O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Diverse
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2012 21:13

Wyjazd do Uk we wrześniu ktoś chętny? - moje plany

Postautor: Diverse » 22 sie 2012 21:33

Witam mam 18 lat i aktualnie jestem jeszcze w Polsce a dokładnie na śląsku w Katowicach, tego roku rezygnuję z technikum tutaj i chcę przeprowadzić się do Londynu we wrześniu dokładnie jeszcze nie wiem którego. Powiem że nie była to łatwa decyzja z mojej strony ale niestety obecny kraj nie spełnia moich wymagań i daleko tutaj nie zajdę a nie chce biernie przyglądać się jak tracę
wiele pięknych miejsc i przygód które mogą zdarzyć się w innych krajach. Przeprowadzka główny powód mój 1 stage w życiowym celu czyli Drifting a są 3 miejsca na ziemi które chciałbym odwiedzić Londyn > Tōkyō > USA ze względu na to zaczynam od Londynu. Z mojego punktu widzenia to by wyglądało tak wynajem mieszkania - mieszkanie oczywiście będzie załatwiane przez te tygodnie co tu jeszcze w Polsce jestem oczywiście muszę założyć pare wariantów
na miejsce zamieszkanie bo jeszcze dokładnie nie wiem w jakiej części Londynu będę mieszkał to może zależeć od pracy albo od komunikacji, poszukiwanie pracy praca jak uda mi się to będę pisał z polski oraz szukał a jak nie to najwyżej pojadę w ciemno i na miejscu będę załatwiał. Kursy w między czasie kiedy będę już posiadał jakąś pracę i będę miał czas chciałbym rozpocząć kursy na blacharza lakiernika i mechanika zawsze papierki się przydadzą a nie ukrywam że nie zamierzam ciągle pracować na stanowisku np. kelnera, pomywacza, gazeciarza, magazyniera itp nie wiem co się trafi bez mojego wykształcenia ale uważam że jestem już na tyle wykształcony że mogę wybrać właściwą ścieżkę w moim życiu i robić to co lubię a nie uczyć się marnując czas na rzeczy które kompletnie mi nie będą potrzebne dlatego potem chciałbym zatrudnić się jako pomocnik mechanika w jakimś warsztacie i uczyć się tego co mi będzie przydatne. Kolejny etap to rozrywka w moim przypadku to głównie motoryzacja chciałbym złożyć jakieś auto do treningów oraz zając się jakimś sportem i uczęszczać na siłownie, zrezygnowałem z prawa jazdy w Polsce ponieważ nie mam nerwów do instruktorów tutaj i tylko 3tysiące poszło się... bo zacząłem także A może jeszcze uda mi się ukończyć A ale B to jest niemożliwe ze względu że na termin muszę czekać 2-3 miesiące.. No i to chyba na tyle z głównych priorytetów, wiem! nie będzie łatwo ale czym by było życie bez ryzyka.

Nie ukrywam łatwiej by mi było na pewno pojechać z taką osobą która także ma podobne plany i nie zamierza tracić zbędnego czasu siedząc bezczynnie. Jak co czekam na privy bądź maile: mauzim@o2.pl jeżeli ktoś jest chętny zabrać się ze mną to proszę o kontakt, porozmawiamy poznamy się i na pewno będzie łatwiej w dokonaniu pewnych decyzji ponieważ nie zawsze można polegać na samego siebie. Oczywiście jest możliwość wspólnego wynajmu jak najbardziej w takim układzie zawsze taniej wychodzi.

Na koniec kilka pytań do was:
- Jak przewidujecie ile pieniędzy potrzebuję na start bo słyszałem że jeżeli zaczął bym pracę w ciągu tygodnia to nie za dużo aktualnie posiadam 4 tysiące ponieważ trochę wydatków ostatnio miałem lecz i tak pewnie zabiorę znacznie więcej,na tą chwilę to nie problem uzbierać mi większą kwotę zawsze lepiej być zabezpieczony :P
- Co do mieszkania czym się kierować cenami, lokatorami czy mieszkaniem wiadomo nie chciałbym mieszkać w syfie.
- Może polecicie mi dobrą lokalizacje na start blisko centrum ponieważ nie lubię mieszkać daleko od centrum najchętniej zamieszkał bym w samym centrum tylko nie wiem jak cenowo.
- Co do pracy to jaka jest wasza opinia, jaka praca była by realna na rozpoczęcie oraz zgodna z moim doświadczeniem tu jeszcze mogę dodać że dotychczas bardzo dużo czasu spędzałem przy komputerze i wiele potrafię w tym kierunku również planuje otworzenie jakiejś działalności tam lub podjęcia się dorywczej pracy w tym kierunku
- Jak z prawo jazdy słyszałem że trzeba pobyć w UK kilka miesięcy zanim można aplikować
- Sieć którą polecacie aktualnie w Polsce jestem w Orange i mają bardzo dobre transfery danych, nie potrafię obyć się bez internetu w telefonie i potrzebuję z 2-3gb transferu/mc najlepiej jak by był połączony z tanim telefonowaniem oraz smsowaniem
- Zasiłek dla bezrobotnych? Słyszałem że wiele osób które tam zaczynały to korzystało w moim wypadku raczej nie będzie to potrzebne ponieważ chcę szybko zacząć pracować ale nie wiadomo jak będzie zawsze wole być przygotowanym na wszystko, to też możecie mi wytłumaczyć.
- Język Angielski mam opanowany na poziomie w miarę komunikatywnym jednakże byłem 2 lata temu w Uk i miałem problemy z rozszyfrowywaniem akcentu i tu bym chciał zadać pytanie ile kosztowały by ewentualne lekcje za godzinę.
- Ile kosztuje założenie konta w banku wraz z tłumaczem itp bo na pewno tego nie ogarnę i jaki bank polecacie.

Do tematu dodaję sondę na którą chciałbym uzyskać szczere odpowiedzi zważcie na to że ja już wiem czego chcę i jestem zdecydowany i postawcie się na moim miejscu rezygnuję z wszystkiego ponieważ nie wiodłem złego życia tutaj niczego mi raczej nie brakowało oraz chodziłem do szkoły którą sam sobie wybrałem(technik pojazdów samochodowych) lecz uznałem że to wszystko nie idzie w dobrym kierunku i dalej nie mogę się tak męczyć i zostać stać w oddali od marzeń. Uważam że jeżeli zostanę jeszcze 3 lata w tej szkole to będzie już za późno po co mam realizować potem moje plany skoro teraz mogę je spełnić a nie potem siebie obwiniać że tego nie zrobiłem i zmarnowałem mój czas. Proszę was przemyślcie swój wybór zanim klikniecie.

Zdaje sobie sprawę że trochę się rozpisałem i wygląda to trochę jak spam lecz wątek jest świeży i napisany na kilka sekund przed publikacją tego tematu także opublikuję go w kilku innych witrynach ponieważ zależy mi na czasie a potrzebuję waszych wypowiedzi/odpowiedzi.
Pozdrawiam i liczę na wasze wypowiedzi oraz odpowiedzi.

Jeszce chciałbym dodać że wątek opowiada o moich planach oraz poszukiwaniu towarzysza i nie wiedziałem gdzie go umieścić ponieważ nie znalazłem odpowiedniego działu wątek postanowiłem umieścić w Hyde Park ale również w dziale Mieszkanie w razie czego proszę o połączenie wątków.


Nie wstawiaj 2 identycznych watkow

Marcerator

Scientist
Gastarbeiter
Posty: 40
Rejestracja: 05 lis 2011 19:01

Postautor: Scientist » 23 sie 2012 00:38

Na wstepie chcialbym pogratulowac zdrowego podejscia, niewiele mlodych ludzi tak mysli.
Jako absolwent polskiej wyzszej uczelni calkowicie zgadzam sie z toba odnosnie kontunuowania nauki w Polsce - to nie ma najmniejszego sensu.

Jesli zamierzasz wyjachac do pracy w Londynie to wlasnie tu powinienes rozpoczac nauke. Na twoim miejscu rozpoczalbym od kursow NVQ by najpierw sprawdzic czy wybrales wlasciwie. Jesli tak to kontynuowalbym to dalej w trybie zaocznym jednoczesnie zdobywajac doswiadczenie zawodowe.
Studiujac i pracujac w ten sposob po kilku latach masz doswiadczenie zawodowe+dyplom+kontakty i jesli jestes obrotny miejsce pracy.

Co do reszty tego co napisales to widac ze raczej masz nikle pojecie o zyciu w Londynie (czyt. wynajem, praca, etc.).
Zalecam gruntowne zapoznanie sie z trescia tego forum...

W kazdym razie powodzenia!

P.S.
Pomysl o portalu Eures. Slyszalem ze to w miare wiarygodne miejsce do szukania pracy za granica bedac jeszcze w kraju.
Ja na twoim miejscy wybralbym inne miejsce niz Londyn. Stawka minimalna wszedzie w UK jest taka sama a wynajem moze byc nawet do 3 razy tanszy poza Londynem.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 sie 2012 00:51

- Zasiłek dla bezrobotnych? Słyszałem że wiele osób które tam zaczynały to korzystało w moim wypadku raczej nie będzie to potrzebne

W Twoim przypadku nie bedzie to w ogole mozliwe


ile pieniędzy potrzebuję na start bo słyszałem że jeżeli zaczął bym pracę w ciągu tygodnia to nie za dużo


Zle slyszales. Zaloz ze conajmniej miesiac bedziesz szukal pracy. I to jak dobrze pojdzie. Przyszykuj sie na 2-3 miesiace - finansowo.

- Jak z prawo jazdy słyszałem że trzeba pobyć w UK kilka miesięcy zanim można aplikować

Zalozenie konta nie kosztuje nic, prowadzenie konta tez nie (nie wiem dlaczego masa ludzi bierze platne konta skoro sa darmowe). Wiele bamkow ma polski personel. Zalezy gdzie bedziesz mieszkal - wtedy szukaj. Do otwarcia konta bedzie Ci potrzebne potwierdzenie adresu. Toi jest zawsze pod gore.

- Co do mieszkania czym się kierować cenami, lokatorami czy mieszkaniem




Ponad £20.00 za godzine nauki jazdy - jezeli wykupisz kilka z gory. Nei trzeba na nic czekac kilku miesiecy. Na zabukowanie egzaminu (zaleznie od dzielnicy) czasem trzeba na termin troche poczekac ale nie lika miesiecy.

- Ile kosztuje założenie konta w banku wraz z tłumaczem itp bo na pewno tego nie ogarnę i jaki bank polecacie.


Wszystkim powyzej plus dzielnica/okolica.

najchętniej zamieszkał bym w samym centrum tylko nie wiem jak cenowo.


Zapomnij.

jaka praca była by realna na rozpoczęcie oraz zgodna z moim doświadczeniem tu jeszcze mogę dodać że dotychczas bardzo dużo czasu spędzałem przy komputerze i wiele potrafię w tym kierunku również planuje otworzenie jakiejś działalności tam lub podjęcia się dorywczej pracy w tym kierunku

Bardzo malo realne. Kazdy Hindus to tu robi za grosze.

- Język Angielski mam opanowany na poziomie w miarę komunikatywnym jednakże byłem 2 lata temu w Uk i miałem problemy z rozszyfrowywaniem akcentu i tu bym chciał zadać pytanie ile kosztowały by ewentualne lekcje za godzinę.

Jezeli nie rozumiesz co do Ciebie mowia to nie jest to zaden komunikatywny. Ucz sie zanim wyjedziesz.



******************

Wez pod uwage ze jako 18 latek podlegasz pod nizsza NMW - £4.98 na godzine:

http://www.direct.gov.uk/en/Employment/ ... G_10027201

To pod warunkiem ze znajdziesz jakakolwiek prace.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 sie 2012 00:57

NO I NIE MOGE WYEDYTOWAC A ZLE WYSKOVCZYLO CZESC ODPOWIEDZI - NIE POD TYMI PYTANIAMI GDZIE MIALY BYC - NO TO TERAZ BADZ sHERLOCK I ROZSZYFRUJ

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 23 sie 2012 08:30

uważam że jestem już na tyle wykształcony że mogę wybrać właściwą ścieżkę w moim życiu i robić to co lubię a nie uczyć się marnując czas na rzeczy które kompletnie mi nie będą potrzebne


Na wstepie chcialbym pogratulowac zdrowego podejscia, niewiele mlodych ludzi tak mysli.


:shock: Złapałam się za głowię czytając jedno i drugie. Boże, jaka ja jestem staroświecka...

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 23 sie 2012 08:47

Jak byłam mniej więcej w Twoim wieku to podobnie myślałam- po co marnować czasu na naukę, skoro mój brat rzucił studia i dobrze zarabia w Londynie bez szkoły.

Nawet nie wiesz jak jestem dziś wdzięczna tym, którzy przemówili mi wtedy do rozumu. Dzięki nim przyjechałam do brata dopiero po skończeniu szkoły i nigdy nie musiałam pracować fizycznie.

Jak chcesz kontynuować naukę tutaj z ledwie komunikatywnym angielskim?

Bez kwalifikacji (i języka) będziesz zapier.. jako pomocnik, Pan ścierka - poniewierka - to ma być ta Twoja przygoda?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 23 sie 2012 09:10

NoToCo, a co zlego jest w prostej pracy fizycznej? Kazdy musi byc managerem?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 23 sie 2012 09:14

Złego może i nie ma nic, tylko łatwo na pewno nie jest.

Jeśli ktoś właśnie o czymś takim marzy to mi od tego garb nie urośnie i niech robi ze swoim życiem co chce.

Scientist
Gastarbeiter
Posty: 40
Rejestracja: 05 lis 2011 19:01

Postautor: Scientist » 23 sie 2012 09:18

Za glowe to mozna sie zlapac kiedy czyta sie historie ludzi konczacych dwa kierunki studiow i pracujacych na kasie w tesco, lub doktorow na kursach spawaczy.
Przyklady z Uk tez nie napawaja optymizmem, chocby ostatnio naglasniana sprawa absolwentki geografii ktora podala do sadu rzad UK (musiala popracowac w funciaku zeby zakwalifikowac sie na zasilek).

Nasze polskie kompleksy wylaza.... Wylazi kompletnie absurdalne i nie poparte faktami twierdzenie ze dobre pieniadze = wyzsze wyksztalcenie.

Nic bardzie blednego bo dobre pieniadze = doswiadczenie zawodowe.

Diverse
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2012 21:13

Postautor: Diverse » 23 sie 2012 10:02

Myślałem żeby przed wyjazdem z polski zrobić kurs na wózek widłowy jest ta koszt 300zł i kwestia kilku dni a pracy w magazynach nigdy brak. Tylko nie wiem czy akurat w Londynie coś będzie w tym kierunku. A co do prawo jazdy to nie zrobili tak że trzeba przebywać 180 dni na terenie UK żeby móc je zrobić?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 sie 2012 10:09

nie wiem kto 18 latkowi da tutaj widlakiem jezdzic - kwestia ubezpieczenia, za drogo wychodzi

dziecko - przyszykuj sie na mopa/zmywania za nimimalna .... a i to jezeli bedziesz mial KUPE szczescia

marcerator
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2013 00:04

Postautor: marcerator » 23 sie 2012 10:12

Z watku w dziale mieszkanie:

MarcFloyd:
Sugerowalbym UKONCZENIE technikum zanim wyjedziesz.

Na twoje pytania odpowiedzi ponizej:

- 4.000 ci wystarcza (rozumiem ze mowa o funtach). Jesli miales na mysli zlotowki to nie bardzo.

-mieszkanie: na poczatku bez referencji nie bedziesz mial wyboru

- praca: na poczatku sugerowalbym catering lub cos podobnego - podlapiesz jezyk i przejdziesz przez pierwszy szok kulturowy

-provisional driving licence mozesz miec od razu ( w kazdym razie tak bylo). Uprawnia cie ono do jazdy z osoba majaca prawo jazdy (do nauki jazdy, tyle ze zwyklym autem jesli chcesz i masz).

- jesli abonament polecam Full Monthy w T-Mobile. Jesli pre-paid to nie mam pojecia

- zasilek - nie mam pojecia. Kiedys trzeba bylo przepracowac najpierw 12 miesiecy. Nie wiem jak jest teraz

- lekcjer to idiotyzm. Oswojenie z akcentem trwa okolo miesiaca

- jakie tlumaczenie konta w banku????? Podstawowe konta sa za darmo.

Nie wstawiaj idiotycznych sond. Powodzenia






StaraBaba:


telefonu na abonament nie dostanie - bez histori kredytowej

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 sie 2012 10:13

:lol: :lol: :lol: :lol:

well done...

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 23 sie 2012 10:40

Drobna rada - jezeli zadajesz pytania to.. czytaj odpowiedzi

Diverse
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 21 sie 2012 21:13

Postautor: Diverse » 23 sie 2012 10:41

Czytam czytam wszystko :)


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron