Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
ania8888
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2008 23:21

Umowa wynajmu, a przysługujace benefity

Postautor: ania8888 » 17 sty 2008 23:34

Pobieramy Housing Benefit i Council Tax Benefit,a umowa wynajmu niedlugo nam sie konczy i planujemy wynajac kolejne mieszkanie.Znalezlismy juz odpowiednie,jednak landlord poinformowal nas ze wszystkie rachunki(woda,gaz,elektrycznosc) wlacznie z council tax on bedzie placil.Czy jest mozliwosc,ze po podpisaniu takiej umowy stracimy dofinansowanie?
Dzieki za informacje.

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 18 sty 2008 12:46

najlepiej idz do obliskiego urzedu tam udziela ci konkretnej odpowiedzi pozatym dowiedz sie czy landlord zgadza sie na benefity.

bo spotkalam sie z ludzmi ze nie chca benefitow

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 18 sty 2008 12:47

a i jeszcze jedno czy ty do ubiegania sie o te benefity musialas miec home office? powiedz jak i gdzie to wszystko zallatwic bo my niedawno wynajmujemy dom w londynie

figra
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2007 14:23

Postautor: figra » 19 sty 2008 16:42

musisz mieć home office chyba ze jestes samozatrudniony to wtedy nie musisz

miloszek
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2008 01:42

Postautor: miloszek » 01 lut 2008 01:44

Czemu musi pytac landlorda o to czy moze pobierac benefity ,nie rozumiem??

miloszek
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2008 01:42

Postautor: miloszek » 01 lut 2008 01:56

Ja sama wynajmuje mieszkanie z agencji i nie pytalam sie czy landlord zezwala na takie benefity,bo i tak nie chca sie zgodzic,wiec na pewno nie dostalabym tego mieszkania.Zlozylam wszystkie dokumenty w cansilu ktore byly mi do tego potrzebne i w bardzo krotkim czasie dostalam takie dofinansowanie .Wplacam systematycznie pieniadze do agencji poniewaz pieniadze przelewane sa na moje konto z dofinansowania,a nie na konto landlorda-trzeba tam w dokumentach zaznaczyc.pozdrawiam

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 01 lut 2008 10:30

no w sumie to nie wiem my jak chcielismyy wynajac mieszkanie to landlord powiedzial ze nie zgadza sie na benefit... w sumie nie iwiem czemu ale coz teraz wynajelismy mieszkanie ale nie mamy jescze home office i nic nie mozemy zalatwic

figra
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2007 14:23

Postautor: figra » 01 lut 2008 15:02

własciciel nie musi nic wiedziec ze pobierasz houising benefit.council nie moze mu udzielic takiej informacji bez twojej zgody:)

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 01 lut 2008 15:05

aha no dobra teraz to i tak trzeba czekac na en home office do tego czasu nic nie zalatwie a powiedz mi czy to rzeczywiscie jest tak ze musisz pozniej zbierac rachunki i udawadniac ile miesiecznie wydajesz pieniedzy??

bo kiedys ktos tak napisal ze trzeba na szystko paragony zbierac i udowodnic ile sie na rzycie wydaje i ze sie nie ma na oplaty czy cos w tym stylu ( wyddaje mi sie bzdura ale moze )

miloszek
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2008 01:42

Postautor: miloszek » 02 lut 2008 00:27

Przepraszam a o co chodzi z tymi rachunkami?do czego niby maja byc potrzebne???,bo nie slyszalam o takim czyms i pozniej trzeba je gdziec okazywac???????????/pozdrawiam

catis
Emigrant
Posty: 132
Rejestracja: 08 lis 2007 18:42

Postautor: catis » 02 lut 2008 09:37

no podobno tak po to zeby wiedzieli ile wydajesz pieniedzy na zycie... nie kumam w sumie tego moge nawet poszukac posta w ktorym bylo to napisane choc nie wiem czy jest sens

miloszek
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2008 01:42

Postautor: miloszek » 02 lut 2008 14:55

Nie slyszalam nigdy o takim czyms,bo jak mozna zbierac codziennie rachunki ze sklepow czy inne.Jakas paranoja.Troche to rzeczywiscie nie ma sensu.Ten ktos kto tak napisal zle uslyszl od kogos i dalej juz poszla taka plotka o rachunkach.pozdrawiam

DAGENHAM
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2008 00:01

Postautor: DAGENHAM » 06 lut 2008 00:03

A po co wam te benefity i te inne duperele? Pracowac sie nie chce? hmm to ja mam na was tyrac? Bo to przeciez z moich podatkow te benefity....
Ale z drugiej strony... to jak mam to elce to wole wam ;)

8)

miloszek
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2008 01:42

Postautor: miloszek » 06 lut 2008 00:07

PO pierwsze to nie tyrasz na mnie bo ja tak samo pracuje jak ty!!!Nie siedze i nie wyleguje sie i nic nie spada mi z nieba.pozdrawiam

jkkjakub
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 16 wrz 2007 06:11

BENEFITY - FAKTY I MITY

Postautor: jkkjakub » 27 lut 2008 10:14

ANIA8888: benefity mieszkaniowe dostaje sie na konkretne mieszkanie i zazwyczaj co rok trzeba uzupelnic informacje o wysokosci zarobkow ktore sie zmienily w tak zwanym miedzyczasie. Czasem dostaje sie benefit na stale i wtedy jest wyplacany bez tych dopytywan.- pofatyguj sie do swojego councilu i dopytaj.Przy przeprowadce nalezy przeniesc benefity czyli poinformowac urzad o swoim nowym adresie przedstawic umowe najmu i jesli jestes samozatrudniony rachunki dokumentujace twoje wydatki- jesli nie to tylko payslipy ewentualnie inne dokumenty o ktore zapytaja. TWOJE PYTANIE : TAK MUSISZ SAMA a nie landlord PLACIC COUNCIL TAX zeby jakiekolwie benefity ci przyznano- wiec opcja ze rachunki wliczone odpada.W przypadku gdy wyprowadzasz sie z dotychczasowego councilu mysle ze opcja przeniesienia odpada i musisz starac sie w nowym od poczatku.Zycze powodzenia i pozdrawiam wszystkich ignorantow na tej stronie - co to cos slyszeli co ktos slyszal i probuja doradzac mieszajac w glowie biednej dziewczynie z problemem.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron