O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user1831607
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2013 13:22

Oszust

Postautor: user1831607 » 11 maja 2013 13:42

Uwaga na kolesia ktory czyta ogloszenia najczesciej gdy cos sprzedajecie potem pisze do was ze jest za graniuca albo pracuje gdzies daleko i wysle kuriera ktory odbierze to co sprzedajecie. Pisze ze jedyna forma zaplaty jest paypal.

Potem wysyla email niby od paypal ze tranzakcja sie nie powiodla i trzeba wyslac pieniadze przez westerunion lub innym przekazem.

tak zrobilem wyslalem pieniadze przez westernuniun, ale potem znowu przyszedl email od paypal ze pieniadze nie przyszly i trzeba znowy wyslac. Wiec zadzwonilem do paypal i zapytalem sie o co chodzi oni powiedzieli ze paypal nigdy nie kontaktuje sie przez email ani nigdy nie karze wysylac pieniedzy przekazem i ze padlem ofiarom oszusta.

bylem na policji ale oni nic nie moga zrobic wiec stracilem pieniadze, teraz sprzedaje samochod i znow skontaktowal sie ze mna jakis koles piszac ze przysle kuriera i mam wyslac pieniedze paypalem.

UWAZAJCIE na taki emaile i pamietajcie ze paypal naprawde jest bezpieczny i nigdzy nie prosi o przelewanie pieniedzy ani nie kontaktuje sie z wami przez email

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Oszust

Postautor: goraluk » 11 maja 2013 14:57

user1831607 pisze:Uwaga na kolesia ktory czyta ogloszenia najczesciej gdy cos sprzedajecie potem pisze do was ze jest za graniuca albo pracuje gdzies daleko i wysle kuriera ktory odbierze to co sprzedajecie. Pisze ze jedyna forma zaplaty jest paypal.

Potem wysyla email niby od paypal ze tranzakcja sie nie powiodla i trzeba wyslac pieniadze przez westerunion lub innym przekazem.

tak zrobilem wyslalem pieniadze przez westernuniun, ale potem znowu przyszedl email od paypal ze pieniadze nie przyszly i trzeba znowy wyslac. Wiec zadzwonilem do paypal i zapytalem sie o co chodzi oni powiedzieli ze paypal nigdy nie kontaktuje sie przez email ani nigdy nie karze wysylac pieniedzy przekazem i ze padlem ofiarom oszusta.

bylem na policji ale oni nic nie moga zrobic wiec stracilem pieniadze, teraz sprzedaje samochod i znow skontaktowal sie ze mna jakis koles piszac ze przysle kuriera i mam wyslac pieniedze paypalem.

UWAZAJCIE na taki emaile i pamietajcie ze paypal naprawde jest bezpieczny i nigdzy nie prosi o przelewanie pieniedzy ani nie kontaktuje sie z wami przez email


Stare jak świat;)
Przeważnie na autotrader, historyjka, pracownika na statku w delegacji itp.
Jak się sprzedaje samochód, to się mówi, że interesuje mnie gotówka, i nich kurier ma ją ze sobą. A na takie emaile się po prostu nie odpisuje i się je po 2 linijkach kieruje w kosz.

Filip747
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2013 02:41

Re: Oszust

Postautor: Filip747 » 28 maja 2013 15:47

goraluk pisze:
user1831607 pisze:Uwaga na kolesia ktory czyta ogloszenia najczesciej gdy cos sprzedajecie potem pisze do was ze jest za graniuca albo pracuje gdzies daleko i wysle kuriera ktory odbierze to co sprzedajecie. Pisze ze jedyna forma zaplaty jest paypal.

Potem wysyla email niby od paypal ze tranzakcja sie nie powiodla i trzeba wyslac pieniadze przez westerunion lub innym przekazem.

tak zrobilem wyslalem pieniadze przez westernuniun, ale potem znowu przyszedl email od paypal ze pieniadze nie przyszly i trzeba znowy wyslac. Wiec zadzwonilem do paypal i zapytalem sie o co chodzi oni powiedzieli ze paypal nigdy nie kontaktuje sie przez email ani nigdy nie karze wysylac pieniedzy przekazem i ze padlem ofiarom oszusta.

bylem na policji ale oni nic nie moga zrobic wiec stracilem pieniadze, teraz sprzedaje samochod i znow skontaktowal sie ze mna jakis koles piszac ze przysle kuriera i mam wyslac pieniedze paypalem.

UWAZAJCIE na taki emaile i pamietajcie ze paypal naprawde jest bezpieczny i nigdzy nie prosi o przelewanie pieniedzy ani nie kontaktuje sie z wami przez email


Stare jak świat;)
Przeważnie na autotrader, historyjka, pracownika na statku w delegacji itp.
Jak się sprzedaje samochód, to się mówi, że interesuje mnie gotówka, i nich kurier ma ją ze sobą. A na takie emaile się po prostu nie odpisuje i się je po 2 linijkach kieruje w kosz.


no i zle ,bo ja raportuje do portalu czy to gumtree czy tez inaczej.A jak mam czas to loguje case na stronce metropolitan fraud zeby choc ktos cos zrobil.

najgorsze co mozesz zrobic to nie zrobic nic!

to jak akceptacja.Ja sie juz w tancu... nie..... a czego sam sie motywyje ,ze to ja moglem pasc ofiara takiego oszusta!

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: Oszust

Postautor: goraluk » 28 maja 2013 17:12

Filip747 pisze:
najgorsze co mozesz zrobic to nie zrobic nic!

to jak akceptacja.Ja sie juz w tancu... nie..... a czego sam sie motywyje ,ze to ja moglem pasc ofiara takiego oszusta!


Oj naiwny, naiwny...
Tyle razy już to zgłaszałem i pewnie większość, że po pewnym czasie po prostu się to ignoruje.
Zresztą w 80% to automaty.

Filip747
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2013 02:41

Re: Oszust

Postautor: Filip747 » 28 maja 2013 17:23

goraluk pisze:
Filip747 pisze:
najgorsze co mozesz zrobic to nie zrobic nic!

to jak akceptacja.Ja sie juz w tancu... nie..... a czego sam sie motywyje ,ze to ja moglem pasc ofiara takiego oszusta!


Oj naiwny, naiwny...
Tyle razy już to zgłaszałem i pewnie większość, że po pewnym czasie po prostu się to ignoruje.
Zresztą w 80% to automaty.


Wiesz co nie naiwny ale udokumentowac to nalezy i zapewniam Cie o ile wylegitymowales poprawnie osobnika to sobie moze w kraju tak polcyjnym jak UK(porownanie z kilkoma innymi) pomarzyc chocby o kredycie itd....smordek sie uzbiera za delikwentem.

Inna sprawa ze mozna jak sie chce go uderzyc po kieszeni ale znowu czy Ciebie nie pozwie o stocking to juz inna sprawa:P

Ja tam sie nie ograniczam :P

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Re: Oszust

Postautor: Emigrantka » 28 maja 2013 17:29

Filip747 pisze: czy Ciebie nie pozwie o stocking to juz inna sprawa:P


Obrazek
Filip747 pisze:Ja tam sie nie ograniczam :P


Rozwijac (jezykowo) tez sie nie rozwijasz.

Filip747
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2013 02:41

Re: Oszust

Postautor: Filip747 » 29 maja 2013 16:45

emigrantka pisze:
Filip747 pisze: czy Ciebie nie pozwie o stocking to juz inna sprawa:P


Obrazek
Filip747 pisze:Ja tam sie nie ograniczam :P


Rozwijac (jezykowo) tez sie nie rozwijasz.


No Tak codzilo mi o stalking!
nie wiem co mi chodzi po glowie!!

DziEKI

lisu12
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2013 19:53

Postautor: lisu12 » 29 maja 2013 20:44

Siemanko. Do mnie też ten koleś pisał (niejaki jack nelson). i to raz pisał w sprawie auta na sprzedaż a teraz drugi raz napisał w sprawie innego auta. Że niby gdzieś daleko pracuje i nie może przyjechać po auto. Ale że wyśle mi kaskę przez paypala a odbierze to jakiś kurier ale ja żeby otrzymać te pieniążki to muszę wysłać mu 500 funtów przez westen union. Więc uważajcie na oszustów. :wink:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 maja 2013 21:17

Luidzie to nie jest "koles" , jest cala masa tych oszustow tylko system ten sam.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 29 maja 2013 22:34

emigrantka pisze:Luidzie to nie jest "koles" , jest cala masa tych oszustow tylko system ten sam.


Nie przetłumacz im tego. Oni zaparte, że to jeden koleś.
Napisałem im, że pisanie i zgłaszanie nic nie da, bo to jest automat.
To tak jak by chcieli dyskutować z automatyczną sekretarką;)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 29 maja 2013 22:35

.. w ponczochach :lol:

DariuszNicbud
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2013 16:22

Re

Postautor: DariuszNicbud » 16 cze 2013 16:26

Zastanawiam się czy piszący (w części) myślą logicznie? Skoro ja coś sprzedaję to płaci kupujący. Jak nie zapłaci to nie wydaję towaru. Może być próba przekrętu na zasadzie, że wyśle potwierdzenie i "gotówka w drodze" a on chce odebrać towar, ale ja bym na to się nie dał nabrać, a tym bardziej, że on niby wysyła pieniądze, a niby ja aby on wysłał mam mu coś przesłać??? Pomyślcie? Jaki w tym sens, szuka naiwniaków.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Re: Re

Postautor: MarcFloyd » 16 cze 2013 18:06

DariuszNicbud pisze:Zastanawiam się czy piszący (w części) myślą logicznie? Skoro ja coś sprzedaję to płaci kupujący. Jak nie zapłaci to nie wydaję towaru. Może być próba przekrętu na zasadzie, że wyśle potwierdzenie i "gotówka w drodze" a on chce odebrać towar, ale ja bym na to się nie dał nabrać, a tym bardziej, że on niby wysyła pieniądze, a niby ja aby on wysłał mam mu coś przesłać??? Pomyślcie? Jaki w tym sens, szuka naiwniaków.


To nie na tym polega.

Gość "kupuje" od ciebie auto, które np za 1.5k.

"Wplaca" ci pieniądze na PayPal, wysyłając lipne potwierdzenie wpłaty, które jednocześnie mówi ze pieniądze będą dostępne kiedy towar zostanie wydany - to tak żebyś się nie dziwil ze nie pokazują się w saldzie.

Wysyła ci email ze przelal 2.5k zamiast 1.5. Półtora na auto, np. siedemset za kuriera i trzysta dla ciebie za fatyge.

Prosi żebyś siedemset przelal na konto "firmy kurierskiej". Albo na "opłaty celne". Albo co innego.

Clou tego przekretu jest w chciwosci sprzedającego .Po pierwsze, oszust się nie targuje. Często płaci powyżej ceny wywolawczej. Po drugie dorzuca kilka stow za przysługę.

Wiec któż nie zrobiłby przyslugi takiemu milemu człowiekowi?
:D


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości

cron