O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Barack Obama nowym prezydentem USA

Postautor: JORDIN17 » 05 lis 2008 08:09

Barack Obama zostal wybrany nowym prezydentem USA,po raz pierwszy w historii prazydentem zostal czarnoskory kandydat.Co o tym myslicie?
Ja uwazam ze to wspaniale,miejmy nadzieje ze to zmieni nie tylko polityke Ameryki ale i calego swiata,a takze jakosc zycia ludzi nie tylko `kolorowych` ale wszystkich.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 05 lis 2008 09:00

Miejmy nadzieje ze chociaz znisie wizy dla narodu ktory przez wszystkie lata tak wlaziel ameryce w d.. ze ledwo piety widac ... Nie trzeba sie bedzie prosic zeby na wycieczke pojechac :)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Re: Barack Obama nowym prezydentem USA

Postautor: Artur79 » 05 lis 2008 09:08

user2111741 pisze:Barack Obama zostal wybrany nowym prezydentem USA,po raz pierwszy w historii prazydentem zostal czarnoskory kandydat.Co o tym myslicie?
Ja uwazam ze to wspaniale,miejmy nadzieje ze to zmieni nie tylko polityke Ameryki ale i calego swiata,a takze jakosc zycia ludzi nie tylko `kolorowych` ale wszystkich.

nie wiem co w tym wspanialego ? uwazasz ze kolor skóry ma znaczenie albo ze wiaza sie z tym jakies szczególne kompetencje ? jaki wplyw na polityke ameryki ma wg Ciebie kolor skóry prezydenta ?:)

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 05 lis 2008 10:32

Dla normalnych ludzi nie ma znaczenia, to jest takie samo okreslenie lub opis jak kto woli cech rzucajacych sie w oczy:

- lysy
- gruby
- siwy
- garbaty
- czarny
- bialy

Nie ma czym sie szczycic nie widze roznicy, obaj to nie byly dobrze strzaly ale w ciagu nastepnych paru lat bedzie to mozna ocenic.

muzzy2500
Gastarbeiter
Posty: 91
Rejestracja: 27 maja 2008 00:08

Postautor: muzzy2500 » 05 lis 2008 11:11

pamietam Obame jak budowal baraki na manhattanie

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 05 lis 2008 12:09

Wskaz mi gdzie w moim poscie napisalam ze kolor skory ma jakies znaczenie na wybor prazydenta czy kogokolwiek?,chociaz to jest wielka rewolucja ze wybrano czarnego,dlatego tak jest o tym glosno,mnie osobiscie podoba sie polityka Obamy i jego podejjscie do spraw oraz to ze jest mlody i ma duzo energii i zapalu by zmienic wiele rzeczy ktore zmian potrzebuja,niezmienia to faktu ze ludzie `kolorowi` w Ameryce glosowali na Obame gdyz maja nadzieje ze `ich` czlowiek pomoze im sie przebic.Osobiscie nie widze kolorow i ras, czlowiek jest dla mnie czlowiekiem.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 05 lis 2008 12:40

,po raz pierwszy w historii prazydentem zostal czarnoskory kandydat.Co o tym myslicie?
Ja uwazam ze to wspaniale,

Wiec wychodzi ze ma znaczenie, bo w pierwszym poscie zachwycalas sie tym ze jest czarny, teraz dopiero dodalas ze ma ok polityke, jakby to bylo drugorzedne.

Mysle ze wygral glownie dzieki glosom ludzi który wczesniej nie glosowali wogole, glownie kolorowych, to tylko przypuszczenia, ale znajac mentalnosc wiekszosci czarnych wcale bym sie nie zdziwil, lepszy najgorszy czarny prezydent (bo swój) niz najlepszy bialy (bo bialy to napewno rasista)
W jaki sposób ich prezydent ma pomoc im sie przebic? Przeciez maja juz wystarczajaco duzo rasistowskich ulatwien, typu zarezerwowane na uczelniach miejsca dla mniejszosci.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 lis 2008 13:04

Och, roznica jest taka iz po pierwsze Barack Obama byl zdecydowanie lepszym kandydatem niz McCain (o tej idiotce ktora startowala z nim na vice nie wspomne) a po drugie jakikolwiek republikanski kandydat mialby w tym wyscigu szanse jak mul w derbach, z uwagi na olbrzymia niepopularnosc ekipy Busha.
Dzisiaj rano slyszalem w radio iz Bush ma popracie o kilka punktow nizsze niz Nixon w momencie odejscia z powodu afery Watergate :D

Jak na razie elekt zapowiedzial zakonczenie okupacji Iraku. Jak jeszcze spowoduje osadzenie winnych tej napasci to powiem ze nareszcie trafil im sie normalny prezydent.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 05 lis 2008 13:09

10:1 ze beda snute wokolo tego teorie spiskowe:

Wycofuje wojska z Muslim kraju bo sam jest Muslim :)
Nie zaczynac dyskusji o tym zdaniu kur.... mac!


Zobaczymy jak bedzie, jak bedzie rozsadny to potwierdzimy, a jak nie to trudno...
Po Bush'u to by wystawili chomika demokraci i by wygral, albo dracene ;)

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 05 lis 2008 13:11

Bush marionetka to sie wogle nie kwalifikuje zeby go z kims porownywac. Fajnie ze Obama ma dobry program tylko smiem watpic w to ze spora czesc jego wyborców znala wogole ten program i nawet jesli jedynym jego punktem by byla darmowa kablowka to i tak dostalby te glosy. Mysle ze kierowali sie poprostu jego kolorem skóry i wierza w to ze ich czarny da im cos za darmo bo czarni.
Jesli rzeczywiscie wycofa wojska z Iraku to ma mój spozniony glos. Bush na szubiennicy to zbyt piekne zeby bylo prawdziwe :)

anmi
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2008 22:27

Postautor: anmi » 05 lis 2008 13:29

No to jest faktycznie wspaniałe :D zamieni Biały Dom na barak :lol:

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 05 lis 2008 18:45

brain pisze:10:1 ze beda snute wokolo tego teorie spiskowe:

Wycofuje wojska z Muslim kraju bo sam jest Muslim :)


ze kim on jest przepraszam??? :shock:

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 05 lis 2008 19:38

Pomylilem dorastal z jest moj blad przepraszam

Born August 4, 1961 (1961-08-04) (age 47) Honolulu, Hawaii, U.S.A.
Birth name Barack Hussein Obama II
Political party Democratic Party
Spouse Michelle Obama (m. 1992)
Children Malia Ann (b. 1998)
Sasha (b. 2001)
Residence Kenwood, Chicago, Illinois
Alma mater Occidental College
Columbia College
Harvard Law School
Profession Attorney Politician
Religion Protestant Christian (United Church of Christ)


Ale juz zeby zaspokoic ciekawosc "co to jest":
Muzulmanin
Muzułmanin (z arab. muslim) - wyznawca Allaha.

W Koranie termin ten odnosi się nie tylko do wyznawców religii muzułmańskiej, lecz do wszystkich, którzy "poddali się woli Boga". Koran również określa Abrahama i Jezusa jako muzułmanów.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 05 lis 2008 20:29

no mojej ciekawosci zaspokajac nie musisz bo ja wiem co to znaczy slowo "muslim" :lol:

i raczej nie o to znaczenie ci chodzilo w za pierwszym razem :wink:

Zreszta on sie chyba z ojcem nie wychowywal, bo z tego co wiem tatus zostawil mamusie, tylko niewiem w ktorym momencie zycia Obamy

krzysiekkk
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2007 11:08

Postautor: krzysiekkk » 05 lis 2008 20:51

Do Artur79
Fajnie ze Obama ma dobry program tylko smiem watpic w to ze spora czesc jego wyborców znala wogole ten program i nawet jesli jedynym jego punktem by byla darmowa kablowka to i tak dostalby te glosy. Mysle ze kierowali sie poprostu jego kolorem skóry i wierza w to ze ich czarny da im cos za darmo bo czarni.

Mylisz sie.
1.Znali praogram, a przynajmniej jego esencje. Kampania byla prowadzona 21mcy na wszystkich frontach; na zywo wiece (setki), national tvs,radio, prasa i co najwazniejsze internet. Powstalo centrum internetowe Obama.com, 2 miliony róznych przekonanych darczyncow na kampanie. Celebrities agitowaly rowniez gdzie mogly. To bylo wydarzenie of the century dla tego kraju i posrednio dla calego swiata. Skoro Ty masz jakies pojecie o jego programie dlaczego powatpiewasz, ze ludzie dla ktorych byl nadzieja sie nim nie zainteresowali? Dzieki tym wyborom a konkretnie charyzmatycznemu Obamie zwykli ludzie poczuli zew do wlaczenia sie w polityke. Obamadotcom nie byl w stanie wchlonac i uzyc wszystkich wolontariuszy.
2. Czarni byli dumni i to jest normalne. Od lat mieli tam przerypane. Wpierw przywiezli ich jako niewolnikow potem przez 10 lecia traktowali jak...sami wiecie. Mieli powod do dumy i to cholernie duzy. Nie pamietasz jak Polacy sie cieszyli jak wybrano papierza Polaka?

...ale mniejsza z tym. sledzilem te wybory juz dosc dlugo i ciesze sie z ich przebiegu i wyniku. Lepsze USA to lepszy Swiat. Olivier Stone wlasnie szuka dystrybutorow i organizuje wypuszczenie swojego nowego filmu pt. "W". Film pokazuje jakim psychopata i skurczybykiem jest George W. Bush. Tak sie zlozylo ze byli w tym samym czasie na tej samej uczelni. Stone na ochotnika pojechal do Wietnamu a GWB scykal. FIlm jest oskarzeniem tego prezydenta przez narod amerykanski o spieprzenie porzadku w USA i na Swiecie. Premiera ma byc zaraz po zakonczeniu kadencji czyli niedlugo.
A tymczasem za...biscie ze wygral Barack Obama. ;)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 33 gości