O wszystkim na tematy prawne
whatsoever
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2013 19:05

HSBC i NIN

Postautor: whatsoever » 02 sty 2013 19:12

Witam,


HSBC:

ponad cztery lata temu wyjechalem do Anglii na wakacje, zarobić trochę tuż po napisaniu matury (bylem okolo 2 miesiace). Zachowałem się nieodpowiedzialnie i nie zamknąłem konta w banku HSBC, po prostu zostawilem tam z 10funtow na plusie i sajonara..

Dzisiaj kończąc studia zastanawiam się czy nie wyprowadzić się do Londynu. Pojawiają się jednak wątpliwości czy nie jestem na liscie dłużników i czy w ogole bede mogl otworzyć konto.

Czy uwazacie, ze bede mial problemy?

Pojawia się wiele wątkow na temat niezamknietych kont ale nikt nie mowi tak naprawde jakie sa tego konsekwencje.. Czy jesli bede mial tego pecha i pojawia sie problemy to jak moge je rozwiązać?


NIN


Przypuscmy, ze zaloze konto bez problemu. Teraz pojawia się problem z interview. Czy wspominac o tym ze bylem tu cztery lata temu? (pracowalem na czarno w fabrykach, na zmywaku itd), czy mowic ze to moj pierwszy wyjazd? Chyba nie moge tak zrobic bo przeciez dowiedza sie ze mialem konto w UK?


Bardzo dziękuje za odpowiedzi i poswiecony czas.

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 02 sty 2013 21:15

Jesli konto bylo darmowe i zostawiles tam 10 £, to pewnie teraz bedzie z 15 :)
Zanim bedziesz otwieral nastepne, sprawdz najpierw swoje stare, mialem podobna sytuacje tyle ze w Lloydsie, po czterech latach tez zdygany, ide do banku, a okazalo sie ze konto aktywne, po trzech dniach dostalem karte na nowy adres i tyle :lol:
Co do ninu, to nie mow ze byles wczesniej, nie beda tego sprawdzac czy masz konto w banku, chyba ze jako potwierdzenie adresu przyniesiesz jakis list wlasnie z banku. Ale pewnie bedzie na nim aktualna data wiec bez problemu.
A statement z banku jest bardzo dobrym potwierdzeniem adresu, zreszta teraz rozdaja niny na lewo i prawo, jedynie to samozatrudnieni maja gorzej.

whatsoever
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2013 19:05

Postautor: whatsoever » 02 sty 2013 21:55

zapomnialem wspomniec, ze placilem za miesieczne utrzymanie konta 6funtow .. i co w takim wypadku? :D Za "tamtych czasow" niestety nie bylo opcji darmowego konta...

bombastik
Emigrant
Posty: 212
Rejestracja: 02 sty 2013 20:32

Postautor: bombastik » 02 sty 2013 22:04

No to nawet nie pytaj, policz sobie cztery lata razy 12 miesiecy razy 6 £ miesiecznie :cry:
I do tego pewnie dojda nieplanowane overdrafty i tym podobne..
Nie zdziwilbym sie jakby debet na tym koncie wyrazony bylby trzycyfrowa suma.
I mylisz sie, byly darmowe konta :D

whatsoever
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2013 19:05

Postautor: whatsoever » 02 sty 2013 23:18

to wychodzi 288 funtow... albo zle licze (12 miesiecy * 4lata *6 funtow ), a podpisując umowę, nie podpisuje sie jej na dwa lata, tak jak w Polsce? Moze robią tak, ze jak widza ze ktos z konta nie korzysta to moze je zamykają?

Czyli na pewno jestem dłużnikiem? Pewnie jedynym sposobem zeby sprawdzic czy moje konto zostalo zamkniete i mi sie upieklo jest po prostu zadzwonienie do HSBC? ehh
Ostatnio zmieniony 02 sty 2013 23:24 przez whatsoever, łącznie zmieniany 1 raz.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Re: HSBC i NIN

Postautor: Emigrantka » 02 sty 2013 23:23

whatsoever pisze:ponad cztery lata temu


whatsoever pisze: Za "tamtych czasow" niestety nie bylo opcji darmowego konta...


Mam darmowe konta od ponad 20 lat wiec opcje zawsze byly

whatsoever
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2013 19:05

Re: HSBC i NIN

Postautor: whatsoever » 02 sty 2013 23:31

emigrantka pisze:
whatsoever pisze:ponad cztery lata temu


whatsoever pisze: Za "tamtych czasow" niestety nie bylo opcji darmowego konta...


Mam darmowe konta od ponad 20 lat wiec opcje zawsze byly


Mówie o banku HSBC. Zresztą nie ma to dla mnie w obecnej sytuacji żadnego znaczenia.

whatsoever
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2013 19:05

Postautor: whatsoever » 02 sty 2013 23:34

bardzo dziękuje :)

whatsoever
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 02 sty 2013 19:05

Postautor: whatsoever » 02 sty 2013 23:42

no wlasnie... a jesli bylby ten gorszy scenariusz, to myslisz, ze ile moglbym być winny razem z odsetkami?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 03 sty 2013 00:22

Wydaje mi się, że nic, jak nie było ruchu na koncie i brakło środków na dodatki komercyjne, to po prostu je skasowano.
W UK konta są za darmo, płaci się za dodatki komercyjne jak ubezpieczenia czy tym podobne. Brak kasy na to oznacza, że nie zostały wykupione i tyle.
Moim zdaniem jeśli konto jest aktywne to będzie na nim albo zero albo coś na plus lub konto zostało zamknięte z braku aktywności. Tu nie Polska.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 03 sty 2013 14:40

Jesli byly kiedys wplaty regularne na konto, to i oplata za prowadzenie byla pobierana.Jesli masz na koncie 10£ i nie bylo wplat ? bank korzysta z Twoich marnych srodkow tym bardziej ze nie masz debetu masz na plusie.Nic nie powinienes placic czy doplacac.Konto jest aktywne , zaczna pobierac przy pierwszej wyplacie.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 sty 2013 14:43

i znowu obaj pier... a bez sensu :roll:

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 03 sty 2013 15:06

Prosze Pani tak jest ja jestem tu 7 lat z przerwa pol roku i mam konto w Barcleys bank nie bylo wplat przez 7 miesiecy i nikt mi konta nie zamknol, no chyba ze ktos ma konto full wypas z ubezpieczeniami i innymi gadzetami.I nie maja z czego zciagac.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 sty 2013 15:18

Nie wazne ile razy nicka zmienisz - styl pisania i (nie)myslenia pozostaje ten sam.

Pisze ze mial PLATNE konto i nie w Barclays tylko w HSBC wiec nie wcinaj sie ZNOWU bez sensu.

A tak BTW majac konto w jakimkoliwek banku przez iles lat to moglbys przynajmniej poprawnie nazwe SWOJEGO banku napisac.


Daro - dales d..y juz nie raz tutaj wiec wrzuc na luz i juz sie wiecej nie osmieszaj. ZMiana nicka nie pomaga.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości