Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: irekss » 13 sie 2015 15:03

Zastanawiam się czego brakuje w takim mieście jak Londyn. Mieszkam i pracuję tu od kilku lat. Dosyć dobrze poznałem to miasto, zwyczaje, język ludzi. Mam też pewne oszczędności które chciałbym przeznaczyć na ten cel. Liczę na ciekawą dyskusję na temat tego, czego brakuje w naszym mieście?

jackspoco
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2015 18:56

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: jackspoco » 20 sie 2015 08:54

Witam, wiem, że sklepów meblowych jest w Londynie sporo ale może pomysł o tym, temat jest o tyle fajny że właściwie nie ma ryzyka niepowodzenia, zawsze sprzedaż towar jak chcesz to dam ci namiary na producentów sprawdzonych z polski masz wtedy bezpośredni kontakt bez żadnych pośredników, pozdrawiam

Gostek
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 23 sie 2015 19:52

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: Gostek » 23 sie 2015 19:59

Wydaje mi się, że nikt nikomu nigdy nie sprzeda gotowego pomysłu na biznes, który ma duże szanse wypalić. W grę wchodzi albo spółka albo pożyczka inwestycyjna.
Jeżeli chcesz mieć swoją firmę to musisz mieć jakiś pomysł, musisz wiedzieć, co Ci najlepiej w życiu wychodzi lub czego się możesz szybko nauczyć bez większego wysiłku a co może przynieść dobrą kasę.

Monkey234
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 20 paź 2013 23:10

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: Monkey234 » 27 wrz 2015 12:09

Sporo szuka się usług związanych z transportem osób czy przeprowadzkami może w tym obszarze coś spróbować? Tym bardziej, że można po za wydatkiem na samochód zacząć bez jakiś wielkich wydatków na marketing i w ten sposób zdobyć pierwsze zlecenia.

Gostek
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 23 sie 2015 19:52

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: Gostek » 29 wrz 2015 08:30

transport, sprzątanie albo polski sklepik

KBienias86
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 paź 2015 20:37

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: KBienias86 » 18 paź 2015 19:20

Ja bym stawiała na transport lub usługi informatyczne, na to jest teraz największe zapotrzebowanie

Eizzy
Gastarbeiter
Posty: 28
Rejestracja: 05 sie 2013 13:45

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: Eizzy » 18 lis 2015 09:44

A ja trochę o całkiem innym pomyśle, możecie brać ze mnie przykład tylko proszę nie robić mi konkurencji ;) Po latach spędzonych w fabrykach i restauracjach postanowiłam całkowicie zmienić branżę i zostałam instruktorem prawa jazdy, na początku było po prostu okropnie ciężko. Na szczęście wspierał i pomagał mi mój mąż. Bez niego nie dałabym rady. Teraz mam własną "szkółkę", instruktorkami są same kobiety i zgłaszają się do nas prawie same kobiety. Idzie mi dobrze, żyję na przyzwoitym poziomie i zawsze będę każdemu polecała własny biznes:) Pozdrawiam

Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: Bloom15 » 30 gru 2015 17:41

Cóż, ja zastanawiałem się nad otwarciem polskiego baru, coś na zasadzie baru mlecznego, z tradycyjnym polskim jedzeniem. Mam wykształcenie gastronomiczne, którego w obecnej pracy nie rozwijam, jednak zawsze lubiłem gotować i chętnie robiłbym to dalej.
Niestety problemów jest kilka, ostatnio wręcz okazało się, że nie mogę nigdzie trafić odpowiednich fartuchów. niby błahostka, a jednak czuję, że powinny być one idealne. Znalazłem takie w hurtowni z odzieżą firmową.
Myślicie, że jest sens sprowadzać je z Polski? Czy lepiej szukać dalej czegoś na miejscu?

Totalny
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 06 sty 2016 12:59

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: Totalny » 06 sty 2016 13:26

Restauracja z polskim jedzeniem to dobry pomysł. Nie tylko Polacy chętnie będą kupować, ale również Anglicy się do naszego jedzenia przekonują. Chociaż zdaję sobie sprawę, że gastronomia to obecnie domena Hindusów i Pakistańczyków, a przynajmniej w mojej okolicy, ale jak masz dobre miejsce, to warto spróbować.

TanieKupowanie
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2015 11:28

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: TanieKupowanie » 10 sty 2016 22:58

Mozna np. handlowac towarem z Chin. Niekoniecznie podrobkami ale ciuchami czy elektronika.

marcinwroblewski
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 20 maja 2015 08:14
Kontaktowanie:

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: marcinwroblewski » 25 sty 2016 11:11

A firma, która dostarcza jakiś sprzęt, np. wyposażenie gabinetu masażu? Jak myślicie czy to dobry pomysł?

adampawlowski
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 23 paź 2015 11:56

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: adampawlowski » 04 lut 2016 14:29

Ja założyłem firmę sprzątającą i jestem zadowolony, biznes się rozwija, klientów przybywa i oby tak dalej :)

phantasmagoria
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2010 23:05

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: phantasmagoria » 04 lut 2016 23:48

Witam.
Szukam lokalu pod mala gastronomie nie wiekszego niz 50 m2. Niestety we wszystkich ofertach zycza sobie ogromnych kwot tak zwanych premium czyli popstu sprzedaja gotowy biznes ale nie wszyskie sa wyposarzone a i tak zadaja duzych sum. Czy jest szansa na znalezienie lokalu o kategorii a1 i przeksztalcenia go na np. a3?
Bylabym wdzieczna za informacje.

colett
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2016 09:37

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: colett » 13 lut 2016 10:07

Robię -na razie do szuflady, portfele saszetki itp. ręcznie grawerowane i malowane ,w UK jestem kilka miesięcy i nie mam pojęcia czy mam szanse to rozwinąć ,i gdzie znaleźć odbiorcę .co robię można zobaczyć na facebooku : Roman Kolet Leather goods.

Tony110
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 04 mar 2016 08:42
Kontaktowanie:

Re: Pomysł na własny biznes w UK

Postautor: Tony110 » 04 mar 2016 08:47

Każdy na pewno powie to co sam by chciał mieć. Może warto pomyśleć co przyniesie zyski. Powodzenia.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron