Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
thevelos
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2013 15:42

Kolejny polak pragnący osiedlić się w UK

Postautor: thevelos » 02 sie 2013 16:24

Witam serdecznie. Jestem Michał, mam 20 lat.

Jestem kolejnym "cholernym polakiem", który chce wyjechać do UK.

Przesiedziałem rok w Holandii, pracowałem na magazynie [przerzut, wysyłka tirów do Niemiec/Anglii/Francji, przesyłki lotnicze do Dubaju i innych fajnych krajów], jednakże wróciłem do Polski.
Podejmowałem się też wielu prac dorywczych, aktualnie pracuję na budowie.

Mam aktualnie trzy wyjścia - pierwsze to studia[elektronika-telekomunikacja], drugie- technik samochodów osobowych[ coś jak mechanik w zawodówce, co mnie bardzo interesuje], trzecie to natychmiastowy wyjazd.
Każda z tych opcji w sumie wiąże się z wyjazdem do Anglii.
Mam około 5000 zł na koncie + mogę sprzedać samochód, więc łącznie mam jakieś 16000 zł.. Angielski znam całkiem nieźle, dodatkowo nie mam bariery językowej z rozmawianiem w tym języku.
Chciałbym się osiedlić na stałe w Anglii, więc chciałbym się dowiedzieć, co powinienem wiedzieć, czego się wystrzegać itp.

Zastanawiałem się, czy jest sens wyjazdu poprzez polsko-brytyjskie agencje [praca + mieszkanie], ale po tym, jak zobaczyłem zarobki tam oferowane i sprawdziłem, jakie zarobki oferowane są dla ludzi bezpośrednio na miejscu jakoś mi się pomysł z agencjami odwidział.

Prosiłbym o wszelkie rady[łącznie z tymi odnośnie studiów, szkół itp].

PS. Mojej dziewczynie zostały jeszcze 2 lata szkoły średniej. Dałoby radę ją tam jakoś wkalibrować, czy lepiej, żeby została w Polsce i ukończyła ją, a dopiero później wyjechała?

oskar90
Gastarbeiter
Posty: 45
Rejestracja: 02 paź 2012 08:32

Postautor: oskar90 » 03 sie 2013 11:33

hej michal masz moze gg? :)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości

cron