacyjną, poniżej instrukcja - wybieramy zakładkę Send Money >> Pay Anyone, wstawiamy adres i kwotę, z dołu wybieramy zakładkę Personal >> Other

To tyle nasz kolega z PB
Ja dodam że to nie naciąganie, ręczę swoim słowem a ci co mnie poznali wiedzą co oznacza dla mnie słowo i honor,
Tak jak napisał nasz kolega, można wpłacać nawet po 1 funcie.

Na dzien dzisiejszy jest juz Łącznie: £1014.78 (06/07/09 10:30) funtów! :)
Jak widać polacy to nie tylko drobni ciułacze z "pod lidla" :)


Do Akcji przyłaczyli się forumowicze Moja wyspa, ale i innych forów.

Obrazek
Obrazek
http://www.polishbikers.com/forum/motocykle/1886-miedzy-nami-moturzystami-potrzebna-pomoc.html
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2009 00:02 przez mówcie_mi_255, łącznie zmieniany 2 razy.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 06 lip 2009 18:56

Myslalem ze jak sie placi podatki, to leczenie jest za darmo ?
Czy sie myle ?

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 06 lip 2009 19:17

Troche za duzo jest tu rzeczy nie jasnych . a co z EHIC EU ubezpieczenie albo jesli w UK NHC a w uk tez istnieje fundusz ze placi ofiarom w takich sytuacjach ! Bardzo mi przykro Lisa i zycze powrotu do pelnego zdrowia .

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 06 lip 2009 19:28

Dziewczyna jest w Polsce.

jeżeli jesteście wstanie pomóż dziewczynie prawnie bo widze że coś na ten temat wiecie, to jak najbardziej, skontaktujecie się z kolegą Polsky lub BANdit z polishbikers, lub kilka innych osób które znają lise, wszytko jest na forum, lub można z nimi sie spotkać co piątek ACE CAFE w londynie, oni dadzą wam kontakt do lisy,

Wszystko jest opisane co do tej pory się udało a co nie i jak została wyrolowana i potraktowana przez "fachowców" lekarzy.

Puki co pomoc prawna okazała się niedziwdzią pomocą bo zjadła lwią część odszkodowania które i tak było lipne, przeczytajcie wątek w całości, zajrzyjcie też na moją wyspę.

A jak ktoś tylko węszy oszustwo naciąganie to trudno, a jak ktoś chce przyłączyć się to już wiecie gdzie pisać, gdzie słać datki.

I jeszcze jedno, gdy będziecie słać paypalem umieście notke że jesteście z Londynek net,
osoby które wpłacają pieniądze z "Londynek net" aby umieszczały notatkę "Londynek net"

Tak jak jest w notatce, pieniądz można również wysłać dziewczynie na prywatne konto, bo w sumie to jedno i to samo, ale z szacunku dla założyciela akcji, dobrze by go powiadomić umieści na stronie i tą notatkę.

A wszyscy będą widzieli jak świetnie my polacy potrafimy się zorganizować, nie tylko w walce z komuną ale w życiu codziennym.

Podziękowania również dla tych, którzy wpłacają bezpośrednio na konto Lisy (Szafiq).

Mozna wplacac bezposrednio na konto Liseny
Nr konta: 75 1140 2004 0000 3202 5442 9818

Adres: Liza Billewicz
ul. Lwowska 10/11
00-658 Warszawa

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 06 lip 2009 19:39

dzieki za wiecej info , pozdrawiam was :D glowa do gory 8)

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 06 lip 2009 20:10

dzięki za pozdrowienia,
nawet 1 funt ucieszy bardziej

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 06 lip 2009 20:21

hej szukaj pomocy przez Culture najpopularniejszy tygodnik w londynie napewno wiecej odezwu dostaniecie www.cooltura.co.uk

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 06 lip 2009 21:15

A dla mnie to bez sensu jest. Po co w takim razie placic podatki ?

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 06 lip 2009 21:31

UCT kiedy ostatni raz byles w PL jak tam opieka zdrowotna wyglada ? moze guzik opieki zdrowotnej dostaniesz badz compasionet a bit za pdatki w pl moga miec nic ! i moze dlatego taka sytuacjia :(

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 06 lip 2009 21:39

No to wedlug mnie to jest tylko i wylacznie tych ludzi wina.
Prosic teraz o pieniadze to szczyt hipokryzji.
W Polsce bylem bardzo dawno temu i nie zamierzam tam jezdzic.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 07 lip 2009 06:58

usercostam,
nie wiem o co masz pretensje, polska jak to polska chory kraj, myśmy z niego wyjechali bo szkoda nam życia na walkę o przeżycie.

Nie ma sensu dyskutować nad sensem czy bezsensem płacenia podatków
bo od tego niby są wybory, ale jakim cudem ludzie wybierają tych co te podatki ustalają?
nie ważne

Bo co ma zrobić 21 letnia dziewczyna na która wjechał być może nawalony rajdowiec z bożej łaski?
Przecież w polskim pojęciu jak ktoś dorwie się do kierownicy to jak dzieciak 150 przez miasto musi jechać.

Nie ważne i nie warto nad tym dyskutować, bo najzwyczajniej na świecie stracimy czas niczym te mądrale i nieroby z wiejskiej, a jej życie płynie

dziewczyna ma szanse na wyzdrowienie, a do tego niestety są potrzebne pieniądze, i tego faktu obejść się puki co nie da.
Każdego z was lub z waszych dzieci może coś takiego spotkać (OBY NIE!!)
funt czy 5, to grosze, kwestia kilku piw, a dla niej kwestia życia na wózku lub normalnego funkcjonowania.

Ja się nie zastanawiałem, bez tych kilku funtów, mnie nie ubyło przeżyje, więcej wydaje się na głupoty, chcecie się dołączyć zapraszam i dziękuje,

A jak przekracza to wasze możliwości no cóż trudno

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 07 lip 2009 10:35

Mozesz pokazac jakis cennik tego leczenia ?
Mi sie raczej wydaje ze zbieracie na nowy motor dla niej, albo dla siebie...

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 07 lip 2009 14:19

twoje podejrzenie jest tak żenujące i obraźliwe że nawet nie chce się pisać,

tak jest kupimy jej nowy motocykl A chodzić nie musi,
czy ty się dobrze czujesz?

ręce opadają, skontaktuj się z lekarzem Lizy, i samą lizą to żaden problem, kontakt przez koelge Polsky lub bandit z PB


puki co jest już £1091.58 i 200zl (07/07/09 11:00) i ponad 100 darczyńców kilkoro forumowiczów z "mojej wyspy" wszystkim dziękuje w imieniu Lizy i pomysłodawcy.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 08 lip 2009 13:11

blondynek chcesz powiedzieć że każde forum ma takiego, swojego "jasia smietane" na jakiego sobie zasłużył? :lol: :lol:

71jkc pisze:hej szukaj pomocy przez Culture najpopularniejszy tygodnik w londynie napewno wiecej odezwu dostaniecie www.cooltura.co.uk


hm, myślałem o tym, bo sam tam umieszczam reklamę od 4 czy pięciu lat, i faktycznie wsród polaków dość dobrze sobie radzi, ale ten magazyn raczej nastawiony jest na trzepanie kasy niż pomoc charytatywną, wiec nie liczę że zrezygnują z kilkuset funtów tygodniowo, za umieszczenie banerka :/
Ale dzięki za podsuniecie pomysłu może ktoś z was jest gdzieś moderatorem albo ma możliwość rozgłoszenia w jakiś sposób... to tez ma swoją wartość.
zobaczcie ile się już uskładało :)
Ostatnio zmieniony 08 lip 2009 22:44 przez mówcie_mi_255, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 51 gości

cron