Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
sabinkaaa92
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2013 22:31

NEFROLOG - POMÓŻCIE

Postautor: sabinkaaa92 » 09 sty 2013 22:35

Witam wszystkich,którzy odwiedzają to forum.
Otóż mam problem,jestem od niedawna w UK i dopadł mnie okropny ból nerek w związku z czym chciałabym udać się do lekarza specjalisty, ale nie wiem gdzie i do kogo i jak to wygląda, czy najpierw muszę się zapisać gdzdieś do rodzinnego czy jak... Dodam,że mam NIN.
Może ktoś się orentuję?

Z góry dziękuję za odpowiedź.[b]
[/b]

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 09 sty 2013 23:02

do KAZDEGO specjalisty w ramach NHS (czyli darmowo) musisz miec skierowanie od GP

nie kazdy GP chetnie takie skierowania daje, czesto najpierw sami probuja "leczyc"

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 09 sty 2013 23:07

Jezeli jeszcze nie zarejestrowalas sie do gp czyli lekarza rodzinnego znajdz najblizsze w Twojej okolicy Walk-in Centre. Tam od razu Cie przyjma.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 sty 2013 09:37

Ale bedzie to tylko lekarz GP nie zaden specjalista oczywiscie.

Ale, jezeli masz problemy z nerkami - pros o skierowanie do Guys Hospital nie do zadnego podrzednego szpitala na peryferiach.

Maja tam bardzo dobrych specjalistow od nerek.

http://www.guysandstthomas.nhs.uk/our-s ... rview.aspx

Zajrzyj na clinics i team na stronie.

GP skierowania robia w systemie "choose and Book" - masz prawo wybrac do ktorego szpitala chcesz byc skierowana (specjalisci pracuja tylko w szpitalach - jezeli skierowanie jest na NHS)

Powodzenia

sabinkaaa92
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2013 22:31

Postautor: sabinkaaa92 » 10 sty 2013 13:33

Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Będę musiała poszukać lekarza rodzinnego, w gazecie ''COOLTURA'' widziałam,że jest jakaś polska przychodnia na SE10. Szczerze mówiąc zależy mi na polskim lekarzu, ale tylko ze względu na to,że nie znam języka na tyle aby zrozumieć lekarza.

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie Kochani.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 sty 2013 16:55

Dziewczyno - rejerestruj sie z GP jakiego masz blisko, w NHS (darmowa sluzba zdrowia) jest reonizacja.

Potrzebujesz specjalisty - po jaka cholere Ci polski lekarz pierwszego kontaktu?

W GP przy rejestracji powiedz ze potrzebujesz tlumacza (Bilingual Health Advocate). Tak, za darmo bedzie.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 10 sty 2013 21:04

moja mame czesto boliwaly nerki, czesto to jest takie genetyczne, ze moja siostra tez ma sklonosci. Ale one to takie uparciuchy, ze zima a one w krotkich kurteczkach smigaja. Ja natomiast niemal mam obsesje na punkcie zdrowia, ze (odpukac) nigdy jeszcze nic mnie nie bolalo, no czasem glowa od stresu ;) zawsze nosze dlugie kurtki z kapturem, itd, ze nawet nie mam sposobnosci sie przeziebic a tymbardziej nerek, wiec nigdy problemu nie mialam. Jak pojdziesz do lekarza to dadza Ci albo nospe, ah to lek polski tu pewnie dadza paracetamol, ale ogolnie w nekach najwazniejsze jest by je jak to sie mowi wygrzac, gorace kapiele, a w pasie mozesz mocno sie owinac szalikiem i od razu napewno poczujesz sie lepiej. Jesli przez pare dni nie przejdzie bo tych goracych kuracjach tzn nie polepszy sie wtedy mozesz isc do lekarza, bo moga byc to np jakies kamienie na nerce, ale jesli przestanie tzn, ze poprostu przeziebilas, z reszta sama wiesz czy bylas w takiej sytuacji, ze mogly sie one przeziebic? jesli nie bylas wogole w zimie a cie bola wtedy mozesz wiedziec, ze to cos innego, jak np kamienie jakies. Ale nie ma co panikowac z drobiazgami.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 10 sty 2013 21:14

a tak od razu to moge Ci powiedziec, ze jesli masz takie bole ciagle tylko dokuczliwe to ok, przejdzie, bo tylko przeziebione, jesli np masz takie bardziej ostre klocie w okolicach nerek i i towarzyszące zaburzenia oddawania moczu to wtedy to wymaga wizyty u lekarza, który zleci wykonanie badań (m.in. badania ogólnego moczu, USG jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej) i na tej podstawie odpowie na pytanie, jaka jest przyczyna dolegliwości.

