Uczelinie, gimnazja, przedszkola ...
pe7er
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2014 01:24

Kursy zawodowe w UK

Postautor: pe7er » 24 sty 2014 13:21

Witam.

Zaznaczę na wstępie, że szukałem, ale informacje do których się "dogrzebałem" nie są dla mnie satysfakcjonujące. W maju zdam maturę i pod koniec tego miesiąca planuję wyjechać do UK. Nie mam jeszcze upatrzonego żadnego miejsca, a słyszałem, że bilety lotnicze warto wykupić wcześniej, bo można na tym nieco oszczędzić. Po tym wstępie przejdę do sedna sprawy.

Planuję na początek wynająć pokój i chwycić jakąkolwiek pracę, bylem się zdołał utrzymać. Mam jednak nadzieję zostać w Anglii na dłużej, przy czym nie chciałbym robić przez cały ten czas za pensję minimalną. Chcę Was spytać w jaki sposób można zdobyć jakąś lepszą pracę? Mam tutaj na myśli zarobki i rodzaj pracy - wolałbym coś co wymaga mniejszych nakładów wysiłku fizycznego niż fabryka.

Jakie kursy warto zrobić będąc na miejscu? Na forum czytałem dużo dobrego o zarobkach elektryków i hydraulików.

Czy poza Londynem też da się znaleźć miejsca, gdzie łatwo można się dokształcić i uzyskać jakiś dyplom potwierdzający nasze kwalifikacje? Do stolicy nie dam rady przyjechać z racji wysokich kosztów życia, a chciałbym jakoś rozwinąć się zawodowo. W tej chwili rozważam Bristol i Boston, gdzie wg. internautów łatwo jest dorwać pracę.

Pozdrawiam wszystkich,
Piotrek

PS. Oprócz kursów rozważałbym też studia, więc jeżeli są tutaj jakieś osoby studiujące - napiszcie proszę czy trudno jest się utrzymać uczęszczając jednocześnie na wykłady.

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 24 sty 2014 13:41

z Kursów polecał bym Excavator Operator :) Kursy co prawda inaczej podzielone niż w polszy, bo masz "tonami" nie pojemnością łyżki, ale są tylko dwie kategorie dla każdego rodzaju, i nie musisz tak jak w polszy miec "xxx przepracowane" by podnieść poziom na następny. W UK masz kategorie:

Koparka Gąsiennicowa do 10 ton oraz powyżej 10 ton [oba kursy/egzaminy możesz zdawać na raz]
Koparka Kołowa Do 10 ton oraz pow. 10 ton [j.w możesz zadawać je na raz] ale tu przyda się prawko gdyż pracodawca ma prawo poprosić cie o przejechanie z pkt A do pkt B :)
Masz Jeszcze Kop-Ład [cała firma w 1 maszynie] i innego rodzaju maszyny

Przydatnym bd także kurs na wózki widłowe ale Angielski nie polski.

Ogółem z moich obserwacji wynika iż polskie papierki można tam sobie nad łóżkiem powiessić :) Dodam iż robienie w PL i wymienianie papierów jest nieopłacalne :) Gość za wymiane moic papierów krzykną mi 1800Ł, czyli tyle co cały KURS!! [a ja musze isc tylko na egzamin za 750Ł] i zabiera polskie papiery daje te do UK :)

pe7er
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2014 01:24

Postautor: pe7er » 24 sty 2014 14:44

Dzięki za odzew :) Wielokrotnie słyszałem, że nie opłaca się robić w Polsce papierów przed wyjazdem, więc pieniądze mam oszczędzone i będę mógł lecieć już w maju. Myślę tylko dokąd kupić bilet, ciągle jeszcze dzwonię po znajomych, czy mógłbym u kogoś przenocować.

Ktoś poleci może jakiś kurs dalej od budownictwa a bliżej w stronę elektryki/elektroniki/IT? Budowlanka mnie niespecjalnie pociąga, więc o ile to wykonalne, to wolałbym chwycić coś zbieżnego z zainteresowaniami.

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 24 sty 2014 15:01

elektronika i IT? na kursie nie nauczysz się nic co może Ci się przydać :) Ba nawet w szkole średniej nie uczysz się praktycznie nic [przez 3 lata] a co mowa na kursie :) Bilety nie zawsze trzeba kupować z wyprzedzeniem, np koniec stycznia i początek lutego TLL maja w ok. 200zl [nie spotkalem droższego niż 173zl]

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 24 sty 2014 15:43

Elektryka to tez budowlanka.. I akurat tu w UK odmienna od polskiej... Zeby naprawde zdobyc odpowiednie kwalifikacje potrzebna jest spora gotowka I duuuuzo czasu. Pisalem kiedys o tym , Bo Sam przez to przechodzilem. Ale daje ci to gwarancje dobrej posady I w miare przyzwoitych zarobkow

pe7er
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2014 01:24

Postautor: pe7er » 24 sty 2014 15:45

Wiem, że się nie nauczę. Tutaj chodzi raczej o papier za który można dostać lepszą pracę ;) Jak mi się uda to zrobię tego elektryka i oczywiście nie poprzestanę na zrobieniu kursu - lubię się douczać popołudniami. Niestety nieczęsto można się spotkać z sytuacją, w której pracownikowi płaci się za to, że coś umie. Pracodawcy potrzebują dyplomów.

Uspokoiłeś mnie trochę co do biletów.

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 24 sty 2014 16:28

widzisz, przeglądając ogłoszenia o prace, to wręcz przeciwnie. Pracodawcy szukają osób które są doświadczone, wiedzą co z czym się je, i mogą pracować samodzielnie :)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 24 sty 2014 17:34

pe7er pisze:Pracodawcy potrzebują dyplomów.


Pracodawcy potrzebują pracowników. Czasem to, że ktoś posiada jakieś dyplomy daje pracodawcy do zrozumienia, że zbyt inteligentny nie jest.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 sty 2014 20:52

pe7er pisze: Pracodawcy potrzebują dyplomów.

.


Bzdura, nie tutaj.

Doswiadczenie.

Jak sobie tak dobrze pomysle to mnei nigdy nikt nie pytal o pokazanie jakiekolwiek potwierdzenia na moje kwalifikacje.

Powaznie.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 sty 2014 21:31

moze by SE cus dopisac?

:lol:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 24 sty 2014 21:42

emigrantka pisze:
pe7er pisze: Pracodawcy potrzebują dyplomów.

.


Bzdura, nie tutaj.

Doswiadczenie.

Jak sobie tak dobrze pomysle to mnei nigdy nikt nie pytal o pokazanie jakiekolwiek potwierdzenia na moje kwalifikacje.

Powaznie.


Uhm, mnie tez nie. Zawsze wystarczylo ze powiedzialem ze mam :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 sty 2014 22:22

A u mnie ze umiem/wiem/znam

Czy mam nikt nie pytal ;)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 24 sty 2014 22:24

emigrantka pisze:A u mnie ze umiem/wiem/znam

Czy mam nikt nie pytal ;)



W rachunkowosci jest nieco inaczej jednak :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 25 sty 2014 10:21

Nie wiedzialam ze Ty w rachunkowosci - ale i tak pokazac co sie "ma" ?

Jeszcze kawy nei pilam wiec nie kumam chyba.... :lol:


Wróć do „Edukacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości