O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 sty 2013 16:13

:lol:

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 03 sty 2013 16:19

oczywiscie ze sie znamy poznalismy sie w pracy w 2005 roku u Tino na Mannor house, przezylismy wybuch w metrze.Naprawde fajny gosc przeciez wy niektorzy tez sie znacie.A niektorzy podaja ze daro to jakis tam 2011 i cuda. Ja sie nie bede przedstawial po co to komu ,on nie chce tu byc i tyle.Tyle o nim piszecie , po co? on chociaz ma szacunek dla niektorych.A kto go zna osobiscie zlego slowa nie powie.Nawet jego przeprosiny macie gdzies , on cos napisze a uwierzcie potem zaluje.Ale sila zlego na jednego.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 sty 2013 16:25

:roll:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 sty 2013 16:38

Obrazek

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 03 sty 2013 16:39

Bardzo sie Pani udziela tylko ten jezyk straszne, jeszcze raz tlumacze nie jestem tym ktorego pani tak uparcie laczy.Prosze bez bluznien.

EiTKrol
Emigrant
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2011 18:37

Postautor: EiTKrol » 03 sty 2013 23:05

MarcFloyd mozesz podac jakis kontakt do siebie (maila na ten przyklad)? Bo mam pare pytan odnosnie airgun, a nie bardzo mialem komu je do tej pory zadac ;)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 sty 2013 09:43

EiTKrol pisze:MarcFloyd mozesz podac jakis kontakt do siebie (maila na ten przyklad)? Bo mam pare pytan odnosnie airgun, a nie bardzo mialem komu je do tej pory zadac ;)


A nie mozesz tu zapytac? :)

marc dot floyd at hotmail dot co dot uk

EiTKrol
Emigrant
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2011 18:37

Postautor: EiTKrol » 04 sty 2013 09:49

A no moge ;)

Jak wyglada kwestia prawna zakupu "broni" - potrzebne sa jakies rejestracje/pozwolenia? Gdzie mozna polowac w okolicach Londynu? Znasz (troche retoryczne pytanie) jakies kluby, ktore organizuja "polowania"? Sprawdzone sklepy sprzedajace sprzet?

Pozdrawiam :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 sty 2013 12:06

Blondynek wskazala ci strone BACS.

Airgun jest w UK bronia NIE wymagajaca zezwoelnia. Wiec mozesz kupic ja bez zadnych papierkow jesli jestes pelnoletni. Wszelkie wykroczenia popelnione za jej pomoca traktowane sa tak samo jak gdybys mial "normalna" bron.

Na to trzeba bardzo uwazac - jesli posiadajac wiatrowke, nawet nie nabita, wleziesz na czyjs teren to jest to "armed tresspass".

Wiatrowke wolna ci miec w miejscu publicznym w futerale, tak aby nie zwracac uwagi publiki i tylko jesli masz ku temu powod (czyli jedziesz gdzies postrzelac, czy do sklepu, ale nie mozesz sobie z nia spacerowac).

Mozesz sobie strzelac na terenia ktory albo nalezy do ciebie albo masz pozwolenia zeby na nim strzelac. W obu przypadkach musisz to robic w taki sposob aby nie zaklocic spokoju przechodzacych osob, jesli miejsce na ktorym strzelasz jest w mniejszej odleglosci niz (...chyba) 15 metrow od centrum jezdni/chodnika.

Mozesz polowac na szkodniki - z jadalnych to kroliki i wiewiorki (szare) oraz golebie. Z niejadalnych sroki, kruki i szczury (plus kilka innych ptaszkow, nie pamietam jakich). Oczywiscie polowac tez mozesz tylko na swoim terenie lub na takim na ktorym masz pozwolenie wlasciciela. Z tym ze w przypadku polowania na ptaki to powinny one czynic szkode (np wyjadac ziarno), czyli raczej nie strzelaj z okna do golebia na podworku. Co do ptaszkow to wiecej nie pomoge obawiam sie, bo ja strzelam glownie do krolikow na kilku okolicznych farmach.

Nie wiem jak to wyglada w Londynie; generalnie zezwolenie najlatwiej jest uzyskac w miejscach gdzie kroliki robia najwiecej szkody: farmy, pola golfowe. Najlatwiej jak znasz kogos kto juz strzela i zabierze cie ze soba.

Sa farmy na ktorych mozesz strzelac "komercyjnie", tzn placisz im za mozliwosc strzelania. Bylem np. na takiej na tygodniowym urlopie w Szkocji - wynajmujesz tam domek i strzelac mozesz za darmo w cenie domku.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 04 sty 2013 12:13

MF, tak z ciekawości, do lisów strzelać nie można?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 sty 2013 12:27

Limitowa wiatrowka (up to 12 ft lbl) z cala pewnosci nie - nie jest wystarczajaco "silna" zeby zabic lisa w bezbolesny sposob.
Nie mam pojecia jak to wyglada w przypadu FAC, bo nie posiadam wiec sie nie interesowalem. Natomiast znalem kogos kto polowal na lisy, ale uzywal do tego shotguna zdaje sie.

EiTKrol
Emigrant
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2011 18:37

Postautor: EiTKrol » 04 sty 2013 12:32

Dziekuje za odpowiedzi.

Glownie interesuje mnie polowanie na kroliki, m.in. ze wzgledu na zalety ich miesa.

Jak wyglada sprawa z juz upolowanym krolikiem? Trzeba (lub mozna) oddac mieso do przebadania pod katem pasozytow/chorob itp? (Pytam bo w Polsce jest mozliwosc oddania do punktow, ktore badaja mieso upolowanego zwierzecia)

Mozesz polecic ta farme, na ktorej byles w czasie urlopu?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 sty 2013 13:10

Nie, nie musisz ich badac. Jak cos jest nie tak to zobaczysz to golym okiem w czasie patroszenia. Ja mialem kilka przypadkow:

- myxomatosis: obejdzie sie i bez patroszenia. Choroba wirusowa krolikow, krolik bedzie mial strupy w okolicach oczu i nozdrzy i ogolnie znieksztalcony pysk. Dla ludzi co prawda niegrozna (podobno) ale nie chcialbys tego zjesc. Do kosza, absolutnie nie zostawiaj na lace bo sie rozprzestrzeni.

- kiedys trafilem krolika z ogromna iloscia zoltych plam na watrobie. Nie wiem co to bylo, wyladowal w koszu.

- flatworm -Taki pecherz wypelniony obrzydliwym plynem gdzies na miesniu (moj mial na nodze) w ktorym plywaja robale w stadium zarodkowym. Zazwyczaj w przypadku krolikow jedzacych trawe na lace gdzie szwendaja sie psy. Tez do kosza bo zezre go jakis pies a potem bedzie mial pasozyta, wydali go...i cyklu ciag dalszy.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 111 gości

cron