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 10 sty 2013 22:31

No i jak pojdzie prywatnie do lekarza, to za te wszystkie badania bedzie musiala niezle zaplacic.
Jak pojdzie do GP to jej da skierowanie i nie zaplaci nic.

Ja mam znakomitego gp. Nigdy nie zbyl mnie paracetamolem. Dwa razy dawal skierowania na badania jak trzeba bylo. Swietny lekarz i jestem z niego bardzo zadowolona.

Dlatego polecam autorce watku isc do gp. Jezeli nie bedziesz zadowolona z wizyty zawsze mozesz zmienic gp na innego.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 10 sty 2013 23:01

Paracetamol nigdy nie jest szkodliwy jesli sie go nie bierze na pusty zoladek, no i nie za duzo jak w ulotce, no chyba, ze ktos ma jakies przeciwskazania...

aby isc na badania to trzeba miec skierowanie od rodzinnego to logiczne stad nie pisalam. A dlaczego trzeba miec skierowanie? bo wtedy wlasnie specjalista wie, ze rodzinny leczyl 'paracetamolem' itp i to nie dziala i znaczy, ze to cos duzo powazniejszego i trzeba szczegolowe padania. Jesli natomiast by zrobiono badania i okazalo sie, ze np to tylko przeziebienie to wtedy rodzinny wychodzi na pie... i robia skarge, ze zdrowych ludzi im wysyla i marnuja cenny czas, ktory mogli by poswiecic komus naprawde choremu. Kazdy lekarz rodzinny tak by postapil i powiedzial by, ze jak bol nie ustapi za pare dni to daje skierowanie na dalsze badania, bo czary mary innego nie zrobi. Lekarz rodzinny to jest taki wlasnie najnizszy stopien lekarza, on tylko takie podstawowe leki moze jedynie przepisac, jesli cos wiecej moze jedynie wystawic skierowanie do specjalisty. Wiec nie ma sie tu stwierdzeniem, ze jeden lekarz lepszy od drugiego, bo takie podstawowe rzeczy to kazdy rodzinny wie.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2013 23:27 przez aina24, łącznie zmieniany 2 razy.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 10 sty 2013 23:14

od kiedy P.I.E.R.D.O.L.A to przeklenstwo :roll:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 sty 2013 23:49

Aina - od kiedy jestes lekarzem - stawiasz diagnozy/polecasz leki?

Wstrzymaj sie bo komus zaszkodzisz.

Od tego sa lekarze.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 11 sty 2013 00:06

Pani emigrantko oni w GP tacy sa kolezance dwa razy lekarz przepisywal paracetamol. po tyg. nic nie pomagaloOkazalo sie ze ma zapalenie pluc .Ale po awanturze w pszychodni.Za bardzo sie nie przejmuja nie.Przeziebienie i juz wyslal ja do apteki.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 11 sty 2013 00:11

Co nie zmienia faktu ze Aina nie jest GP i absolutnie nie powinna komus nic w tym temacie radzic a juz zupelnie nie jakie leki ma brac - nawet jezeli to glupi paracetamol.

Na temat lekarzy (dobrych i zlych) wiec dosyc sporo poniewaz w NHS pracuje od ponad 10 lat (tak, oczywiscie na mopie latam) i w Primary Care i w Acute i w Mental Health i szlag mnie trafia na forumowych "znachorow" - tak mozna tylko komus zaszkodzic.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 11 sty 2013 00:15

Lekarz rodzinny to jest taki wlasnie najnizszy stopien lekarza,


Pieknie palnelas....

:lol:

Niewazne, nie chce mi sie w srodku nocy prostowac i wchodzic w tajniki medical education.

Do zalozycielki watku - koniecznie do GP, to pierwszy krok.

Moze skierowac np na USG i wtedy, majac wyniki jezeli wyjdzie cos nie tak - skieruje do specjalisty.

Ze specjalista pamietaj masz wybor i jezeli chodzi o nerki to walk jak w dym do Guys & St Thomas, tam maja bardzo dobrych specjalistow, popros o skierowanie (jezeli bedzie potrzebne) do nich.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości