Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 sty 2013 14:11

Mlody gniewny - powodzenia zycze tej kobiecie ktora tu z 2 dzieci do jakiegos chama przyjechala.

A fakt pozostaje - nikt pracujacy i placacy tutaj podatki nie ma najmniejszej ochoty utrzymywac takich jak ty (bezposrednio czy posrednio) przez benefity.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Re: benefit7

Postautor: Emigrantka » 02 sty 2013 14:13

pawe703 pisze:Witam mam na imię Paweł 22 lata i od 1.5 roku mieszkam w uk i pracuje full time w fabryce. Miesiąc temu przyjechała do mnie na stale kobieta z polski która ma 25 lat i 2 dzieci ( pół roku i 5 lat). Wynajmuje mieszkanie 3 bedroom. Mieszkanie jest wynajęte na mnie i mieszkamy tylko we czwórkę.Mój dochód roczny to ok. 23 tys funtów rocznie. Mam takie pytanie i proszę o pomoc jakie należą się nam benefity. Czy mogę starać sie o child benefit na jej dzieci ? czy należy nam si e house benefit ? Dodam ze ona nie pracuje bo dopiero do mnie przyjechała i zaczynamy dopiero wspólne życie. Proszę o pomoc jakie nam sie należą benefity i czy jest szansa na jakiekolwiek ? z góry dziekuję i pozdrawiam

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 02 sty 2013 18:24

A nie możesz jej zignorować?
Ta osoba występowała kiedyś pod nickiem StaraBaba
Sama żyje w councilowskim mieszkaniu na wschodnim Londynie. Jest tu takim lokalnym błaznem, ma ponad 40 lat, jest samotna z kotami i psem... Więc po prostu jej wybacz i zignoruj...

Co do zasiłków, jak najbardziej. Moim zdaniem idź do CAB tam dokładnie ci wyjaśnią co ci się NALEŻY!
To chore państwo wydaje 100 razy więcej na zabijanie ludzi w Afganistanie niż na benefity.
A StaraBaba czy ostatnio emigrantka się nie przejmuj. Ona jest tylko z councilu.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 02 sty 2013 19:32

Założę się, że klawisze "c", "a" i "b" na klawiaturze gorala są już tak zdarte, że nie widać literek, ale klepie z pamięci.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: benefit7

Postautor: aina24 » 02 sty 2013 20:02

pawe703 pisze:Witam mam na imię Paweł 22 lata i od 1.5 roku mieszkam w uk i pracuje full time w fabryce. Miesiąc temu przyjechała do mnie na stale kobieta z polski która ma 25 lat i 2 dzieci ( pół roku i 5 lat). Wynajmuje mieszkanie 3 bedroom. Mieszkanie jest wynajęte na mnie i mieszkamy tylko we czwórkę.Mój dochód roczny to ok. 23 tys funtów rocznie. Mam takie pytanie i proszę o pomoc jakie należą się nam benefity. Czy mogę starać sie o child benefit na jej dzieci ? czy należy nam si e house benefit ? Dodam ze ona nie pracuje bo dopiero do mnie przyjechała i zaczynamy dopiero wspólne życie. Proszę o pomoc jakie nam sie należą benefity i czy jest szansa na jakiekolwiek ? z góry dziekuję i pozdrawiam



o child benefit mozesz aplikowac, tax credit tez mozesz probowac, bo dwoje dzieci, a partnerka nie pracuje. To ile jestescie ze soba razem ciezko udowodnic, wiec w sumie nie musisz dokladnych danych przedstawiac, by ilatwic wszystko mozesz podac rok, czy cos, ale, ze znacie sie od bardzo dawna.

aby dostac aplikacje, trzeba zadzwonic pod numer, ktory znajdziesz tutaj na website http://www.hmrc.gov.uk/ Jak zadzwonisz pod ten numer to kobieta zada Ci pare pytan czy kwalifikujesz. Wiec wszystkie te dane jak dzwonisz to mniej przy sobie. Jesli uznaja, ze sie kwalifikujesz to aplikacje Ci wysla.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 03 sty 2013 18:41

Z tego co wiem jesli Twoja partnerka nie jest zona a w jobcentre zglosisz ja jako partnerke masz takie same prawa jak zonaty.To nie 18 wiek macie rowne prawa i obowiazki.Warunek prowadzicie wspolny dom i razem wychowujecie dzieci.Jestescie chronieni prawem .Idz z nia do jobcenter niech sie zarejestruje Ty potwierdz ze to Twoja partnerka ( musi byc panna lub rozwodka warunek) Ty tez i otrzymacie stosowne wyjasnienia i ilosc wysokosc pomocy.Zrob to wiem co mowie.I sie ludzie nie kloccie.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 62 gości