O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
zabka23
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2013 10:05

Dokad najlepiej na wakacje?

Postautor: zabka23 » 04 sty 2013 10:33

Witam,

Zastanawiam sie, dokad w tym roku wybrac sie na wakacje?

Moglibyscie mi doradzic jakies fajne miejsca, najlepiej niezbyt drogie i takie, w ktorych sa zarowno gory, jak i krystalicznie czyste morze + komfortowe hotele?

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 04 sty 2013 15:27

Jeśli to nie kolejny post, w którym autor(ka) w 3-4 repoście trzaśnie free reklamę jakiegoś serwisu, to mogę polecić Filipiny. Zamiast hotelu najlepiej wynająć małe condo ( za cały miesiąc wyjdzie 200-300 funtów, zależnie od tego, gdzie będzie i jak duże ). Miejsca, które pasują pod to, czego szukasz, to np. Palawan, gdzie masz zarówno góry jak i piękne plaże z krystalicznie czystą wodą. Również nieco droższe Boracay jest warte zobaczenia. Wyspa Bohol słynie z tzw. "chocolate hills", które również warto zobaczyć. Obecnie temperatury nie są wysokie jak na ten rejon, ale często przekraczają 30 stopni. Jeśli wybierzesz się tam w porze suchej ( odpowiednik naszego lata ), to może być trochę za gorąco ;) Jest też bardzo tanio, więc można pokusić się o zostanie dłużej. Komfortowych hoteli nie brakuje również. W samej Manili świetny jest 5-gwiazdkowy ( ale cena też jest 5-gwiazdkowa ) Peninsula Hotel w samym sercu Makati. Nieco gorzej się prezentujący, ale mający moim zdaniem lepszą ofertę dla gości jest też 5-gwiazdkowy New World Makati ( również w dystrykcie Makati ). Akurat w NWM dla gości, którzy wybiorą opcję Executive Club Lounge oferta rozszerza się o całodniowy darmowy bufet i drinki do wyboru do koloru między 17:30-19:30 ( dlatego podobało mi się tam bardziej niż w Peninsula ;) ). Niestety w NWM okazała się problemem... dosyć zimna woda w basenie i się po takiej kąpieli rozchorowałem. Basen mieści się na 4 piętrze wieżowca i otoczony jest innymi budynkami, co niestety ogranicza dostęp słońca do wody.

W przypadku wysp jak Boracay podobno świetny jest Regency Hotel, ja jednak powstrzymałem się od rezerwowania mięjsca w jakimkolwiek hotelu blisko plaży. Powód prosty - plaża w Boracay przez większość dnia przypomina niemal targ. Jest głośno, jak dla mnie za głośno. Aczkolwiek siostra żony tam się zatrzymała i sobie ten hotel chwaliła. Ja zatrzymałem się w Boracay Tropics oddalonym 5 minut spaceru od plaży. Cisza i spokój. W Palawan z kolei mogę polecić Hibiscus Hotel. To zaledwie 14, ale dosyć dużych pokoi. Hotel ma dosyć "natywny" charakter ( wygląda jak duży ogród ), ale jest tam bardzo miło. Minusem dla mnie tam był niestety brak basenu, ale nic nie stoi na przeszkodzie wybrać się na plażę ;) Blisko jest też do Honda Bay, skąd można wynająć łódź i dostać się na sąsiednie wyspy. Starfish Island wygląda jak niemal opuszczona i też ma fajną plażę. Polecam tym, którzy szukają nieco odosobnienia od tłumu plażowiczów :)
.

zabka23
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 04 sty 2013 10:05

Postautor: zabka23 » 04 sty 2013 16:13

Wlasnie sobie to zgooglowalam i wyglada suuuuper! :shock:

Ile kosztowaly Cie takie wakacje (liczac zarowno lot i pobyt)?

Troszke to daleko, wiec pewnie lot trwa jakies 8 godzin?

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 04 sty 2013 16:32

Lot trwa od 18 do 21 godzin ( zależy ile czekasz w Malezji, tam jest międzylądowanie ). Generalnie to Londyn-Kuala Lumpur to 11-14 godzin i Kuala Lumpur-Manila to prawie 4 godziny. Ja leciałem Malaysian Airlines i o ile chwalę sobie bardzo ten dłuższy lot ( naprawdę komfortowe warunki, świetny wybór filmów do oglądania, posiłki itp. ), to ten krótszy to była mordęga ( mały Airbus A320, o ile 2 godziny spokojnie w takim się przesiedzi, to 4 w dodatku po pierwszym długim locie może być bardzo męczące ). No ale warto :)

Nie podsumowałem jeszcze ile mnie ta przyjemność kosztowała, ale ze wszystkimi atrakcjami coś w okolicach 5 tysięcy funtów ( we dwie osoby, aczkolwiek jedną z "atrakcji" był ślub siostry mojej żony, więc to podbiło znacznie cenę naszej podróży ). Zostaliśmy tam 5 tygodni. Najdroższy był właśnie bilet, ale warto rezerwować dużo wcześniej ( jak w większości przypadków ). Myślę, że w sumie na 1-2 tygodnie spokojnie uda się zamknąć pobyt i atrakcje w 2000 funtów.

Dodaj też przeloty na miejscu, bo między wyspami transfer jest w sumie tylko lotniczy, ale i ceny nie są wysokie, bo to loty "domestic". Manila-Boracay lot trwał 25 minut, natomiast Manila-Palawan o ile pamiętam 45 minut. Na miejscu korzystaliśmy z dwóch linii lotniczych, z ZestAir i z Cebu Pacific, które znane jest z video w sieci z tańczącymi stewardessami ;). Swoją drogą, to i wyspę Cebu warto odwiedzić. Słynie ona z produkcji suszonego mango, które i w UK można dostać, ale mimo wszystko, na miejscu jakoś smakuje lepiej.

Jeśli zdecydujesz się na taką wycieczkę porezerwuj sobie wszystkie transfery i hotele jeszcze będąc w UK. Zaoszczędzi ci to sporo problemów, bo przykładowo, jeśli na Boracay wybierzesz się lecąc do Kalibo, to jeszcze musisz sobie załatwić transfer autobusem i łodzią. Natomiast jak wybierzesz transfer przez Caticlan, to wyjdzie to drożej, ale potem musisz tylko skorzystać z łodzi, by dostać się na Boracay. Zrób jak najlepszy research, bo na miejscu bez pomocy kogoś natywnego zjesz własne zęby :D

Jest sporo firm, które oferują pełny transfer od punkt A-B jak np. ta:

http://www.southwesttoursboracay.com/

Sami skorzystaliśmy z ich usług i pomijając szalonego kierowcę autobusu, to tym samym zaoszczędziliśmy sobie sporo kłopotu. Filipiny to archipelag kilku tysięcy wysp, więc rozeznanie się w transferach jest bardzo ważne. Dodatkowo na lotniskach i w portach często dochodzi dodatkowa opłata, tzw. terminal fee i enviromental fee. Jeśli rezerwujesz transport przez wyżej wymienioną czy inną tego rodzaju firmę, to zwykle te opłaty są już wliczone. Inaczej stoi się w naprawdę długich kolejkach, a jak to mówią time is money ;)

Jak chcesz wiedzieć więcej, to pytaj śmiało.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 04 sty 2013 16:43

Zapomniałem dodać, że sobie jeszcze wycieczkę do Singapuru zafundowaliśmy ( tylko 3 godziny od Manili ), więc to podbiło też cenę, bo Singapur jest dosyć drogi, więc w sumie możesz nieco odjąć od moich szacunkowych wartości. Same Filipiny są naprawdę tanie ( szczególnie żywność ). W restauracji 6-8 osób naje się za jakieś 2000-3000 pesos ( czasami i mniej ) czyli coś jak 30-45 funtów. We dwie osoby cena zejdzie o wiele niżej ( aczkolwiek nie wiem, czy podejdzie ci tamtejsze jedzenie ;) ). Jeśli więc nie będziesz bardzo szaleć z hotelami i zakupami, to może nie wyjść aż tak drogo.

Jeszcze jedna rada. Jest tam taki żartobliwy termin "foreigner fee". Dotyczy to oczywiście non-asian people ;) Innymi słowy w ich oczach uchodzimy za ludzi majętnych i jak będziesz chciała na jakieś pamiątki się skusić czy inne zakupy w miejscach, gdzie ceny nie są wystawione publicznie itp. to dobrze, by o ceny wcześniej jakiś Azjata ( a najlepiej Pinoy jakiś ) się dla ciebie popytał, bo mogą okazać się o wiele niższe niż te, które ty byś usłyszała. Oni tak już mają ;)

user2137310
Emigrant
Posty: 133
Rejestracja: 31 sie 2007 13:52

Re: Dokad najlepiej na wakacje?

Postautor: user2137310 » 08 sty 2013 10:27

zabka23 pisze:Witam,

Zastanawiam sie, dokad w tym roku wybrac sie na wakacje?

Moglibyscie mi doradzic jakies fajne miejsca, najlepiej niezbyt drogie i takie, w ktorych sa zarowno gory, jak i krystalicznie czyste morze + komfortowe hotele?


Przystepne ceny! Gor od groma! Morze jak krysztal! Specjalne hotele dla obcokrajowcow! Super bezpiecznie na ulicach (brak samochodow)! Bezplatna prywatna ochrona 24 godz/dobe! jedz do Korei Polnocnej!!!

Blondoner
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2013 15:38

Re: Dokad najlepiej na wakacje?

Postautor: Blondoner » 15 sty 2013 15:50

zabka23 pisze:Witam,

Zastanawiam sie, dokad w tym roku wybrac sie na wakacje?

Moglibyscie mi doradzic jakies fajne miejsca, najlepiej niezbyt drogie i takie, w ktorych sa zarowno gory, jak i krystalicznie czyste morze + komfortowe hotele?


Witaj Zabka, proponuje Ci Sharm El Sheikh lub Hurghade w Egipcie. Pogoda gwarantowana. Morze i gory. Czyste powietrze i krystaliczna woda. Klimat podzwrotnikowy suchy. Slonce caly rok. Tylko 5 godzin lotu z Londynu. Bilet lotniczy kupiony z wyprzedzeniem w obie strony to jakies £250. Hotel, zeby byl dobry musi byc 5 gwiazdkowy. Moge Ci cos polecic jesli sie zdecydujesz. Swietne dyskoteki. Mieszkam tu juz kilka lat i organizuje z mezem -Blondynka i Arab ;)- ekskluzywne wycieczki fakultatywne w przyjaznych, dobrych cenach.Zwlaszcza dla Polakow. Mam tu swoj kawalek Polski :) Z Plw Synaj jezdzimy tez do Jerozolimy. ZAPRASZAMY! Jest pieknie, cieplutko, sucho i niedrogo. Chcesz wynajac lodz? Jacht? Wille? Prosze bardzo! Jesli jestes zainteresowana napisz do nas e-mail: mnc_4all@yahoo.com

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 15 sty 2013 16:14

Blondoner


:shock: :lol:

ewazraju
Rezydent
Posty: 1579
Rejestracja: 16 wrz 2007 14:54

Postautor: ewazraju » 15 sty 2013 16:19

do mnie na wies :roll:
góry sa, morza co prawda nie ma ale jest jezioro żywieckie :D

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 16 sty 2013 10:38

Mauritius dla tych co lubią leżeć na plaży, nurkować w lagunach ze "złotymi" rybkami i cieszyć się rajskimi widokami lub uprawiać wspinaczkę górską w niesamowitym terenie.
Dla ambitniejszych polecam wycieczkę kolejka Transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku ok. 7 dni w pociągu hotelowym, można też wybrać trasę do Pekinu. Z Pekinu czy Władywostoku można wrócić samolotem lub też kolejką.
Koniec czerwca to okazja by pojechać na północ Norwegii (North Cape) i podziwiać białe noce, kiedy to słońce nie zachodzi.
Maroko - wynająć pojazd 4x4 i przejechać się plażą Maroka z północy na południe:)

scythe
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 21 sty 2013 18:16

Re: Dokad najlepiej na wakacje?

Postautor: scythe » 21 sty 2013 18:41

zabka23 pisze:Witam,

Zastanawiam sie, dokad w tym roku wybrac sie na wakacje?

Moglibyscie mi doradzic jakies fajne miejsca, najlepiej niezbyt drogie i takie, w ktorych sa zarowno gory, jak i krystalicznie czyste morze + komfortowe hotele?


sprecyzuj co lubisz preferujesz, trudno trudno tak na prawde odpowiedziec na twoje pytanie .....morze a gory to roznica...............MOZE TO MOZE TAMTO....gory snieg Snowboarding moge polecic dwie obcje....


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 49 gości

cron