O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
karolina321
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2007 17:35

NIN - potrzebuje pilnie odp.

Postautor: karolina321 » 18 wrz 2007 17:41

Mam pytanko a raczej mały dylemat na który nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi w necie :-) więc może Wy mi pomożecie ... za kilka dni wyjeżdżam na Anglii i chodzi mi o NIN wiem co trzeba zrobić, gdzie dzwonić i jakie dokumenty mieć, ale wiem również że nie koniecznie musze mieć umowę o pracę i pay slipa ale mam mały problem ponieważ do końca roku NA PEWNO nie będę miała czegoś takiego jak potwierdzenie adresu ponieważ mieszkanie stoi na mojego chłopaka i jego kolegów a ja powiedzmy będę tam mieszkała za przyzwoleniem w 100% Właściciela ale bez "oficjalnego" zgłoszenia więc co wtedy?? Może spotkałyście się już z czymś takim wśród znajomych ... z góry wielkie dzięki za info.

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 18 wrz 2007 23:01

Żeby załatwić sobie NIN NIE MUSISZ mieć potwierdzenie zamieszkania, wystarczy że pracujesz i podasz im jakiś adres korespondencyjny.

karolina321
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2007 17:35

Postautor: karolina321 » 18 wrz 2007 23:10

więc tutaj sprawa jest prosta bo go nie będę miała i SUPER :) tylko ja tam dopiero lecę i pracy też nie mam a wielu znajomych twierdzi że NIN mogę również uzyskać nie mając jeszcze pracy i tutaj głównie mieszają się informacje które mam bo wg wszystkich dostępnych w necie musisz mieć
1. paszport i dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
2. potwierdzenie adresu
3. list od pracodawcy lub umowa o pracę
4. odcinki od dotychczasowej wypłaty (payslip) i część osób twierdzi że bez pracy NIN otrzymam, ale pod warunkiem że mam mieszkanie :-) a inni właśnie że wystarczy mi praca ... nie ukrywam że spotkałam się również z tekstami że nie muszę mieć ani pracy ani mieszkania wystarczy że jestem w tzw. fazie poszukiwania :) stąd moje pytanie bo zgłupiałam kompletnie a nigdzie o tym porządnie nie jest napisane czyli co w przypadku gdy się nie spełnia jednego z w/w punktów :)

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 18 wrz 2007 23:18

przeczytaj dokładnie co jest tam napisane: na pewno pisze wymagane dokumenty oraz jeden dokument z listy poniżej

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 19 wrz 2007 12:28

Zaloz konto w banku i uzyj wyciagu jako potwierdzenia adresu. Przy zalozeniu, ze uda Ci sie je zalozyc bez potwierdzenia adresu.

O NIN mozesz wnioskowac w fazie poszukiwania pracy, ale musisz miec dowod na to, np listy odmowne od pracodawcow, potwierdzenie interview itp.

KRYSTIAN
Gastarbeiter
Posty: 32
Rejestracja: 08 wrz 2007 07:10

Postautor: KRYSTIAN » 20 wrz 2007 02:22

No wiec tak:
NIN musisz zadzwonic, podasz dane, przysla list z potwierdzeniem na adres ktory wskazesz.
Potrzebujesz: 1 dokument ze zdjeciem, list od pracodawcy, payslipa
Zeby otworzyc konto w banku potrzebujesz:
1x dokument ze zdjeciem, list od pracodawcy. Ba podstawie tych dokumentow otworzysz konto w LLOYDS i HSBC. Co do HSBC-sam zakladalem na Baker Str, kumpel na Kilburn. Wiec na pewno sprawdzone
Pozdrawiam

user2121796
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2007 13:31

Postautor: user2121796 » 23 wrz 2007 13:48

Zeby otrzymac NIN konieczne jest potwierdzenie adresu, dopiero co wyrabialam 2 miesiace temu to wiem na pewno, jako potwierdzenie adresu wystarczy list od osoby w ktora mieszkasz potwierdzajacy ze to jest twoj adres zamieszkania, konieczne jest rowniez udowodnienie ze sie pracuje lub szuka pracy.

user2121796
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 23 wrz 2007 13:31

Postautor: user2121796 » 23 wrz 2007 13:55

A jeszcze jedno, jak juz umowisz sie na interview w sprawie NIN telefonicznie to potem dostaniesz do domu list z informacja gdzie i o ktorej bedzie interview oraz bedzie tam dokladnie napisane jakie dokumenty musisz koniecznie ze soba przyniesc. W twoim przypadku to wlasnie bedzie list od chlopaka potwierdzajacy gdzie mieszkasz, ID, paszport, i potwierdzenie ze pracujesz (list od pracodawcy) lub jakies papiery potwierdzajace, ze szukasz pracy. A w Lloyds TSB bez problemu zalozylam konto bakowe majac ze soba tylko paszprot, to tez jest dokonaly sposob na potwierdzenie adresu, a zreszta i tak musisz miec konto w banku jak juz bedziesz pracowac.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 62 gości

cron