O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
akimka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2013 14:02

Polskie produkty

Postautor: akimka » 09 wrz 2013 11:21

Wydaje mi się, że Polacy nie są chętni do wpierania swojego kraju. Wiadomo, że wybieramy rzeczy które mniej kosztują, lecz może powinniśmy większą uwagę zwracać na rzeczy polskie? W sieci jest akcja Patriotyzm Zakupowy. Zdrówka!

Sith
Emigrant
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2010 09:58

Postautor: Sith » 09 wrz 2013 12:07

Obrazek

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 09 wrz 2013 12:08

Kompletna głupota. Wspierając polskie produkty wspierasz ZUS, komuszków z rządu i armie nierobów urzędników. Nie dziękuje.

user1268910
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2010 15:14

Postautor: user1268910 » 09 wrz 2013 12:12

No wlasnie, serce mi sie kraje jak pije 'Debowe' i wiem, ze wspieram tym, Tuska czy Kaczynskiego lub innego Maciarewicza :?

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 09 wrz 2013 12:21

To niech kraje Ci sie szybciej. Moze jednego idioty bedzie mniej :twisted:

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 09 wrz 2013 12:42

Ja tam kupuję co mi jest mi potrzebne tam gdzie mi wygodnie. Większą uwagę zwracam na skład niż kraj pochodzenia.

Nie wyobrażam sobie taszczenia w rękach toreb z polskim cukrem, polską mąką, polskim makaronem i polskimi ziemniakami w ramach patriotyzmu.

Mój kraj jakoś mnie niespecjalnie wspierał kiedy skończyłam szkołę i z braku perspektyw zdecydowałam się wyjechać tutaj.

user1268910
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2010 15:14

Postautor: user1268910 » 09 wrz 2013 12:51

BrejkerBrejker pisze:To niech kraje Ci sie szybciej. Moze jednego idioty bedzie mniej :twisted:

Szybciej nie moge :lol:
Dwa dziennie max!

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Re: Polskie produkty

Postautor: Emigrantka » 09 wrz 2013 12:58

akimka pisze:Wydaje mi się, że Polacy nie są chętni do wpierania swojego kraju. Wiadomo, że wybieramy rzeczy które mniej kosztują, lecz może powinniśmy większą uwagę zwracać na rzeczy polskie? W sieci jest akcja Patriotyzm Zakupowy. Zdrówka!


Ermmmmm - dlaczego mam "wspierac kraj" ktorego produkty mi zwyczajnie nie smakuja?

Kupuje co mi smakuje, odpowiada skladnikowo itd - i wierz mi dziecino ze to wcale nie wychodzi taniej niz "polskie produkty".

W UK jest tak niesamowity wybor ze grzechem byloby limitowac sie w ten sposob io dla takich powodow.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 09 wrz 2013 14:30

Łatwo z resztą można znaleźć odpowiedniki polskich produktów

Np. o wiele lepszy od polskiego chleba jest francuski chleb na zakwasie (często w Waitrose)

Izrael produkuje bardzo dobre ogórki kiszone

Do pierogów ruskich można użyć sera greckiego sera Feta i też są dobre

Francuzi też robią całkiem dobrą wódkę

Słodycze itd. niepolskie produkty są o wiele lepszej jakości i tańsze.

Tak samo wędliny - niemieckie kiełbasy są lepsze niż polskie.

Nie widzę naprawdę powodów aby kupować coś polskiego.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 09 wrz 2013 19:56

blondynek pisze:ale - jak mowie - nie mam zbyt duzego wyboru bo nie mam sklepu polskiego i bazuje na tym co costcutter ma


Och, polskiego jedzenia co ma cost-cutter bym nawet psu nie dał...

beeata
Gastarbeiter
Posty: 86
Rejestracja: 11 wrz 2013 00:46

Postautor: beeata » 12 wrz 2013 10:32

user1268910 pisze:No wlasnie, serce mi sie kraje jak pije 'Debowe' i wiem, ze wspieram tym, Tuska czy Kaczynskiego lub innego Maciarewicza :?


Ty Usercostam jakis kompletnie anty polski jestes. Polskim jedzeniem nie nakarmilbys bezdomnego psa (rozumiem ze wolalbys zeby zdechl) i nie kupisz polskich produktow, zeby polska gospodarka padla....

no rozumiem, rozumiem, rozumiem... jak sie jest troche dalej od kraju to juz nas nie interesuje los tych 40mln (no moze nie calkiem) ktorzy tam zostali... szkoda, ze jest sie tak krotkowzrocznym, jakby nie patrzac tam nie mieszka tylko Tusk czy Kaczynski... zreszta jednemu daleko do drugiego... nie ma takiej opcji zeby wspierac ich obu naraz kupujac Debowe :roll:

user1268910
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2010 15:14

Postautor: user1268910 » 13 wrz 2013 10:06

Nie jestem antypolski ale kupujac polskiego browara dokladam sie do rzadowego budzetu czyli glownie do Rycha, Zbycha co kreca lody, ksiezy, super autostrad i wspanialej sluzby zdrowia...
Nic w Polsce nie zmienia sie na lepsze i watpie, ze sie zmieni.
W tym miejscu pozdrawiam swoich szklonych kolegow, policjantow, emerytow przed czterdzistka!

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 13 wrz 2013 11:27

beeata pisze:to juz nas nie interesuje los tych 40mln (no moze nie calkiem) ktorzy tam zostali... szkoda, ze jest sie tak krotkowzrocznym, jakby nie patrzac tam nie mieszka tylko Tusk czy Kaczynski...


A co mnie mają oni obchodzić? Jest takie powiedzenie "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". Jak im się ten syf podoba w kraju, to co mi do tego?
Mi się nie podobało, więc wyjechałem. A debili z Polski karmić nie zamierzam.

beeata
Gastarbeiter
Posty: 86
Rejestracja: 11 wrz 2013 00:46

Postautor: beeata » 13 wrz 2013 13:35

usercostam pisze:
beeata pisze:to juz nas nie interesuje los tych 40mln (no moze nie calkiem) ktorzy tam zostali... szkoda, ze jest sie tak krotkowzrocznym, jakby nie patrzac tam nie mieszka tylko Tusk czy Kaczynski...


A co mnie mają oni obchodzić? Jest takie powiedzenie "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". Jak im się ten syf podoba w kraju, to co mi do tego?
Mi się nie podobało, więc wyjechałem. A debili z Polski karmić nie zamierzam.


kraj debili powiadasz - a jak wiadomo niedaleko pada jablko od jabloni - sam stamtad jestes. oddaj polski paszport na zawsze, zeby ci czasem nie przyszlo w tym kraju debili sie leczyc (prywatnie) jak kiedys Debowego nie dasz rady wysikac.. idz wtedy do NHS, poznasz kraj uzdolnionych lekarzy... co jeszcze robisz na londynku? grasz role zlego policjanta? zeby ludzi wkurzac i zeby cos pisali... wiecej nawet tu nie zagladam, zeby mnie nie podkusilo pisac, bo wydaje mi sie ze to raczej metoda 'GADAL DZIAD DO OBRAZU...' kto obraz a kto dziad to juz inna kwestia...

juz wiecej wkrecic sie nie dam...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 125 gości