Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 21 mar 2013 14:17

MarcFloyd pisze:Nie musisz sie wic. Taki zastrzyk w kregoslup daja.


nie o sam bol chodzi ...


ale nie wazne ja o opinie czy cesarka jest ok sie nie pytalam

tylko o ubezpieczenie...

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 21 mar 2013 14:21

Niech sie wija z bolu bo tak jest naturalnie ? ...


No tak. Przecież cesarka jest zupełnie nie-inwazyjna i bezbolesna. No chyba, że w prywatnych szpitalach wykonują ją laparoskopem.

:roll:

urszulkara
Gastarbeiter
Posty: 65
Rejestracja: 01 maja 2012 16:21

Postautor: urszulkara » 21 mar 2013 14:35

Hehehe a od kiedy cesarka jest bezbolesna?? Pomysl dziewczyno co ty wogóle piszesz. No chyba ze po cesarce na srodkach przeciwbólowych bedziesz jechac. No ale to jest twoj wybor.

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 21 mar 2013 14:52

No wlasnie to Moja sprawa ...

Ktos chce naturalnie a ktos nie . Sa za i przeciw na obie metody .

Mie nie przeszkadza ze ktos chce rodzic naturalnie . Tylko mi to jakos nie odpowiada z roznych wzgledow i tyle.

Juz wiem ze jest i ubezpieczenie i opcja np pieknego szpitala w Katowicach z Polskimi specjalistami , ktora mi bardzo przypadla do gustu.

A to gdzie wy / czy wasze peartnerki i jak rodzily czy beda to mnie nie interesuje.

urszulkara
Gastarbeiter
Posty: 65
Rejestracja: 01 maja 2012 16:21

Postautor: urszulkara » 21 mar 2013 14:59

No to w takim razie bezbolesnej cesarki Ci zycze ( jak juz sie zdecydujesz na dziecko) :wink: Powodzenia

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 21 mar 2013 15:13

Masz na myśli szpital na Łubinowej w Katowicach?
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3443705

Są pozywtywne opinie, ale są też takie:

Rano na oczach polożnej odeszły mi zielone wody plodowe. Zbagatelizowała sprawę. Nie zrobiła mi nawet zapisu KTG. Cały czas byłam sama (z mężem)bez medycznej opieki na sali przedporodowej. Po odejściu wód skurcze występowały już co 5min. W tym czasie trwały dwa porody i położna po prostu nie miala dla mnie czasu. Wynikiem tego zaniedbania po 16 godzinach cc urodził się mój syn z Apgarem 0/1.

cała ciąża przebiegała bez żadnych komplikacji. Brak fachowej opieki doprowadził do tragedii. sprawa jest juz w prokuraturze.
Takich przypadków jest więcej, tylko nikt o nich nie pisze. Ludzie nie chca rozdrapywac ran.




Mojej przyjaciółce też w tej klinice wydarzyło się coś podobnego. Dziecko przez zaniedbanie urodziło się martwe, a w dodatku teraz nie może miec dzieci - przez błąd lekarza.


Itd, itp...

Jak widać poród może być negatywnym doświadczeniem również i w "luksusowych warunkach"... Masa Polek rodzi w szpitalach w UK i mają się dobrze, a odosobnione przypadki, kiedy coś poszło nie tak mogą się zdarzyć wszędzie.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 21 mar 2013 15:15

I jeszcze:

Odradzam ponieważ znam ten szpital z opowieści moich koleżanek są położnymi które miały tam praktyki. Ja też chciałam tam rodzić bo skusił mnie wysoki standard ale koleżanki mi powiedziały że tam duży odsetek dzieci rodzi się w ciężkim stanie i jest to spowodowane źle prowadzonymi porodami.To jest ich opinia nie chce nikogo urazić może ktoś ma inne zdanie ale ja tylko przekazuje to co słyszałam wybór będzie należeć do ciebie.

http://www.babyboom.pl/forum/zlota-lista-f51/szpital-w-katowicach-lubinowa-28001/

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 21 mar 2013 15:41

z opiniami to nie ma sensu nawet zaczynac o kazdyym szpitalu znajdziesz negatywne bo zawsze sie cos zdarzy ...

wejdz sobie na jakies konkretne statystyki zgonow i zaniedban... to Ci sie oczy otworza


A ten w Katowicach ma jednak mase pozytywnych ...

Jak sie cos ma spaprac to sie spapra ... ale mi szpitale tutaj i obsluga NHS nie odpowiada ... tyle . A zamiast placic £10000 mozna 8000zl w PL ...
za to co sie chce .
Wiadomo ze w cene nie wchodzi 100% gwarancja ze wszytko bedzie ok ... Przeciez nie pisalam ze to sie z tym rowna ?

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 21 mar 2013 17:14

POnad 10 lat pracowalam w szpitalah NHS i zadnych masakr na porodowkach nie widzialam (a i tam bywalam).

Poza aferami w Romford (ale to juz poza Londynem).

Nie panikuj..

Reszta - jak wyzej...

Fenster
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2013 09:07

Postautor: Fenster » 03 kwie 2013 09:24

Każdy ma prawo robic co chce w końcu to jego pieniądze i jego wybory-tak więc po co te komentarze.

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Opieka i Porod prywatnie na ubezpieczenie Cigna

Postautor: JoannaMaj » 01 lip 2014 10:42

I juz wszytko wiem :)

Jesli ktoras Pani planuje z wyprzedzeniem polecam
Cigna International Platinium .


Cos dla Pan ktore jak ja nie sa zachwycone servisem NHS ...

Chcialam sie podzielic z wami opcja upezpieczenia prywatnego ktore pokrywa wszystko od pierwszego spotkania z lekarzem , scany testy (nadprogramowe tez ktoryh NHS nie robi )
Pielegniarki , poprostu wszystko prywatnie , czyli zero kolejek niepewnosci I olewania.
Lekarz prowadzacy odbiera porod , ta sama polzna jest na konsultacjach I przy porodzie .

Ja najprawdopodobniej bede pod opieka (full package) ''The Birth Team'' (zgoogluj jesli jestes zainteresowana)


Porod w prywatnym szpitalu/ prywatnym oddziale tez (a to kosztuke ok £8000 I wiecej )

Upespieczenie to International Cigna opcja Platinium . Koszt ok £1300 za rok .

trzeba nie byc w ciazy 10 mies od startu polisy .

jesli zajdziesz po 5 czy po 3 mies to tez ok ale dopiero prywatnie mozna zaczac wizyty od 10 mies polisy. Ale przynajmniej porod bedzie prywatnie.


To tak jakby ktos byl zainteresowany.


Jesli ktos kiedys leczyl sie prywatnie to wie o co chodzi.


Pozdrawiam.


PS oczywiscie to jest ubespieczenie na wszystko nie tylko ciaze, komplikacje itd,

wiec jesli cokolwiek innego sie przytrafi I trzabe isc do lekarza to idziesz prosto prywatnie . I jest to miedzynarodowe nie tylko UK

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 01 lip 2014 10:49

juz wiedze te tlumy rodaczek stojacych w kolejce zeby wykupic sobie to ubezpieczenie ... beda walic drzwiami i oknami

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 01 lip 2014 10:50

od kiedy ciaza to choroba?

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 01 lip 2014 11:01

A czy ktos mowi ze choroba?

To jest ubezpieczenie miedzynarodowe na pokrycie kosztow medycznych najrozniejszych. od konsultacji w sprawie bolu brzucha po raka I jego leczenie.


Ale ja je wykupilam ze wzgledu na mozliwozc opieki prywatnej w czasie ciazy .
(mam zdrowotne ubezpieczenie z pracy wiec ono nie pokrywa ciazy ani porodu)

Szukalam juz dlugo takiej opcji, znalazlam wiec moze sie komus przyda .
Tyle.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron