O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
countrykx
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2013 16:20

Postautor: countrykx » 09 sty 2013 16:55

prawdopodobnie wybiore pare specjalizacji i zobacze co jest bardziej ineresujace, nie chce sie ograniczac, zaszufladkowac...

blacklabpictures
Gastarbeiter
Posty: 55
Rejestracja: 17 gru 2012 12:55

Postautor: blacklabpictures » 09 sty 2013 17:43

countrykx pisze:prawdopodobnie wybiore pare specjalizacji i zobacze co jest bardziej ineresujace, nie chce sie ograniczac, zaszufladkowac...


Alr to nie jest ograniczanie :) Nie można być we wszystkim najlepszym. Jak chcesz robić wszystko po trochu to będą Cię w branży znać jako średniaka: coś tu popracuje rok, dwa, potem tam się załapie. I tak w koło macieju. Tak samo jest z każdą dziedziną teraz. Albo wybierzesz specjalizację i wyjdziesz w niej top1 albo będziesz łapać wszystkie sroki za ogon i nic nie zrobisz.

Social Media zaczyna być jak fotografia, każdemu z aparatem się wydaje że jest fotografem tak każdemu kto prowdzi fanpage na fejsie wydaje się że może być specjalistą w SM. Żebyś się nie rozczarował jak przyjedziesz do UK :)

blacklabpictures
Gastarbeiter
Posty: 55
Rejestracja: 17 gru 2012 12:55

Postautor: blacklabpictures » 09 sty 2013 18:12

blondynek pisze:
blacklabpictures pisze:
pre crisis doctor
the relationship analyzer
the relationship menager
comms organizer
sm & pr techtester
internal collaboration generator
sm/pr policymaker
reputation task force member
change angent


hmmm...pracuje w comms/PR/media/marketing branzy i naprawde nie mam bladego pojecia co Ty tu wymieniasz i skad to wziales :lol:


Widzisz, ja nie pracuję ale czytam dużo bieżącej literatury o najnowszych trendach w branży, może warto się podszkolić a nie cieszyć się z własnej niewiedzy:


http://www.deirdrebreakenridge.com/my-books/social-media-and-public-relations-eight-new-practices-for-the-pr-professional/

Odczep się ode mnie i przestań mi udowadniać na każdym kroku, że nie mam pojęcia o czym piszę.

countrykx
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2013 16:20

Postautor: countrykx » 09 sty 2013 19:10

hey hey hey! dzieci drogie! nie klocic sie mi prosze! to jest moj temat i ma byc o mnie:D moim zdaniem socia media to bardziej element marketingu, sam w sobie social media to bycie aktywnym na portalach spolecznosciowych (etc. nie bede wnikal w szczegoly), wiem ze niektorzy skupiaja sie na social media jednynie, ale to tak czy owak -marketing...

dzieki waszej pomocy, bede szukac mieszkania w zone 3, natoiast, ile myslicie powinienem zaplacic za nie? bo ja nie ma organiczenia jesli chodzi o pieniadze :D w sesnie-wydaje za duzo wtedy kiedy niepowinienem....

a jezcze jedno pytanie, czy brytyjskie CV to jest podobne do amerkanswieo resume? widzialem na google ze bardziej przypomina resume niz polskie CV, i chcialbym sie upewnic..

blacklabpictures
Gastarbeiter
Posty: 55
Rejestracja: 17 gru 2012 12:55

Postautor: blacklabpictures » 09 sty 2013 21:17

Przecież nie pisałem tego do Ciebie tylko do kolegi ze Stanów. Podstawową zasadą komunikacji jest używanie języka zrozumiałego dla targetu więc specjalnie użyłem terminologii z amerykańskiego źródła.

Poza tym, wydaje mi się że te określenia i podziały ról w firmach wejdą w życie za kilkanaście miesięcy gdy SM na wyspach trochę okrzepnie, mam wrażenie że w tej dziedzinie, jak i w wielu innych Anglicy są dość tradycyjni i z rezerwą przyswajają nowości. Co wcale nie jest takie złe bo adoptują sprawdzone rozwiązania. Zauważyłem to już na przykładzie SEO i SEM.

countrykx
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2013 16:20

Postautor: countrykx » 09 sty 2013 21:48

a teraz z innej beczki, ile powinienem wydac na mieszkanie na poczatku?

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 09 sty 2013 22:05

Jezeli bedziesz wynajmowal mieszkanie to z gory miesiac czynszu + miesiac depozytu. Spotkalam sie z depozytem wyzszym nawet do 2 miesiecy.

Za studio zaplacisz mniej niz za one bedroom - zalezy ile powierzchni do zycia potrzebujesz.
Dodatkowo musisz sie przygotowac na oplate agencyjna za zalatwienie formalnosci typu: wydrukowanie umowy, spis inwentarza itp. My zaplacilismy polowe miesiecznego czynszu.

Ceny mozesz sprawdzic tutaj:
http://goo.gl/h925H

Zaznaczylam Walthamstow (blisko do stacji metra), to jest 3 strefa i calkiem przyjemna okolica,blisko do shopping centre. Mieszkalam tu wiele lat.
Zaznaczylam nie wiecej niz 1 bedroom, mile od stacji.
Podpowiem Ci, ze The Village jest bardzo cenione - to taka troszke "posh" okolica - blisko do pabow, restauracji. Angielsko,bialo,cicho i spokojnie. (prosze nie zrozumiec mnie zle). Mieszkalam tam troche i wg. mnie przereklamowane. Potem meszkalam dalej ale rowniez w cichej, spokojnej okolicy.

Jezeli cena jest podana za tydzien to mnozysz to przez 52 (ilosc tygodni w roku) i dzielisz przez 12 (miesiace). Wtedy wychodzi Ci za miesiac czyli pcm. Czasami podaja cene tygodniowa aby wygladala atrakcyjnie.

countrykx
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2013 16:20

Postautor: countrykx » 09 sty 2013 22:30

czyli jezeli po miesiacu zdecyduje sie wrocic do Polski, to ten caly depozyt przepada? jeez...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 09 sty 2013 23:01

czy ty tu sobie trolujesz?

bo tak cos zaczynam podejrzewac....

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 10 sty 2013 00:05

@emi, ja to podejrzewam od początku, że te całe MBA, to po prostu przykrywka, by zadać po raz kolejny te same pytanie na forum, ale nie zostać potraktowanym z buta. Czy nie jest dziwne, że ktoś ze zdobytym dyplom w Stanach pyta się o cokolwiek na jakimś podrzędnym Londynku ( nie umniejszając Londynkowi ), kiedy znając angielski spokojnie może zasięgnąć informacji na dziesiątkach bardziej wartościowych stron/źródeł? To trochę jakbym ja zapytał "Hej, od 15 lat robię w gamedev, jak jest z pracą w mojej branży w UK" a oczywiście chyba każdy by się spodziewał, że sam potrafię się w tym rozeznać bez zadawania durnych pytań :> I ten powrót do Polski...


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 26 gości