Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
AgulaS
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2016 21:51

Życie z niepełnosprawnym dzieckiem w UK

Postautor: AgulaS » 20 kwie 2016 21:53

Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców.
16-letniego Maksa i 10-letniego Kajetana. Maks jest zdrowym super nastolatkiem. Kajo wspaniałym chłopcem, który napędza mnie do działania i pokazuje jak można cieszyć się życiem mimo przeciwności. Kajo ma zespół Downa a przede wszystkim ogromną wolę życia. To on nauczył całą nasza rodzinę, że można "tańczyć w deszczu a po burzy zawsze świeci słońce".
Od lipca 2015 roku zmieniło się nasze życie, przeprowadziliśmy się do UK. Zaczęliśmy wszystko od nowa. W Polsce przez 9 lat byłam prezesem Stowarzyszenia, które działało i działa nadal na rzecz dzieci z zespołem Downa. W UK wszystko było nowe. Nadal wiele przede mną ale myślę, że czas się odnaleźć. Może dzięki tej stronie poznam ludzi takich jak ja, zdeterminowanych i chcących odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wymieniać się informacjami, które pozwolą nam i naszym niepełnosprawnym dzieciom żyć łatwiej i cieszyć się każdym dniem.
Kajo od września 2015 roku chodzi do szkoły specjalnej w między czasie przeszedł wiele badań i konsultacji i na dzień dzisiejszy ma już odpowiednik naszego polskiego orzeczenia o niepełnosprawności czyli DLA oraz indywidualny plan nauczania przygotowany przez Counsil i szkołę (EHCP).
Zapraszam rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych w UK do dzielenia się informacjami na temat zdrowia, edukacji i życia naszych dzieci w UK.
Pozdrawiam
AGA
https://www.facebook.com/niepelnosprawnedzieciwuk/

Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości

cron