O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
shaviak
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2007 15:45

Prosba o pomoc

Postautor: shaviak » 17 paź 2007 15:53

Witam wszystkich,
Mam wielka prosbe... Nie mieszkam w Anglii - jeszcze, po skonczeniu studiow wydaje mi sie to byc calkiem realna szansa... W kazdym razie obecnie potrzebne mi sa do pracy informacje nt. tego jak Brytyjczycy postrzegaja polskie firmy, marki itd. Ktos moglby mnie wesprzec jakims odnosnikiem, pod ktorym znajde tego typu wiadomosci? Jakiekolwiek informacje? Spedzilem sporo czasu w Google'u, kombinowalem jak umialem i nic. Mozliwe, ze to moja wina, bo jestem potwornie tepy, gdy chodzi o komputery. Tak czy inaczej - bardzo by mi sie przydala pomoc. Z gory dziekuje, pozdrawiam wszystkich.

shaviak

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2007 16:26

Moze i nie kochaja nas, ale napewno podoba im sie nasza pracowitosc i wymagania placowe, my to odwzajemniamy sympatia do ich funtów :)

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 17 paź 2007 17:35

Renoma polskich firm-mam tu na myśli firmy budowlane bo takich sądzę jest najwięcej powoli i systematycznie ulega pogorszeniu.
Im dłużej Polacy siedzą w UK tym bardziej rozleniwiają się za czym idzie odpowiednia opinia.Za kilka lat o solidnym fachowcu z Polski pozostaną jedynie wspomnienia.
Zresztą proponuję poczytać o tym w lepiej zobrazowanym artykule.

""Najnowsza fala polskich imigrantów próbujących szczęścia w brytyjskim sektorze budowlano-remontowym nie ma już tej samej, wysokiej etyki pracy, co poprzednia sprzed 2-3 lat. Ostatnio przybyli do pracy w sektorze budownictwa zdradzają wyraźne objawy niesolidnego podejścia do pracy - twierdzi tygodnik "Sunday Times". ""

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,92 ... &_ticrsn=5

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 17 paź 2007 17:37

nie ma obawy, do "renomy" angielskich fachowcow jeszcze im daleko

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 17 paź 2007 17:45

a swoja opinie Gonzo opierasz na artykule z gazety czy na osobistym doswiadczeniu badz znajomosci tych niesolidnych pracownikow?? Bo jesli tylko na artykule to wybacz ale nie wypowiadaj sie wiecej....
Anglikom bardzo smakuje nasze polskie jedzonko, takie z tych naszych nowopowstalych restauracyjek, coraz wiecej sklepow ma polskie produkty tj soki, sloiki z pulpetami i jakas tam podobna temu zawartoscia :lol: slodycze itd.... niestety masa tych rzeczy jest czesto gesto przeterminowana,trzeba uwazac
A poza tym nadal cenia nas za solidnosc i pracowitosc, a nie lubi nas nieprzystosowana do trudniejszego zycia czesc spoleczenstwa, co to woli zasilki od pracy,ale o tym na forum londynkowym bylo milion razy, poczytaj sobie troche....

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 17 paź 2007 17:49

aaaaaaa, shaviak......jesli chcesz naprawde wiedziec co Brytyjczycy mysla o nas to pytaj sie ludzi ktorzy tu pracuja o opinie, nasze interakcje z Brytyjczykami wg mojej opinii najlepiej ten stosunek pokaza.......a gazety,tv i wszelkiego rodzaju artykuly internetowe to.....no coz rzadko im sie w 100% ufa :wink:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 17 paź 2007 22:00

Dlaczego nie ufać artykułom prasowym lub internetowym?Przecież ludzie piszący je nie biorą ich "z sufitu".

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 17 paź 2007 23:29

no ale skad wiesz czy nie sa tendencyjne? W Polsce niektore gazety pisza pod katem politykow z ktorymi sympatyzuja, pewne fakty ktore przekazuja media czesto w rzeczywistosci wydaja sie bzdura wyssana z palca, redaktorzy maja bardzo wybujala fantazje czasami, znam niektorych ...dlatego bym patrzyla mniej ufnie a juz napewno nie w 100% co tam wypisuja... Byc moze ze to prawda, ja sie nie spotkalam z negatywnymi opiniami prosto z ust Anglikow a wrecz przeciwnie....dlatego tak protestuje :)

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 18 paź 2007 00:27

Nie spotkasz się z negatywnymi opiniami o Polakach bo w UK obowiązuje przymusowa tolerancja a zresztą Angole są fałszywi.Co innego mówią a co innego myślą naprawdę.
Nasze dyskusje, oprócz słowotoku, prowadzą donikąd. Po ich przejrzeniu stwierdzam, że każdy pozostaje przy swoim.

:roll:

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 18 paź 2007 00:30

Angol powie Ci prawdę prosto w oczy jak się upije.Normalnie tego nie zrobi.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 paź 2007 00:36

Gonzo pisze:Angol powie Ci prawdę prosto w oczy jak się upije.Normalnie tego nie zrobi.


Kto to jest "Angol", buraku? Ktos taki jak "Polaczek" czy "Ruski"?


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości