Wszystko co dotyczy miasta Londyn
bartek158
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 04 paź 2013 22:44

Postautor: bartek158 » 26 paź 2013 14:21

Rozumiem Cię petrol , tylko ten czas jest liczony od momentu otrzymania mandatu ,a nie od momentu wjazdu do strefy. Także to bez znaczenia czy pojdę teraz czy poczekam jak przyślą mandat na adres PL. Wysokość mandatu nie uległa zmianie , 80 funtów jeśli opłacisz mandat w ciągu tygodnia. Miesiac temu nie miałem środków na pokrycie mandatów więc cena by co tydzień rosła gdybym się zgłosił. Teraz mogę uregulować te mandaty od ręki , spokojnie na nie poczekam i zapłacę 4x80 funtów jak tylko dotrze do PL, a nie 4x350 bo tyle wyszły by 4 mandaty gdybym się zgłosił od razu i zapłacił z opóźnieniem.

qwert00
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2013 18:33

Postautor: qwert00 » 31 paź 2013 18:44

BZDURA!!!!!
Napisze ci jak to wyglada opisujac sytuacje pewnego goscia.
Bedac w polsce jakies 4 lata temu podjachalem na parking strzezony, stroz widzac auta z UK podszedl i poprosil o porade... mianowicie jego syn byl w Londynie i jak to sie czesto zdarza pobladzil. Zjecha wiec na bus line by zapytac sie o droge do goscia stojacego na przystanku. droge do domu odnalazl ale po kilku mieciacach przyszedl mandat do PL. Ta porada kosztowala go bagatela....... 1200zl.
100% mandatu, odsetki czy jak kto je tam nazywa, plus inne koszty poniesione z tym mandatem.
Przypomne ze mandat wtady to bylo ok 100f, a jesli zaplacisz w ciagu 7dni to 50%
Widzialem ten mandat na wlasne oczy, wiec radze ci nie zwlelkaj tylko zadzwon do nich i jasli sie da to plac od razu.
Pozdrawiam i powodzenia.

bartek158
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 04 paź 2013 22:44

Postautor: bartek158 » 31 paź 2013 20:45

http://www.tfl.gov.uk/roadusers/congest ... x#Bailiffs

Tak jak pisałem data wjazdu nie ma tu nic do tego. Proponuję to przeczytać.
Z tego co czytałem to wszyscy którzy dostają mandaty z Anglii mają dokładnie do zapłacenia tyle ile wynosi kara za to wykroczenie w Anglii.
Sorry ale czytałem sporo na ten temat i historia z przed 4 lat zasłyszana z 3 ręki mnie nie przekona.
Jeśli możesz to poprzeć jakimś przepisem ,że samo przesłanie do polski mandatu 100f trzeba dopłacić z automatu kolejne 150F to proszę o link.

qwert00
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2013 18:33

Postautor: qwert00 » 01 lis 2013 19:20

bartek158 pisze:http://www.tfl.gov.uk/roadusers/congestioncharging/6714.aspx#Bailiffs

Jeśli możesz to poprzeć jakimś przepisem ,że samo przesłanie do polski mandatu 100f trzeba dopłacić z automatu kolejne 150F to proszę o link.


Sam go przeciez podales:

Initially the Bailiffs will write to you. A Bailiff is allowed to charge fees for every letter, visit and action they take. If you ignore the Bailiff's communications, their fees may run into hundreds of pounds.

Jak nie umiemy czytac to do wojka google po tlumaczenie:)

bartek158
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 04 paź 2013 22:44

Postautor: bartek158 » 02 lis 2013 04:37

Spoko Qwert00 tylko w twojej historii o tym jak urósł mandat 100F do 1200zł (ok 240F) zapomniałeś dodać ,że taka opłata narosła bo osoba która tego mandatu nie zapłaciła olała pierwszych ileś wezwań do zapłaty. Prawdopodobnie było to co najmniej 4 wezwanie 100F mandat + 4x60F za listy .
Jak nie umiemy liczyć to od tego są kalkulatory :)
Ja pisałem ,że ten mandat zamierzam zapłącić od razu , więc ta historia jest troche nie trafiona.
Aczkolwiek zgadzam sie z tobą ,że mandaty mogą szybko rosnąć jeśli się je olewa.

bartek158
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 04 paź 2013 22:44

Postautor: bartek158 » 02 lis 2013 19:54

Dzięki za informacje , w poniedziałek się skontaktuje w sprawie zapłacenia tych mandatów.

bartek158
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 04 paź 2013 22:44

Postautor: bartek158 » 04 lis 2013 23:21

Dzwoniłem dzisiaj i podano mi numer do działu zajmującego się mandatami wysyłanymi poza UK.
Opiszę dokładnie co i jak bo ktoś może mieć podobny problem.
Numer to 02072889740 , potem wewnętrzny 5 i jeszcze raz 5 aby połączyć sie z konsultantką mówiącą po polsku.
Mandaty są wysyłane do Polski z dużym opóźnieniem ponieważ sporo czasu oczekują na adres właściciela pojazdu.
Podałem swoje miejsce pobytu w UK , na ten adres zostanie wysłany list. Nikt mi tego nie proponował ale po upomnieniu się można też zamówić wysłanie kopi na adres email.
Kwota mandatu nie jest zwiększana o żadne dodatkowe opłaty. Czyli przykładowo jeśli kara to 130F to na taką kwotę jest wystawiany mandat i wysyłany do PL ( lub UK jeśli się o to upomni).
Jeśli wpłata nastąpi w ciągu 14 dni od wystawienia mandatu to płaci się tylko 50%. Mandaty wysyłane są w ciągu kilku godzin od wystawienia.
W przypadku gdyby było duże opóźnienie w doręczeniu co się często zdarza np. przed bożym narodzeniem, trzeba zadzwonić i zwykle przedłużają ten okres 14 dni o kilka kolejnych . Ale bez wykonania telefonu nie zostanie to uznane.
Po 28 dniach wysyłane jest wezwanie do zapłaty co kosztuje dodatkowo 65 funtów.
Płatność jest na konto w PL.
Moim zdaniem lepiej zamówić ten list na adres w UK , bo z wypowiedzi niektórych osób wynika listy wysłane do Polski nie zawsze docierają.


Wróć do „GREATER LONDON”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości