Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
sarusq
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2014 14:17

sick note, gdzie zdobyć ? Brak NIN, GP i EKUZ :(

Postautor: sarusq » 10 kwie 2014 12:41

witam. Miałam wypadek w pracy i mam kontuzjowanego palca.
Byłam na pogotowiu, obejżeli, dali usztywniacz i kazali umówić się na kontrole do ortopedy. Kontrola przypada mi na 17 kwietnia.

Ale mam problem poniewaz nikt mi nie dał nawet na prośbe zwolnienia "sick note". Dziś jest mój 6 dzień w domu, jutro 7 muszę dostarczyć do pracy zwolnienie, bo inaczej mogę zostać jak wyczytałam na internecie zwolniona za nie udokumentowaną nieobecność (ale tego się nie obowiam bo w pracy wszyscy są pozytywnie nastawieni).
Mi chodzi o pieniążki, bo nie dostane SSP bez zwolnienia no a do pracy za szybko też nie wróce a za cos trzeba żyć.

Gdzie mogę zdobyć sick note ?

Podkreślam nie mam jeszcze NIN, nie mam EKUZ ani GP, o tych dwóch ostatnich to się dopiero co dowiedziałam. W Londynie jestem też niedługo od miesiąca pracuje więc się nie interesowałam szpitalami itp.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2014 12:44 przez sarusq, łącznie zmieniany 1 raz.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 kwie 2014 12:44

Kuzwa nie GB tylko GP - I kuzwa dlaczego nie masz?

Ciamajdy pie... zyciowe czlowiek trabi 10 lat "rejestrujcie sie do GP /dentysty ZANIM" cos sie stanie.

sarusq
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2014 14:17

Postautor: sarusq » 10 kwie 2014 12:46

jak już wspomniałam jestem tutaj od miesiąca, nikt mnie nie poinformował że muszę coś takiego mieć, dopiero teraz się dowiedziałam. No tutaj to wygląda inaczej niż w Pl więc chyba normalne że się pogubiłam.Nie mam nikogo kto by mnie za rękę prowadził, sama muszę do wszystkiego dojść

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 kwie 2014 13:10

Takie rzeczy sie dowiaduje PRZED wyjazdem za granice.

Weszlam a Google, nie widze zadnej opcji na sick note bez lekarza GP - nie jestes zarejestrowana do lekarza GP wiec kto ma Ci to wydac?

Zapychaj TERAZ do przychodni swojej najblizszej I sprobuj sie zarejestrowac - ale na wizyte bedziesz czekac oczywiscie.

Tu masz ogolne info

https://www.gov.uk/taking-sick-leave

sarusq
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 25 lut 2014 14:17

Postautor: sarusq » 10 kwie 2014 13:42

ok czyli tak jak myslałam, dzieki


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 66 gości

cron