Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
twojnick
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013 19:26

pomocy chciał oszukać na wynajmnie

Postautor: twojnick » 16 wrz 2013 19:28

witam , jestem tu nowy i nie wiem czy to odpowiedni dzial

mieszkalem rok w anglii , ale juz wrocilem do PL od okolo 9m-c , wynajmowalem pokoj u "polaka" który wynajmowal caly dom u własciciela anglika . dodam ze z polakiem umowa byla na "słowo" (bez umow i podpisów) BEZ DEPOZYTOW ITD.. , platne z gory za pokoj bylo zgodzone 250 funtow miesiecznie wraz ze wszytskimi oplatami etc.. mieszkalem z nim przez okolo 8miesiecy wszystko bylo OK nawet gdy sie wyprowadzilem, myslalem ze wszytko zakonczy sie szczeliwie poniewaz gdy sie pare razy widzielismy mowil ze jest OK (ten u ktorego wynajmowalem pokoj )
, nagle po 2-3 miesiacach wyskoczyl mi z tekstem ze za jakis rachunek chyba woda lub swiatlo przyszedl kosmiczny rachunek 900 funtow ( a normalnie placil grosze) i kaze mi placic 1/3 lub cos kolo tego kwoty rachunku , wraz z innym polakiem (nie byl moim znajomym) ktory raazem z nami mieszkal czyli razem cos kolo polowy . JA powiedzailem ze absolutnie nic nie bede placic bo bylo zgdzone 250 GBP za M-C platne z gory wraz z wszytkimi oplatami , i to nie moj problem jakie ci rachunki przychodza . ON powiedzial ze jeszcze mu to zaplace
MOJE PYTANIE brzmi czy jezeli juz wrocilem do PL juz 9 miesiecy i nic mi nie przyszlo na polski adres , i mam swiadomosc ze to cwaniak i oszust i juz obilo mi sie o uszy ze w uxbridge pare osob tak wykiwal na rozne sposoby , TO czy moger miec jakies klopoty/konsekwenscje z tego tytulu? np. sprawa w sadzie, komornik , jakies grzywny z tytlulu nie zaplaconego rachunku ??

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 16 wrz 2013 19:35

domyślam się, że rachunki były na jego nazwisko, nie Twoje.

Jeśli tak, to nie Ty jesteś odpowiedzialny za ich opłacenie.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 16 wrz 2013 19:38

Niej. Olej typa i nie rozmawiaj z nim więcej. Jak będzie wydzwaniać, zgłoś złośliwe nękanie na policję i powinien się odczepić.

twojnick
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013 19:26

Postautor: twojnick » 16 wrz 2013 19:46

WIEM ZE TO CWANIAK ZDOLNY DO WSZYTKIEGO ABY ZAROBIC GLUPIE 5 GBP

a co jak po wpisywał moje dane (bo mial do nich dostep) jako osobe zobowiazana do placenia rachunkow np woda , swiatlo council tax ??? lub np wziol komorke SIM na moje dane????
?
PROSZE POMOZCIE

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 16 wrz 2013 20:55

Nie mogl zadnych rachunkow na cibie bez twojej zgody.

Wynajmowales pokoj z wliczonymi rachunkami. Koniec kropka.

Jak nie wzial mlotek pod uwage wiecej osob = wyzsze rachunki i w cenie pokoju tego nie uwzglednij to jego problem.

twojnick
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013 19:26

Postautor: twojnick » 16 wrz 2013 20:59

OK ale co w przypadku jak doszlo do sfalszowania mojego podpisu , oraz wpisania danych bez mojej wiedzy w formularze / lub zgloszenie do urzedu , a ja jestem rok w PL a rachunki przychodza na moje nazwisko na ten adres pod ktorym mieszkalem ( lub nawet inny bo to kawał ch????ja z tego goscia u ktorego wynajmowalem i bajkopisarz niesamowity - i obawiam sie np. komorinka w PL za te dlugi nie z mojej winy

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 16 wrz 2013 21:19

z ciebie tez bajkopisarz niesamowity wiec spoko

twojnick
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013 19:26

Postautor: twojnick » 16 wrz 2013 21:57

emigrantka prosze o nie zamieszczanie negatywnych komentarzy
:) dziekuje
jeśli chcesz pomagac prosze bardzo - jak masz dawac negatywy - idz spać

twojnick
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013 19:26

Postautor: twojnick » 16 wrz 2013 22:02

twojnick pisze:emigrantka prosze o nie zamieszczanie negatywnych komentarzy
:) dziekuje
jeśli chcesz pomagac prosze bardzo - jak masz dawac negatywy - idz spać


JESLI KTOS MA JESZCZE JAKAS (MĄDRĄ) RADE , POMOZCIE :)

twojnick
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013 19:26

Postautor: twojnick » 17 wrz 2013 12:49

blondynek pisze:a skad ty masz takie info ze przychodza jak cie od roku nie ma?
- nie mam info to tylko gdybanie - bo facet z ktorym mieszkalem jak pod koniec sie okazalo - przekrecil wiele osob na rozne sposoby m.in na domy ktore podnajamowal
a skad masz info ze falszowal twoje podpisy?
- nie mam takiego info to tylko pytanie co w przypadku gdyby podrobil - poniewaz byl w bardzo dobrych ukladach z moim pracodwaca jak i ksiegowa z firmy w ktorej pracowalem i mial dostep do wszytkich moich papeirow ,

ty sie zapewne obawiasz bo to nie ow landlord-bajkopisarz tylko sam pewnie nawywijales i teraz sie boisz ze cie w pl scigna :lol:
chyba raczej scigna nie slusznie za nie swoja "polska pazernosc "

rade dostales jedna - idz na policje, bo to jest karalne przestepstwo
- dzisiaj to bylem :) , powiedzialem co i jak

ale skoro na policje ci sie nie spieszy tylko wiercisz dziure w brzuchu na forum, to zapewne sam jestes autorem owych przekretow

twojnick
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013 19:26

Postautor: twojnick » 18 wrz 2013 11:41

nie chodzi fakt ze nagle to wykorzysta , tylko ze wykorzystal to jak wyjechalem z UK a mi np. przychodza listy /wezwania do zaplaty na adres UK a ja juz jestem w PL i "ja o tym nie wiem" ze faktycznie przychodza-to tylko gdybanie i co by bylo gdyby takie cos mialo b faktycznie miejsce i np komornik mi sie zwali na glowe i bedzie za pozno aby to wyprostowac a to są uslugi "rzadowe" wiec to sciagna

a swoja droga to jak np. wlascicielem domu byl anglik a ja wynajmowalem pokoj u polaka ,a on z koleji wynajmowal caly dom od tego anglika to kto jest landlordem ?? i kto jest zobowiazany do palcenia tych wszytkich oplat

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 18 wrz 2013 13:22

Ten, na kogo jest umowa wynajmu i rachunki.

twojnick
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013 19:26

Postautor: twojnick » 18 wrz 2013 14:05

a jest taka opcja aby mnie ktos "wrobil" w rachunki czyli wpisal mnie jako osobe zobowiazana do placenia rachunkow bez mojej wiedzy/zgody np. wpisal moje dane i sfalszowal podpis ???w momencie a ja np. wrocilem do PL lub na miesiac przed wyjazdem z UK i moge miec "klopoty"


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości