Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
Xen
Gastarbeiter
Posty: 94
Rejestracja: 11 kwie 2013 20:09

Postautor: Xen » 24 kwie 2013 17:51

chłopie pomyśl trochę mam wybór między takim dislem a benzyną dlatego pisałem o takim takim .:)

Xen
Gastarbeiter
Posty: 94
Rejestracja: 11 kwie 2013 20:09

Postautor: Xen » 24 kwie 2013 17:52

podajcie jakiś post kod dobrej dzielnicy londynu albo innej lokalizacji zobaczę ile taniej ze względów na adres.

Xen
Gastarbeiter
Posty: 94
Rejestracja: 11 kwie 2013 20:09

Postautor: Xen » 24 kwie 2013 17:52

podajcie jakiś post kod dobrej dzielnicy londynu albo innej lokalizacji zobaczę ile taniej ze względów na adres.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 24 kwie 2013 17:58

Buckingham Palace może być? :wink:

SW1A 1AA

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 24 kwie 2013 17:59

Xen pisze:chłopie pomyśl trochę mam wybór między takim dislem a benzyną dlatego pisałem o takim takim .:)


Mysle, ze kombinujesz jak kon pod gorke.

Wez pod uwage, ze polskich znizek wcale nie musza tutaj uznac.

Xen
Gastarbeiter
Posty: 94
Rejestracja: 11 kwie 2013 20:09

Postautor: Xen » 24 kwie 2013 18:00

no nie muszą ale coś jest nie tak z tymi wyszukiwarkami znajomy ma większą pojemność a płaci 650 za rok , wykupywał w styczniu a teraz ja próbuje to cenny kosmos

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Postautor: BrejkerBrejker » 24 kwie 2013 18:01

NoToCo pisze:Buckingham Palace może być? :wink:

SW1A 1AA


To jest bardzo dobry przyklad. Tam na pewno maja tez garaz, zeby go legalnie wpisac :D

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 24 kwie 2013 22:28

1. Ubezpieczenie zależy od wieku, ilości lat posiadanego prawa jazdy, zniżek (z polski też honorują, ale należy je udokumentować).
Wiek jest najgorszą barierą do 25 roku życia ubezpieczenie jest astronomiczne.
2. Jeśli miałeś wcześniej jakieś problemy z prawem związane z prowadzeniem samochodu, to ubezpieczenie może być bardzo wysokie.
Znam osobę, która płaciła ubezpieczenie 350 na rok, a po przyłapaniu na rozmowie przez telefon w samochodzie, dostała nowe ubezpieczenie 900 funtów a więc wzrost ponad 150%! Mimo, że i tak została ukarana mandatem i punktami.
Znaczenie ma też ilość lat przebywania w UK.
3. Miejsce zamieszkania to zaledwie jakiś mały procent, możesz znaleść swój band w ubezpieczeniu np. tu jak również band w jakim jest dany model samochodu:
http://www.thatcham.org/abigrouprating/index.jsp?page=343

Kiedyś było znacznie inaczej, dużo łatwiej i przede wszystkim taniej.
Internet tak naprawdę jedynie utrudnił i znacznie podniósł cenę.
Moje pierwsze ubezpieczenie na samochód w UK silnik 1.6 wyniosło w 1998: 275 funtów:) Uznali mi zniżki z Polski, bez żadnego dowodu;) ale odbyło się to w domu u mnie, przy herbatce i ciasteczkach. Dziś po prostu nie ma kontaktu z osobą. Aha, ubezpieczyłem samochód na Polskim Prawie Jazdy.

ps. by wykupić ubezpieczenie nie potrzeba ci kafejki czy komputera, zawsze można zadzwonić:)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 24 kwie 2013 22:35

goraluk pisze:ps. by wykupić ubezpieczenie nie potrzeba ci kafejki czy komputera, zawsze można zadzwonić:)


Ale przez internet jest wygodniej i szybciej.

Ballbina
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2013 12:03

Postautor: Ballbina » 13 gru 2013 13:03

ciężko jest oszacować wysokość ubezpieczenia tylko na podstawie modelu i rodzaju auta, jakie chcesz kupić, zresztą wyżej goraluk już ci dobrze opisał o co chodzi i co ma wpływ. na początek proponuję ci zagłębić się w temat trochę bardziej, to łatwiej ci będzie znaleźć dobre ubezpieczenie. Poszukaj sobie w sieci informacji o ubezpieczeniach, trochę tego jest (np. tutaj masz: http://www.fineinvestments.pl/ubezpieczenia/)

speediee
Gastarbeiter
Posty: 95
Rejestracja: 13 lis 2013 13:57

Postautor: speediee » 13 gru 2013 18:37

Największy wpływ na wysokość ubezpieczenia od normalnych samochodów czyli nie od Bugatti Veyron itp :) ma.... MIEJSCE ZAMIESZKANIA!

Ilość zniżek, wiek kierowcy, ilość lat posiadania prawka, garażowanie, pojemność silnika itd itd mają bardzo mały wpływ.

Generalnie Londyn od centrum do mniej więcej początków 4 strefy jest w grupie wysokiego ryzyka więc ubezpieczenie jest najwyższe. Potem zaczyna to spadać.

Chodzi o to, że każde ubezpieczenie w UK posiada ochronę od kradzieży i spalenia. W miejscach gdzie kradną samochody na potęgę ubezpieczenie idzie w górę.

http://www.motorcarinsuranceuk.co.uk/po ... atings.php - można sprawdzić swój kod pocztowy do jakiej grupy ryzyka należy.

Albo tu >>> http://www.visitcars.co.uk/car-insuranc ... -risk.html

Tu natomiast szukamy marki i modelu samochodu i sprawdzamy w jakiej jest grupie ubezpieczeniowej >>> http://www.visitcars.co.uk/car-insuranc ... roups.html

Co ciekawe sprawdzałem kiedyś ile bym musiał płacić podając wszystkie moje dane a zmieniając markę i model samochodu z 1 grupy. I wiecie co?
I ubezpieczenie spadło mi raptem o ok. 130Ł czyli z ok. 1300Ł jaki chcieli ode mnie za samochód z 7 grupy.

Z ciekawości wpisałem adres z rejonu Epping Forest i różnica była ok. 350Ł !

Tak tak panie i panowie... karają nas za coś czego nie zrobiliśmy! Z góry zakładają, że rozbijemy samochód albo nam go ukradną!

Nie przeskoczysz tego w legalny sposób - tyle ci powiem :

Unikaj firm z dupy wziętych bo możesz się zdziwić że zapłaciłeś a samochód nadal nie ma ubezpieczenia.

Quinn Direct ma bardzo dobre oferty - polecam.

Prawo jazdy proponuję zmienić na angielskie - to też jest zniżka, mała ale zawsze. Poza tym na polskim prawku można jeździć chyba max. 1 rok.

Zniżki z Polski - musisz mieć pismo od polskiego ubezpieczyciela. W PL są to zniżki procentowe a tu liczą się lata. Ja miałem full zniżek w PL ale samochód miałem ubezpieczony nie całe 2 lata a przed nim miałem kilka m-cy przerwy więc zaliczyli mi tylko 1 rok w sumie : a moje 60% w ogóle ich nie interesowało.

Druga sprawa to jak korzystasz z polskich zniżek w UK to nie możesz w tym samym czasie mieć samochodu w PL (korzystać z tych samych zniżek w PL).

Pierwsze ubezpieczenie jest wysokie. Potem jak już masz jakąś historię zaczyna to spadać tym bardziej jak trzymamy się jednego ubezpieczyciela a najlepiej jak mamy ten sam samochód przez kilka lat.

Gdybym chciał ubezpieczyć mój samochód od nowa dzisiaj minimum jakie bym musiał zapłacić to ok. 1100Ł / rok. Tymczasem mam go już 3 rok i ostatnie odnowienie kosztowało mnie 512Ł z ochroną szyb włącznie.

Także kupić samochód to nie problem ale utrzymać do w Londynie to jest sztuka :)

ps. Angole robią tak, że podają inny adres zamieszkania (kolegi, czy kogoś z rodziny) gdzieś poza Londynem. Tylko wtedy trzeba zmienić dowód rejestracyjny na ten adres i prawo jazdy. Wszystko załatwia się on-line i tylko pocztę trzeba sobie odebrać osobiście z tego adresu.

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 16 gru 2013 20:23

Xen pisze:samochód rocznik 2005 Ranault Megane 1,4 benzyna 10 lat prawko zniżki 8 lat 60 % polskich .
i wychodzi 986 funtów najtaniej .
parkowany w garażu
taniej się nie kupi ??


po pierwsze

musisz miec zaswiadczenie z ubepieczalni polskiej o posiadanej znizce wg klsy NO CLAIM BONUS

a nie procenty..

po drugie nie wszytskie ubezpieczalnie honoruj papiery z polski
a
po trzecie ciesz sie ze 989 f ..moglo byc 2500



Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości