Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
spineczka
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 kwie 2009 11:13

Czy depozyt w pracy jest legalny?

Postautor: spineczka » 06 maja 2009 01:57

Czy ktoś mnie może oświecić w sprawie legalności depozytu. W moich trzech pracach za każdym razem po pierwszym tygodniu pracy nie dostawałam pieniędzy (wspomniany depozyt), warunkiem jego odzyskania w razie mojego odejścia było uprzedzenie mojego pracodawcy tydzień przed tym faktem. Czy jest to proceder legalny??? Nie mogę nic znaleźć na necie, mimo, że kopać potrafię jak wykwalifikowany grabarz. Na prawdę, wiele znanych mi osób, również miało pobrany depozyt, więc nie wiem czy tak wszyscy mogliby bez obaw oszukiwać? Proszę o odpowiedzi poparte o konkretną wiedzę na ten temat. Pozdrowionka :)

czarnas
Emigrant
Posty: 325
Rejestracja: 20 maja 2008 16:13

Postautor: czarnas » 06 maja 2009 18:05

Z tego co pamiętam w ubiegłym roku jak nie dalej 'depozyty' zostały głosno ustalone jako nielegalne!! niestety moze ktos inny wklei czy jakis link co do tego.Ale sa one nielegalne! tylko co zrobić? jak i tak w wiekszości miejscach nadal pracodawca je pobiera? :( odemnie raz chcieli depozyt a miałam pracowac tylko 2 tygodnie na zastepstwie, powiedział otwarcie ze sie nie zgadzam bo to nielegalne i nie było już dyskusji :) ale nie wszedzie to przejdzie, Ty lub ja nie damy depozytu ale 10 innych osób da bo będzie im zalezało na pracy i tak w kólko.A potem problemy i płacze z odzyskaniem pieniedzy...

user2075648
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2010 11:49

Postautor: user2075648 » 23 lis 2010 11:55

Wiec dokladnie depozyt jest nielegalny ale placa in arrears jak najbardziej tak, przesylam linka moze jeszcze kogos to zainteresuje

"if wages are paid a week in hand. Sometimes if an employee is paid weekly, they have to work for two weeks before they receive any pay. This means that they are always, effectively, being paid a week in arrears and are owed a week’s pay throughout their employment. This week in hand payment will be made when the employee leaves the job."""

http://www.adviceguide.org.uk/index/lif ... to_pay.htm


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron