O wszystkim na tematy prawne
agnieszkadelta
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2008 12:47

Dwie prace i kod BR - czy ktoś wie dlaczego?

Postautor: agnieszkadelta » 03 gru 2008 12:31

Mam dwie prace gdzie w jednej mam kod podatkowy 603L a w drugiej kod BR. Sumujac obydwie prace nie zarabiam rocznie ponad Ł40 tyś wiec tez nie powinnam miec kodu BR. Wysłałam pismo do IR ze płacę za duzo podatku a oni mi odpisali ze wszystko jest w porządku i nie nalezy mi sie zaden zwrot. Moje zdanie jest jednak inne - dlatego ze slyszalam od znajomych jak urzednicy wykorzystuja niewiedze obcokrajowcow i kaza im placic wyzsze podatki.
Jesli ktos byl w takiej sytuacji lub zna sie na tym w jaki sposob to rozwiazac bede bardzo wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi.
Z gory dziekuje.

Aga

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 03 gru 2008 12:37

Aga,

HMRC ma racje. BR (basic rate) jest kodem podatkowym nie uwzgledniajacym twojego personall allowance. Twoje personal allowance zostalo juz odliczone w pierwszej pracy, dlatego w drugiej placisz podatek wedlug stawki podstawowej.

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 03 gru 2008 14:36

Jezeli jestes zatrudniona w dwoch miejscach, w twojej `main job` placisz normalny podatek.A w drugiej placisz tax o kodzie BR ktory wynosi 20% procent w chwili obecnej.

http://www.hmrc.gov.uk/incometax/codes-basics.htm

Link powyzej da ci wiecej info na temat kodow podatkowych.

agnieszkadelta
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 09 kwie 2008 12:47

Postautor: agnieszkadelta » 03 gru 2008 16:18

To wyjaśnia całą postać rzeczy.
Bardzo dziękuje za szybkie i konkretne odpowiedzi.

Aga

chmurka26
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2008 16:58

Postautor: chmurka26 » 13 gru 2008 20:03

Wszytko jest zgodnie z ang prawem podatkowym (którego nawet sami Anglicy nie rozumieją). Ja równiez mam dwie prace, i pomimo że ta druga to tylko 10h/tydz to i tak mam BR. Myslałam ze po zakończeniu roku podatkowego dostane jakiś zwrot ale okazło sie ze podatek miałam pobrany dokładni taki jak powinien być.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 14 gru 2008 17:39

A coz w tym jest skomplikowanego? :shock:

Twoj "normalny" kod podatkjow w "pierwszej" pracy uwzgledina kwote wolna od opodatkowania. Wiec chyba naturalnym jest ze w drugiej pracy juz ci sie tej samej kwoty nie odlicza, hm?


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron