O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

o podziemiu aborcyjnym w UK

Postautor: konto_usuniete » 08 kwie 2008 20:13

Polecam artykul wszystkim dziewczynom.

Nie polecam czytac podczas jedzenia.

http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy ... &startsz=x

W kraju, gdzie antykoncepcja jest darmowa, gdzie opieka nad kobietą w ciąży jest zorganizowana, jak się patrzy, Polki korzystają z usług jakichś oszustów, bo nie potrafią pójść do lekarza. Gdyby nie ignorancja, nieznajomość angielskiego, w takim kraju jak Anglia żadne podziemie aborcyjne nie mogłoby istnieć. Ale istnieje. (...) Kobieta w ciąży poszła do lekarki z ogłoszenia w polskiej gazecie. Chciała porady, a ta przekonała ją w pół godziny do aborcji i od razu ją przeprowadziła. W domu, na kanapie! Pacjentka tak się dała skołować, że nawet się nie skontaktowała z ojcem dziecka. Potem kłamała, wpadła w depresję. Leczy się już pół roku.

(...)

Ginekolog z ogłoszenia w polskiej prasie albo w internecie (Londynek.net; Mojawyspa.co.uk; Londyn.net.pl) to kolejna ścieżka, którą może podążyć kobieta. Reklamujących się lekarzy jest kilkudziesięciu na samym tylko Ealingu. Plus tej oferty: nie trzeba znać języka, nie ma kolejki. Minus: można trafić na oszusta.

Gonzo
Rezydent
Posty: 1000
Rejestracja: 31 sie 2007 00:12

Postautor: Gonzo » 08 kwie 2008 23:10

To wlasnie nazywa sie myślenie łechtaczką a nie głową.Wiekszosc przyjezdzajacych tutaj"polskich dziewczynek" najpierw mysli lechtaczka ,a gdy pomysla glowa i otworza oczy,co widza??Widza ze sa po uszy w gnojowce z ktorej nie sa w stanie wyjsc.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 09 kwie 2008 12:08

Moze to zabrzmi chamsko, ale ja naprawde nie rozumiem na co licza ludzie, ktorzy tu przyjezdzaja bez jakiejkolwiek znajomosci jezyka. Mozna dostac prace, w ktorej sie czlowiek nie nagada, ale juz rzeczy typu pojscie do lekarza, urzedu, banku - to juz jest niewykonalne. I potem czyta sie podobne artykuly....

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 09 kwie 2008 12:28

za glupote i/lub niewiedze sie placi, takie zycie ...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 kwie 2008 13:34

Ale ja im wspolczuje. Rzeczywiscie, jak ktos jest bez jezyka i we wszystkim polega na Polakach...

Szokująca niedojrzałość, niewiedza o Anglii, zagubienie. Tu przybywają często dwudziestoparoletnie dzieci, które w Polsce mieszkały z rodzicami w swoim miasteczku, a teraz nagle znajdują się w środku gigantycznej metropolii, bez języka - Alex Piotrowska, psycholożka-terapeutka, przyjmuje nas w gabinecie na granicy Fulham i West Brompton. - W kraju, gdzie antykoncepcja jest darmowa, gdzie opieka nad kobietą w ciąży jest zorganizowana, jak się patrzy, Polki korzystają z usług jakichś oszustów, bo nie potrafią pójść do lekarza.
:( :( :(


Ps1.
Gonzo, czy chociaz w takiej sprawie moglbys sie powstrzymac od glupawych komentarzy?

Ps2.
Dobry artykul:

http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4832937.html

Polecam zwlaszcza obejrzenie mapy zamieszczonej na gorze. Mozna ja powiekszyc klikajac na nia.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 09 kwie 2008 14:04

MarcFloyd pisze:Ale ja im wspolczuje


wspolczuc mozna by bylo jakby sie nie trabilo o tym ze polacy to oszusci na lewo i prawo od 4 lat, o tym ze zeby dac sobie jakotako rade trzeba umiec sie porozumiec po angielsku, o tym ze antykoncepcja jest darmowa wiec jak juz chce sie grzmocic to przynajmniej niech to robi z glowa za darmo

staje po stronie Gonza - swieto narodowe :D

naprawde trzeba byc tlukiem kompletnym zeby nie wiedziec tak podstawowych rzeczy o tym kraju po 4 latach mowienia o wszystkim na kazdym kroku, w kazdej gazecie, kazdym portalu, radiu telewizji czy to tu czy w polsce

to poprostu zaczyna sie robic zenujace, zrozumialbym jakby byl lipiec 2004 no ale ludzie juz tyle nas tu bylo jest ze kazdy powinien wszystko wiedziec a nie byc kompletnie nieprzygotowany ... no mercy

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 09 kwie 2008 15:18

trabienie w prasie trabieniem, ale ja na przyklad nie do konca rozumiem, jak to wyglada od strony prawnej, szczegolnie jesli chodzi o osoby nie ubezpieczone

- kobiecie przysluguje darmowa aborcja do 25 roku zycia. powyzej 25 roku zycia trzeba pojsc prywatnie a koszt wynosi Ł450-750 - to dotyczy ubezpieczonych
http://www.brook.org.uk/content/M2_5_abortion.asp

- a co z nieubezpieczonymi? jak to wyglada w praktyce? lekarz przyjmuje, dokonuje zabiegu a potem do domu przychodzi rachunek? bo to, ze ktos jest obywatelem UE nie oznacza wcale, ze ma prawo do swiadczen zdrowotnych, trzeba jeszcze gdzies legalnie pracowac, a jak wiadomo nie wszyscy to robia...

jaka opieka obejmuje sie w UK w naglych przypadkach osoby, ktore sa nieubezpieczone? czy NHS staraja sie po fakcie sciagac pieniadze z nieszczesnika, czy sa na to jakies osobne fundusze i zostawia sie np. nieubezpieczone ofiary wypadkow w spokoju? jakie sa wasze doswiadczenia w tej kwestii?

no a co do ignorancji, no hmm... niewatpliwie bohaterki tego artykulu postepowaly glupio. ludze pod wplywem stresu, paniki, nacisku partnera, rodziny i jeszcze pewnie burzy hormonow, nie takie rzeczy robia.

moze jednak, warto pomyslec raz na jakis czas nad roznymi ewentualnosciami w zyciu i zastanowic sie, czy jestem odpowiednio na nie przygotowany?

przyjezdzajac do UK ma sie mala wiedze o tym jak tu jest. ja jak przyjezdzalam tu we wrzesniu to a) wyleczyłam zeby b) znalazlam mieszkanie jeszcze przed wyjazdem c) zabralam ze soba zapas lekow na astme i tabletek antykoncepcyjnych, bo nie mialam pojecia, czy beda tu latwo dostepne (slyszalam np. ze trudno sie tu dostac do specjalisty) i jaka bedzie roznica cenowa. Na miejscu szybko się jednak dowiedzialam, co i jak, bo lezalo to w moim dobrym interesie.

Jesli ktos nie potrafi myslec o przyszlosci, planowac... no coz... mozna sie tylko zastanawiac, czy zawinila szkola, rodzice, czy po prostu, niektorzy ludzie maja hmm... "szczegolne zdolnosci" do pakowania sie w tarapaty.

Wlasnie przyklady takich kobiet, jak te w artykule, przekonuja mnie, ze warto jest czasem odejsc od nieco tradycyjnych wzorcow wychowania i uczyc dziewczyny odpowiedzialnosci za to, co robia. Bo kobieta wiszaca na chlopaku, polegajaca na jego zdaniu i pomocy, zalezna od niego finansowo, to w pewnym sensie sierota zyciowa. A jak chlop sie okaze draniem, albo cegla mu na glowe spadnie, to co? Kto pomoze? Bo chyba nie panstwo...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 09 kwie 2008 15:48

jak to co z nieubezpieczonymi? nigdy nie zrozumiem ludzi ktorzy pracuja teraz w anglii na czarno bo nie po to dali nam prawo do pracy zeby robic bez ubezpieczenia. jak ktos lubi takie "ryzyko" to niech jedzie do ameryki. jaki jest sens robic na czarno? tylko prosze nie piszcie ze niektorzy nie maja wyjscia bo zawsze jest wyjscie.

btw. albo za szybko przeczytalem twojego linka albo jestem slepy bo nie ma tam nic ze powyzej 25 roku trzeba placic - w sensie ze 27 lataka nie moze legalnie usunac za darmo. o oplatach jest napisane po to ze mozna isc prywatnie i nie czekac na miejscowke w nhs.

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 09 kwie 2008 15:58

How can a woman get an abortion?

To get an abortion on the NHS, a woman needs to be referred by a doctor. This can be her own GP, or a doctor at a local family planning clinic or Brook Centre (for under 25s).


moze zle to zdanie zinterpretowalam? nie wiem... nie widze w sumie informacji o wieku na innych stronach...

The N.H.S. provides a free service, but you will need a referral from two doctors and there are usually waiting times varying between 2 and 4 weeks. In some areas it may be difficult to get a free abortion, with very few consultants willing to accept abortion cases.


http://www.homehealth-uk.com/medical/abortion.htm

jest mnostwo ludzi ktorzy pracuja bez ubezpieczenia, poczawszy na starszych paniach sprzatajacych nielegalne mieszkania, poprzez tych, ktorzy dopiero co przyjechali i szukaja albo znalezli pierwsza prace, poprzez moja znajoma, ktora wlasnie skonczyla doktorat i szuka pracy na innej uczelni, skonczywszy na moim hiszpanskim wspollokatorze, ktory nie chce sie o legalizacje pracy z szefem nawet klocic, bo sie boi, ze wyleci z roboty. na szczescie chlopak jest studentem, wiec jemu akurat tak bardzo nie zalezy.

nie mowie, ze nielegalna praca jest madra, madrosc nie ma tu znaczenia.

tacy ludzie istnieją i to jest fakt!

pytanie brzmi - co sie dzieje, jesli maja wypadek i potrzebuja naglej pomocy lekarskiej, albo usuniecia ciazy? chcialabym wiedziec, zeby moc np. doradzic takiej osobie, jak bedzie w potrzebie....

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 09 kwie 2008 16:15

osoby typu panie sprzatajace moga otworzyc wlasna dzialalnosci i byc ubezpieczone za £2,4 na tydzien chyba albo cos kolo tego - proste

osoby przybyle dopiero z polski wystarczy ze maja europejska karte zdrowia wydawana w polsce chyba na 3 miesiace - za darmo

jak nie maja takiej karty to moga sobie za 50 zl kupic ubezpieczenie na wypadki podczas podrozy - przeciez zanim nie znajda pracy to moga mowic ze zwiedzaja

sa miliony rozwiazan na kazda okazje wystarczy sie wysilic i ruzyc 4 litery i poszukac/pomyslec

mysle ze w wiekszosci wymienionych przez ciebie przypadkow chodzi o osoby ktore wcale nie mowia po angielsku wiec kolko sie zamyka - sa kompletnie nieprzygotowane na taki przyjazd i z niczym sobie nie umieja poradzic. jak haszpan moze sie bac? ta robota co ja ma to jedyna na swiecie jest? nie moze sobie znalesc innej normalnej? bezsensu ...

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 09 kwie 2008 20:07

ano Hiszpan sie boi, mam taka osobista teorie, ze troche z niego pupalec zyciowy jest, no ale co zrobie - jego sprawa, nie moja, nie bede mu mowic jak ma zyc, dorosly jest chlopak, 27 lat :)

nadal nie uzyskalam odpowiedzi jaka jest procedura w szpitalach dla osob nieubezpieczonych. a ja naprawde chcialabym sie dowiedziec! nie uwierze, ze nikt nigdy nie byl albo nie slyszal o takiej sytuacji...

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 11 kwie 2008 12:54

Temat - Aborcja od strony finasowo administracyjnej. Dobre. Ja proponuje inny temat, czy lepiej byc płatnym morderca na etacie czy jako self employed? Dziękuję za porady.



Ot i znowu wyszła ze mnie Polska zaściankowość, nietolerancja i katolickie zabobony. Więc sprostuje: W ciągu ostatnich paru lat częściej byłem w Holandii niż w Polsce. Tolerancja moja to moja sprawa którą tolerancyjni ludzie muszą tolerowac. Ja jestem nietloerancyjny więc nie musze niczyjej tolerancji tolerować. W kościele ostatnio byłem, hohohooo temu i to dla rozrywki.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 11 kwie 2008 13:17

Czyzby nastepny dla ktorego zjedzenie jajka to to samo co zabicie kury?

Rozbawiaja mnie zawsze tacy co wrzeszcza ze wyskrobanie zlepka kilku komorek to morderstwo :D

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 11 kwie 2008 13:22

no to sie zacznie nastepny temat

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 11 kwie 2008 13:38

banita pisze:no to sie zacznie nastepny temat


Gonzo poszedl, nudno bylo :D


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 35 gości

cron