Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Nightmare
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2013 12:10

Co mnie czeka?

Postautor: Nightmare » 16 lut 2013 12:12

Witam Wszystkich cieplutko!
Mam prawie 16 lat, ale już bardzo poważnie zastanawiam się nad swoją przyszłością. Postanowiłam, że za kilka lat, gdy skończę technikum, wyjadę do Wielkiej Brytanii. Oczywiście rozważam też pójście na studia i dopiero wtedy wyjazd. Język angielski pochłaniam jak gąbka, więc bariery nie będzie.
A teraz kilka pytań. Porywać się od razu na Londyn, czy lepiej np. Manchester? Od razu chcę wynająć mieszkanie, a z tego co czytałam w Manchesterze jest o wiele tańsze. Na początek chciałabym malutkie mieszkanko, takie, żeby minimalny komfort posiadać. Jak wahają się ceny mieszkań?
A jak z pracą? Nie liczę na Bóg wie co, póki jestem młoda, dam radę pracować nawet po 10 godzin w barze / sklepie, tylko czy znajdę chociaż taką pracę i ile mniej więcej będę zarabiać?
Początki są bardzo trudne, ale czy aż tak, że będę musiała wkładać zęby w ścianę?
Bardzo proszę o poważne odpowiedzi, nie każda piętnastolatka jest niepoważna...
Pieniądze na wynajem mieszkania, bilety i inne powoli zbieram, wiec do 20 roku życia trochę ich będzie, na pomoc rodziny też mogę liczyć.
Pozdrawiam. :)

BrejkerBrejker
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 30 lip 2013 09:56

Re: Co mnie czeka?

Postautor: BrejkerBrejker » 16 lut 2013 13:07

Nightmare pisze:Witam Wszystkich cieplutko!
Mam prawie 16 lat, ale już bardzo poważnie zastanawiam się nad swoją przyszłością. Postanowiłam, że za kilka lat, gdy skończę technikum, wyjadę do Wielkiej Brytanii.


Nightmare pisze:Bardzo proszę o poważne odpowiedzi, nie każda piętnastolatka jest niepoważna...


A wiec bardzo powaznie:

Za kilka lat sytuacja czy w UK czy Polsce moze byc calkowicie inna od dotychczasowej i zadna z odpowiedzi na Twoje pytania nie bedzie, domniemanie, pasowac do rzeczywistosci...

A wiec ucz sie jezyka , najlepiej z native speakers a zycie zweryfikuje co bedzie dalej...

Podsumowujac, zapytaj za te pare lat... Pozdrawiam

Nightmare
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 16 lut 2013 12:10

Postautor: Nightmare » 16 lut 2013 13:14

Dziękuję za odpowiedz. :)
Brałam pod uwagę to, ze wszystko może się zmienić. :( Tego się boję najbardziej, mam nadzieje jednak, ze te zmiany to tylko na lepsze, głównie w Polsce. :)

Ankara2
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2013 12:12

Postautor: Ankara2 » 05 mar 2013 12:29

moim zdaniem niestety w Polsce nie będzie zmian na lepsze,jak radził poprzednik,ucz się języka,zbieraj kasę,bo wyjazd może okazać się lepszy niż pozostanie tutaj.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2013 11:09 przez Ankara2, łącznie zmieniany 1 raz.

Kobieta25
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 26 sie 2012 20:10

Postautor: Kobieta25 » 06 mar 2013 13:55

dodatkowo radze zdobyc jakies praktyczne umiejętności bo zeby znalezc prace trzeba umiec cos konkretnego (gotowac, strzyc, obslugiwac krajalnice 3 lata, itp) wiem bo sama mam problem... wymagania są czasem nie adekwatne do stanowiska niestety


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości