O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
tuptus
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2007 14:07

zakup nieruchomosci (kredyt) a podwojne opodatkowanie!

Postautor: tuptus » 18 paź 2007 18:21

Mam pytanie…jak wiadomo od 1 stycznia jest ustalona abolicja podatkowa, ja niestety jak chyba wiekszosc z nas pracowalam jeszcze przed ta data. Czy ktos wie jak sie to ma do zakupu nieruchomosci w Polsce na kredyt? Wiem fiskus ma na to 5 lat zeby mnie sprawdzic i ze ma w swoich dokumentach ze nie pracowalam w Polsce. Wiec bedzie chcial sie dowiedziec skad mam pieniadze? Nie wiecie jak to wyglada? Prosze o informacje

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 19 paź 2007 00:12

jeżeli nie ma śladu że zarabiałeś za granicą możesz powiedzieć ze zarobiłeś w tym roku, ale jak masz gdziekolwiek w papierach że pracowałeś a o koncie w banku angielskim nie wspomnę to raczej doradzam wstrzymanie się 5 lat skarbowych czyli 6 kalendarzowych,
wiesz jak to jest jak ruszysz ku pe?
efekt będzie ten sam

tuptus
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2007 14:07

Postautor: tuptus » 19 paź 2007 10:40

Wiem to jest jakies wyjscie. Ale jak oni sie dowiedza ze przyjechalam powiedzmy na poczatku stycznia wiec moga zapytac sie Irland Revenue czy nie maja wczesniejszych danych o mnie. I wtedy ...disaster;)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 19 paź 2007 11:01

czy ktos kiedys slyszal o prawdziwym przypadku ze kogos tak poprostu namierzyli, ze musial placic ? czy rzeczywiscie skarbowka moze dostac informacje z Ireland Revenue ? bo tyle sie o tym trabi a ani ja ani nikt z moich znajomych nikogo takiego nie zna. Moze oni poprostu nie maja takich mozliwosci, wiec strasza a swoje dane opieraja tylko na donosach i tych co sami sie przyznali.

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 19 paź 2007 13:41

poszukaj po forach i gazetach prawnych, ludzie często piszą lity pomóżcie... niestety w zeszłym roku z tego co pamiętam kilka urzędów skarbowych zadało pytanie dotyczące ileś tam tysięcy osób, podejrzewam że tak jak mówisz, za radą życzliwych sąsiadów, ale i pewnie gdy mieli jakaś akcje czy ktoś chciał podwyżkę i zabłysnąć.
Zazwyczaj zawsze jest tak samo, ktoś ma interes w US, a wiec urzędnik wyjmuje tekę gdzieś z kąta, a skoro już odkurzył teczke to sprawdza, ile się da, bo przecież nie będzie się brudził dwa razy jednego tygodnia.
ja tam nie będę sprawdzał :twisted:

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 19 paź 2007 13:46

poszukaj po forach i gazetach prawnych, ludzie często piszą lity pomóżcie... niestety w zeszłym roku z tego co pamiętam kilka urzędów skarbowych zadało pytanie dotyczące ileś tam tysięcy osób, podejrzewam że tak jak mówisz, za radą życzliwych sąsiadów, ale i pewnie gdy mieli jakaś akcje czy ktoś chciał podwyżkę i zabłysnąć.
Zazwyczaj zawsze jest tak samo, ktoś ma interes w US, a wiec urzędnik wyjmuje tekę gdzieś z kąta, a skoro już odkurzył teczke to sprawdza, ile się da, bo przecież nie będzie się brudził dwa razy jednego tygodnia.
ja tam nie będę sprawdzał :twisted:

tuptus
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 24 wrz 2007 14:07

Postautor: tuptus » 19 paź 2007 20:39

A czy jest tu ktos kto wzial kredyt w polskim banku i kupil dom/mieszkanie?
Czy byly jakies konsekwencje? :)

eugeniusz
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 29 wrz 2007 18:53

Postautor: eugeniusz » 21 paź 2007 15:37

tutaj znajdziesz informacje na ten temat http://www.londynek.net.com/forumdisplay.php?f=27


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 158 gości