Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
hwdpuk
Gastarbeiter
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2008 09:50

plazma czy lcd

Postautor: hwdpuk » 15 mar 2008 22:32

witamamierzam kupic tv i nie wiem czy plazma czy lsd i jaka firma najlepsza czy tylko soniacz wchodzi w gre ? zamierzam wydac kwote 1200 funciakow i w tej cenie bedac w sklepie zgupialem nie wiem co wybrac chce cos wielkiego 50 inczy ale czy lcd czy plazma

artyj
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2008 17:59

Re: plazma czy lcd

Postautor: artyj » 17 mar 2008 18:19

hwdpuk pisze:witamamierzam kupic tv i nie wiem czy plazma czy lsd i jaka firma najlepsza czy tylko soniacz wchodzi w gre ? zamierzam wydac kwote 1200 funciakow i w tej cenie bedac w sklepie zgupialem nie wiem co wybrac chce cos wielkiego 50 inczy ale czy lcd czy plazma


bierz to, co się Tobie lepiej podoba w ramach budżetu.

utyl
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2009 20:52

Re: plazma czy lcd

Postautor: utyl » 08 wrz 2009 20:58

artyj pisze:
hwdpuk pisze:witamamierzam kupic tv i nie wiem czy plazma czy lsd i jaka firma najlepsza czy tylko soniacz wchodzi w gre ? zamierzam wydac kwote 1200 funciakow i w tej cenie bedac w sklepie zgupialem nie wiem co wybrac chce cos wielkiego 50 inczy ale czy lcd czy plazma


bierz to, co się Tobie lepiej podoba w ramach budżetu.


Dokładnie opinie są tak podzielone, że nie mam sensu drążenia tematu. Dla przeciętnego użytkownika różnica jest niezauważalna

mcdanio
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2009 09:17

Postautor: mcdanio » 24 paź 2009 09:47

Widze, ze nikt nie chce nic konkretnego Ci podpowiedziec wiec moze ja opisze kilka swoich spostrzezen. Jesli szukasz tv mniejszego niz 37 to w sumie pozostaje ci LCD. LCD ma kolejna zalete wciaz tego typu ekrany pobieraja mniej pradu jest to zwiazane z technologia lcd - obraz pokazywany na ekranie jest pasywny w plazmach tworzenie obrazu jest aktywne. czas reakcji matrycy tez nie pozostaje bez znaczenia. moim subiektywnym zdaniem obraz na plazmie jest bardziej rzeczywisty naturalny - lepiej odwzorowane kolory i nie ma efektu smugi jak w niektorych lcd.dodatkowym atutem plazm jest kat widzenia jesli stanieszpod katem 90' do ekranu to z odleglosci kilk m nic nie zobaczysz a w plazmie i owszem, acha i jescze jedno jesli posiadasz jakies stare nosniki typu kasety wideo czy cos w tym stylu na plazmie obrazy zanieczyszczone szumami czy po prostu niedoskonale beda wygladaly lepiej niz lcd. proponuje wziasc ze soba do sklepu np konsole postawic 2-3 wybrane modele tv i podlaczac to samo zrodlo do kazdego ew. sklep moze udostepni ci spliter hdmi i bedziesz mogl podlaczyc wszystkie naraz i porownac. to jest najlepszy sposob na test. wybor nalezy do Ciebie. z plazm polecam Panasonica,jesli chodzi o LCD moge polecic sony ze wzgldu na gwarancje i lg lecz zdazaja sie fabryczne uszkodzenia matryc wiec radze sprawdzic tv juz w sklepie . Pozdrawiam

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 01 gru 2012 12:34

Plazmy szybko sie zużywają tylko LCD polecam , chyba ze ktos ma tyle kasy by zmienic TV po 5latach, serwis jest drogi, za 1200£ to mam LG ful wypas HD 3D full HD i jeszcze kupa reszty mi zostanie.Pomyslcie zanim coś kupicie (konsultacja z fachowcem)ladna zabawka nie znaczy trwała.

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Postautor: marcinek33 » 12 gru 2012 13:43

Wg mnie zdecydowanie lepszy wybór to LCD, jakościowo jak plazma a ciągnie zdecydowanie mniej prądu...

_______________________
Apogeum

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 17 sty 2013 00:14

...............chyba bym sie posikal ze smiechu jakbym decyzje o zakupie tv uzaleznial wylacznie od tego ile zre pradu.

plazmy 50" zra tyle ile 8 zarowek halogenowych 25W np w lazience... to juz nie te czasy.

Mam LG 50" 3D 50PZ550T model chyba z koncowki roku 2012, i zaplacilem ledwo 550GBP za nowke... (chyba w currys).


TV za 1200? w zyciu...


Plazma i zyje, bardzo fajnie bangla...

Dowalilem 4 dyski po 2TB kazdy, cyclone micro 2+ i smiga...


Zuzywaja sie szybko? o? moze po min 5 latach uzytkowania non stop, do tego czasu to sie kupuje nowy model.

To nie te czasy, kiedy w domu stal RUBIN przez 20 lat...

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 02 lut 2013 00:56

W tamtych czasach byl marzeniem wielu ludzi mialem Rubina najnowszego wtedy na pilota, oglad 120 tys godz.Kineskop japonski , teraz plazmy czy lcd maja gora 60 tys oglad.I smigal jak maly chelikopter po 10 latach go sprzedalem w bardzo dobrym stanie, polasilem sie na funaja , kicha jak nie wiem .Ale to byly czasy kiedy nic nie bylo w sklepach, dalem za ta japonska zabawke 220 $ kupe kasy i zalowalem. Rubiny nie byly zle , elektrony byly o wiele gorsze.Wtedy Rubiny to bylo cacko jak teraz te plazmy.Potem kolor Neptuny zaczeli produkowac.Tez dobre.Takze widzisz w kazdej erze postepu techniki , byly dobre czasy.I dobre sprzety RTV.O unitrze Fonice nie wspomne, swiatowej klasy hi- fi gramofony i wieze, lezka w oku sie kreci.

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 06 mar 2013 11:55

LED
a najlepiej OLED

jankowal
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 06 mar 2013 13:57

Postautor: jankowal » 06 mar 2013 14:01

Powiedz gdzie kupić tv OLED za 1200f? Zobacz kolego Samsungi i LG. Sony panele LCD i tak kupuje w większości od samsunga, a ten 2 daje dużo fajnych bajerów.

leonsio
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2013 19:49

Postautor: leonsio » 03 kwie 2013 19:52

Tylko telewizor LCD Samsung .Niedawno stałem przed wyborem takiego telewizora .Wszyscy stanowczo odradzali LG ,natomiast wskazywali Samsunga lub Sony , ten drugi jest moim zdaniem za drogi . Wybrałem więc Samsunga i jestem zadowolony .


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron