O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
niesmialy
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2008 18:42

Przypadek z Home Office-jakies konsekwencje?Pilne!

Postautor: niesmialy » 26 mar 2008 18:58

Siemka!moze ktos z Was doradzilby co zrobic w tym przypadku.Jestem zarejestrowany w Home Office z pierwszej pracy,w ktorej pracowalem 6 mies.Nastepnie zmienilem prace,w ktorej pracowalem rok i 3 mies.,lecz nie wyslalem formularza o zmianie pracodawcy.Tydzien temu zaczalem nowa i wymagaja okazania,ze wyslalem aplikacje o zmianie pracodawcy.co zrobic teraz?czy wyslac od razu aplikacje z danymi nowej(trzeciej)pracy,lecz czy bedzie sie to wiazalo z jakimis kosekwencjami nie zgloszenia drugiej pracy,czy wyslac z drugiej,lecz czy tez beda jakies konsekwencje tego,gdyz na zgloszenie zmiany pracodawcy jest 1 mies. a minelo juz kilkanascie mies.?dzieki za odpowiedzi!

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 27 mar 2008 07:52

Po roku legalnej pracy w UK nie musisz sie juz rejestrowac:


Once you have been working legally in the United Kingdom for 12 months without a break you will have full rights of free movement and will no longer need to register on the WRS



http://www.bia.homeoffice.gov.uk/euciti ... ionscheme/

ALE poprzez legalna prace Home Office rozumie prace w ktorej byles zarejestrowany.
Czyli ty zarejestrowac sie musisz.

Radzilbym ci po prostu tam zadzwonic i przedstawic Twoja sytuacje. Ja mialem na poczatku troche podobna - pracowalem gdzies tylko dwa tygodnie i pracodawca nie zdazyl wydac mi listu do HO. Kiedy do nich dzownilem powiedzieli zebym zarejestrowal tylko nowego pracodawce. Z tym ze to byly tylko dwa tygodnie, a w twoim przypadku to nieco inaczej wyglada.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości