Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
kaskaa225
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2009 12:01

Przelewy pieniędzy do Polski w funtach?

Postautor: kaskaa225 » 03 lip 2009 18:08

witam
od pewnego czasu poszukuje dobrej i uczciwej firmy zajmującej się przelewami pieniędzy do polski w funtach jeśli ktoś może mi pomóc dziękuje

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 03 lip 2009 18:10

HSBC

polang16
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 04 lip 2009 14:05

Postautor: polang16 » 04 lip 2009 14:12

Firma Polang Europe Ltd oferuje przelewy pieniędzy do Polski. Pieniądze na Twoim koncie dostępne są najpóźniej następnego dnia roboczego. Przelewy już od Ł5. Dyspozycje można złożyć za pomocą telefonu, faxu, maila. Nie trzeba stawić się u nas osobiście. Siedziba naszej firmy znajduje się w Londynie. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 020 8816 8011 bądź 0844 5555 915. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

UWAGA! Na hasło "jestem z forum" pierwszy przelew za darmo. Sprawdź nas!

lukas124
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2009 04:26

Postautor: lukas124 » 20 lip 2009 04:30

Witam, osobiscie polecam firme Opal Transfer ktora ma trzy oddzialy w Londynie(Victoria, Stratford, Shepherds Bush). Pieniazki juz sa na drugi dzien na koncie w Polsce. I przelew kaski kosztuje tylko 3 funty nie wazne od wielkosci przelewanych pieniedzy.
Sam korzystam z ich uslug od dawna i polecam.

drZoidberg
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 03 sie 2009 01:33

Re: przelewy pieniedzy do polski w funtach

Postautor: drZoidberg » 03 sie 2009 03:01

kaskaa225 pisze:poszukuje dobrej i uczciwej firmy zajmującej się przelewami pieniędzy do polski w funtach


Tzn. że masz konto w Polsce w funtach? Jeśli nie to mBank ma chyba aktualnie najtańsze konta walutowe (a przez telefon można im podać zagraniczny adres do korespondencji). Ja odkryłem Moneybookers, które jest dobre do przesyłania niewielkich kwot, bo liczą w procentach, a nie za stałą opłatą. Przesłanie kasy jest liczone: 1% i nie więcej niż 0.50 GBP+1.99% za wymianę waluty (nie obowiązuje jak masz konto w funtach)+odebranie kasy, co dla Polskiego konta jest jakieś 1.90 czy coś koło tego.

zdrapka
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2010 11:19

Postautor: zdrapka » 12 lut 2010 11:26

Akcenta CZ. Tak dokuczyła słowackim bankom, że zamknęli jej rachunki. Sąd ukarał ich za zmowę karą <10 mln EUR :)
http://www.antimon.gov.sk/409/3707/the- ... 00-for.axd
Kupią od Ciebie funty za ok.8-10gr. więcej niż bank. Z dowolnego banku w UK przelej pieniądze na konto firmy Akcenta CZ. Akcenta przeleje na Twoje polskie konto PLN. Przy przelewie rzędu 10.000GBP, zaoszcędzisz 900-1000zł. Nie mają marmurów i setek pracowników. Specjalizują się w dewizach, więc mają lepsze kursy niż banki.
daniels@iplus.blackberry.com

lostintranslation
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2011 17:18

Postautor: lostintranslation » 15 cze 2011 10:52

Ale stary temat! Ale i tak odpowiem, bo ostatnio siedzę w temacie. Wydaje mi się, że każda firma tak czy siak przewalutuje pieniądze. Jeżeli chcesz zrobić przelew z brytyjskiego konta na konto walutowe w Polsce, to najprościej jest pójść do własnego banku i zwyczajnie ustalić przelewy. A poza tym masz całą masę firm proponujących wykonanie przelewu w twoim imeniu. Mamy tu na formu całą masę wymienionych z imenia na innych forach. Aaaaa, i wiadomo, że zależy od tego jaką kwotę chcesz przelać. Bo jak niewielką to zawsze możesz skorzystać z Western Union (chociaż oni tani nie są). Przy większych kwotach skorzystaj z Currency UK, przelewy masz wtedy za darmo.

MrMaslak
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2011 09:21

Postautor: MrMaslak » 22 sie 2011 09:28

' Bo jak niewielką to zawsze możesz skorzystać z Western Union (chociaż oni tani nie są). Przy większych kwotach skorzystaj z Currency UK, przelewy masz wtedy za darmo.[/quote]'

Bez znaczenia jaka kwote chcesz przelac,nie polecam WU. W porownaniu z innymi firmami naprawde wychodzi slabo...bardzo drogo.

Znajomy pracuje w firmie maklerskiej, ktora zajmuje sie przelewami. mozesz ogarnac ich stronke, od niedawna maja po polsku i sa mile panie przy telefonie :D moze oni zrobia ci przelew i dobre przewalutowniae, maja calkiem niezly kurs wymiany http://www.xendpay.pl/

pozdrowionka

ktosia80
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2011 11:13

Postautor: ktosia80 » 22 sie 2011 11:41

ja zawsze uzywam swojego banku. natwest wykonuje przelewy za £20, Barclays za £25 do tego oplata rzedu £5 w polskim banku. pieniadze z konta na konto w funtach (w przypadku konta walutowego w Pl) szybko i bezpiecznie.

kasialuka
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2011 20:57

Postautor: kasialuka » 25 wrz 2011 22:05

Ja mam swój patent ;) Lekko skomplikowane ale działa ;) Tu mam angielskiego paypala, na nim funty. W Polsce polskiego, powiązanego z polskiem bankiem. Przerzucam pieniążki z paypala na paypal, a później do banku ;)

die6o
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2011 15:06

Postautor: die6o » 06 paź 2011 15:09

@kasialuka: Wiec jak to dokładnie działa? W którym momencie następuje przewalutowanie? Gdy z polskiego paypala kasa wędruje do banku? Czy ewentualnie masz opcje wypłaty gotówki w funtach?

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 06 paź 2011 16:54

w ramach jednego konta paypal mozesz sobie przewalutowywac kase jak chcesz. dodawac konta itp. latwo sprawdzic po jakim kursie i to chyba prostsze niz z konta na konto i te same kursy sa raczej.

Bobosik
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2013 12:16

Pilne

Postautor: Bobosik » 04 lut 2013 14:04

Witam!

Pilnie potrzebujemy pomocy na temat przelewόw pienieżnych z UK do Polski. To jest krόtka ankieta, ktόrej wypełnienie zajmie zaledwie 2 min: https://www.surveymonkey.com/s/transferow

Ankieta jest anonimowa, a otrzymane dane będą użyte wyłącznie do ogόlnej analizy rynku.

Uwaga! Każdy, kto wypełni ankietę do 6 lutego, 2013, ma możliwość wygrania nagrody o wielkości 50£. Zwycięzce wyłonimy poprzez losowanie i poinformujemy osobiście (o dane kontaktowe prosimy w końcu ankiety).

Z gόry serdecznie dziękujemy za pomoc i odpowiedzi!

katee1986
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2013 11:44

Postautor: katee1986 » 14 lut 2013 12:06

ja korzystam z kantor-internetowy.eu i wymieniam funty na złotówki bez żadnych opłat :) kantor przelewa mi złotówki na moje konto, albo czasem podaje konto mamy, bo jest taka opcja. Jak dla mnie to super rozwiązanie bo kurs funta jest lepszy w tym kantorze niż w zwykłym no i w banku oczywiście też.

tadek2011
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2013 19:06

Postautor: tadek2011 » 14 lut 2013 19:27

katee1986 pisze:ja korzystam z kantor-internetowy.eu i wymieniam funty na złotówki bez żadnych opłat :) kantor przelewa mi złotówki na moje konto, albo czasem podaje konto mamy, bo jest taka opcja. Jak dla mnie to super rozwiązanie bo kurs funta jest lepszy w tym kantorze niż w zwykłym no i w banku oczywiście też.


ok wszystko jasne tylko napisz prosze ile placisz za zasilenie tak zwanego "portfela" jezeli wymieniasz funty na zlotowki? bo rozumiem ze musisz przelac do nich srodki jezeli pracujesz w angli na ich konto walutowe w Polsce (tak jest napisane w pytaniach i odpowiedziach) daj znac ile cie to kosztuje i ile tak naprawde trwa ta wymiana?
poza tym tez wyslalem kase przez kantor online z mojego banku natwest za £3000,00 zaplacilem £12 oplaty i kasa szla praktycznie jeden dzien (powiedzmy) potem kantor otrzymal srodki w miedzy czasie funt poszedl w gore i zadnego zysku na tym nie mialem, srodki przelane mialem niby tego samego dnia w polsce ale wszystko zajelo ponad 3 dni, reasumujac -koszt przelewu plus czas jest to nieoplacalne... to ze maja o 2 groszy wyzszy kurs niz firmy ktore tylko przelewaja kase to za malo. Moim skromnym zdaniem jest to dobre rozwiazanie dla tych co maja walute na koncie w Polsce i nie musza jej przesylac z zagranicy. Poza tym kantor ktory napisales nie jest w zaden sposob regulowany w Polsce, poniewaz nie ma jeszcze ustawy regulujace kantory internetowe (obejrzyj filmik na tej stronie kantoru internetowego http://domwaluty.pl/ po lewej stronie TVN CNN) sami sie do tego przyznaja. Ja nie pisze zeby nie korzystac Kazdy wysyla jak chce, ale poczytaj troche zanim bedziesz tak mocno polecal. Pozdrawiam


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości