Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Remek91
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2013 17:38

Jechać czy nie?

Postautor: Remek91 » 24 lut 2013 17:42

Witam mam 22 lata, fachu wyuczonego nie posiadam przerwałem studia na 3 roku. I zastanawiam sie nad wyjazdem do UK język znam w stopniu komunikatywnym, w polsce pracowałem w ogrodnictwach, i chciał bym się dowiedzieć jaki czas był by najlepszym na wyprowadzke z pl i zamieszkanie w londynie, oczywiście chodzi mi o czas w którym najłatwiej znaleźć prace.Dziękuje z góry z pomoc. Pozdrawiam :)

petpatpot
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 18 lut 2013 12:34

Postautor: petpatpot » 24 lut 2013 20:44

Chłopaku! Młody jesteś i masz dużo czasu - jak myślę - na to, by zdobyć praktyczny zawód w Polsce. Praktyczny tzn. taki, z którym zawsze i wszędzie znajdziesz robotę: płytkarz, hydraulik, regipsiarz, ale też wszelkie umiejętności związane z IT - powiększają Twoje szanse na normalne i godne funkcjonowanie w UK. No i język oczywiście: po prostu się go ucz - to nie boli, a jest bardzo przydatne! Przyjeżdżając teraz, ze stanem posiadania jaki prezentujesz na dzisiaj, jesteś łatwym łupem dla całej masy skurwysynów, którzy w ten lub inny sposób będą chcieli zrobić Ci "kuku". Nie daj zrobić z siebie leszcza!!! Dlatego pomyśl o swojej przszłości w kategoriach nauki sensownego zawodu.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2013 21:48 przez petpatpot, łącznie zmieniany 2 razy.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 24 lut 2013 20:58

petpatpot pisze:Chłopaku! Młody jesteś i masz dużo czasu - jak myślę - na to, by zdobyć praktyczny zawód w Polsce. Praktyczny tzn. taki, z którym zawsze i wszędzie znajdziesz robotę: płytkarz, hydraulik, regipsiarz, ale też wszelkie umiejętności związane z IT - powiększają Twoje szanse na normalne i godne funkcjonowanie w UK. No i język oczywiście: po prostu się go ucz - to nie boli, a jest bardzo przydatne! Przyjeżdżając teraz, ze stanem posiadania jaki prezentujesz na dzisiaj, jesteś łatwym łupem dla całej masy skurwysynów, która w ten lub inny sposób będzie chciała zrobić Ci "kuku". Nie daj zrobić z siebie leszcza!!! Dlatego pomyśl o swojej przszłości w kategoriach nauki sensownego zawodu.

A filozof lub marzyciel to nie sensowne??? Pewnie nie.... ale są tacy, co są gotowi rękami gadać ... cóż co kraj to obyczaj.... :-)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 25 lut 2013 01:12

petpatpot pisze:Chłopaku! Młody jesteś i masz dużo czasu - jak myślę - na to, by zdobyć praktyczny zawód w Polsce. Praktyczny tzn. taki, z którym zawsze i wszędzie znajdziesz robotę: płytkarz, hydraulik, regipsiarz, ale też wszelkie umiejętności związane z IT - powiększają Twoje szanse na normalne i godne funkcjonowanie w UK. No i język oczywiście: po prostu się go ucz - to nie boli, a jest bardzo przydatne! Przyjeżdżając teraz, ze stanem posiadania jaki prezentujesz na dzisiaj, jesteś łatwym łupem dla całej masy skurwysynów, którzy w ten lub inny sposób będą chcieli zrobić Ci "kuku". Nie daj zrobić z siebie leszcza!!! Dlatego pomyśl o swojej przszłości w kategoriach nauki sensownego zawodu.


A co go w Polsce naumią? Zmywać gary czy mieszać zaprawę? Sam napisał, że pracował w ogrodnictwie. Tu ogrodnictwo popularne:) a i szkoły zdecydowanie lepsze. Po co ma tracić kolejne lata na pustą naukę czegoś co i tak będzie na poziomie tutejszej szkoły średniej lub niżej i za to jeszcze płacić?

Ankara2
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 05 mar 2013 12:12

Postautor: Ankara2 » 05 mar 2013 12:26

moim zdaniem,nic nie stoi na przeszkodzie,żeby sobie wyjechał i zobaczył czy faktycznie jest to taki raj dla nas jak to niektórzy opowiadają,jest młody,niech zwiedza i doświadcza nowych rzeczy.

domaproko
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2013 17:15

Postautor: domaproko » 07 mar 2013 17:43

Ja mam 22 lata i też zastanawiam się nad wyjazdem. Mam doświadczenie w branży gastronomicznej/hotelarstwie, mogłabym podjąć pracę jako general assistant w hotelu, waitress lub sprzedawczyni w jakimś polskim sklepie. Mam język angielski opanowany na poziomie intermediate - dobry, komunikatywny. Nie mam upatrzonego zakwaterowania, ani kompana do wyjazdu. Chętnie zgadałabym się na wspólny 'start' z kimś, kto też rozważa wyjazd. Chciałabym wyjechać z początkiem kwietnia. Najchętniej przyjęłabym ofertę pracy od kogoś, kto również zapewnia zakwaterowanie. Czy w ogóle istnieje taka możliwość, żeby znaleźć zakwaterowanie wraz z podjęciem pracy u kogoś? : )

Robi78
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2012 20:02

Postautor: Robi78 » 07 mar 2013 20:07

Witaj!...ja również rozmyślam scenariusz wyjazdu :wink:

lucas1s
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 11 paź 2012 19:54

Postautor: lucas1s » 13 mar 2013 13:11

no i jak zywkle ja...juz od prawie roku...
jestem juz tu na forum pare miesicy...rozmyslalem wyjazd ale stalo sie tak ze dostalem prace tu w PL...jednak powoli sie wszystko psuje...i nadal chce sproobowac w ENG

lucas

gkali
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2013 07:36

Postautor: gkali » 19 mar 2013 09:52

ja jestem nawet spakowany tylko tej Cholernej pracy nie moge dorwac 23 lata kamil praktyka w budownictwie przy regispach remontach budowaniu jako pomocnik i nie tylko oraw w gastronomi jako kolner barman . Jezeli ktos by mogl mi pomoc w znal;ezieniu pracy prosze o kontakt Gkali@o2.pl

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 19 mar 2013 10:10

Czy w ogóle istnieje taka możliwość, żeby znaleźć zakwaterowanie wraz z podjęciem pracy u kogoś? : )


Tak, wszyscy oszusci wlasnie prace z zakwaterowaniem oszukuje.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron