x

Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
hammersmith1
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2012 18:47

x

Postautor: hammersmith1 » 27 gru 2012 18:59

xx
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013 21:01 przez hammersmith1, łącznie zmieniany 1 raz.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 28 gru 2012 10:40

Wszystkie badania musi miec przetlumaczone z polski, dokumenty o chorobie i stanie zdrowia. jesli ma rente zalezy jaki typ renty? bo nie piszesz, tu dostanie recepte platna jesli nie ma NIN.Napisz jaka ma ta rente.Albo poczytaj na challenger- eu.org/index.p.hp? Bo jesli chodzi o renty chorobowe czy socjalne musi przebywac na terytorjum RP.Moze oposcic polske bez jej utraty nie dluzej niz trzy miesiace.Owszem tu moze sie starac o taka sama rente lecz gwarancji nie ma na jak dlugo ja przyznaja.Prawa do opieki nad siostra to juz polski sad.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 02 sty 2013 01:50

leki sa na pewo za darmo dla epileptykow, bo sama nawet je odbieralam z apteki. Choc na forum raczej ciezko jest o cos pytac bo kazdy przypadek jest inny- innej pomocy wymaga taka osoba, co sama sobie nie radzi z choroba, tzn ma np ataki i trzeba przy niej byc, a sa osoby co tak maja dobrze chorobe kontrolowana lekami, ze atakow wogole nie maja i nawet chodza do pracy. To 'wogole' to w cudzyslowiu powinno byc, bo atak nie musi byc taki typowy ale nawet w postaci zwyklego bolu glowy itd wiec nigdy nie wiadomo, mniejsza o to...
Wiadomo, ze jak siostra tu przyjedzie to bedzie musiala sie na nowo zapisac tutaj do lekarza, to logiczne, wiec wtedy to musi oczywiscie miec ze soba cala te historie lekarska przetlumaczona na ang. Ale tak ogolnie to nie wiem ile Twoja siostra ma lat i jaki jest ten level jej choroby, ale z mojego doswiadczenia to dla samej siebie bym wolala by wszystkie badania byly dokladnie zrobione i nie trzeba na to szkodowac ani fatygi ani czasu, bo jak taki atak wystapi czy w nocy to jest to takie igranie ze smiercia jak wiesz sama. Jakby sie cos stalo to potem sie mysli co mozna bylo zrobic...

Ale ogolnie jesli chodzi o samo aplikowanie i dokladne informacje to na tej stronie na samym dole jest podana strona net, jak i numer telefonu, gdzie uzyskasz wszelkie informacje Ci potrzebne.

http://www.nhs.uk/ipgmedia/national/Epi ... ngland.pdf

hammersmith1
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2012 18:47

x

Postautor: hammersmith1 » 02 sty 2013 23:46

xx
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013 21:04 przez hammersmith1, łącznie zmieniany 1 raz.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 03 sty 2013 00:26

ja jak mam cos do przetlumaczenia to zawsze tutaj:
www.blcspro.com

jest jedyne biuro tlumaczen, ktore moge naprawde polceic, to jest Polskie Biuro, gdzie dyroktorem jest p. Marek Borek. I to on zazwyczaj odbiera tel, bardzo mily pan, ze jak nawet zadzwonisz i powiesz co masz do przetlumaczenia, to on juz to od tylu lat robi, ze sam Cie zagada i wytlumaczy zapewne co masz zrobic. Nie wiem, ale tak bylo jak ja dzwonilam za kazdym razem, choc co innego tlumaczylam, ale tez doradzal.
to jest numer jego kom.07530504181, a to nr do office jego-02032394425. Jesli zadzwonisz pod ten nr to przynajmniej wiesz, ze to on odbierze. Przebrnelam przez kilka biur tlumaczen i dziwne mialam przypadki, ze biuro nie mialo adresu a jak zapytalam jak mam odebrac zaswiadczenie to babka w centrum np sie ze mna umawiala, wiec wiele biur to takie troche hokus pokus, a tutaj to naprawde wszystko profesjonalnie, choc ceny nizsze duzo, ja za tlumacazenie, ostatnio to bylo w lipcu zaplacilam 10f.

hammersmith1
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2012 18:47

Postautor: hammersmith1 » 03 sty 2013 00:36

Dziekuje za konkretne informacje, tego mi potrzeba.
Chcialabym zapytac jeszcze, czy potrzebuje miec przetlumaczone te dokumenty na pierwsza wizyte w GP?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 03 sty 2013 00:52

tutaj najczestrzym obecnie lekiem jest Tegretol, i znam w sumie dwie osoby, ktore w dziecinstwie mialy ataki czesto, zmieniali leki czesto a teraz ostatecznie biora Tegretol, jeden chlopak ma 32 lata, i od 10 lat juz nie mial ataku, od momentu gdy zaczal brac ten lek, no ale nie mowie, ze on jest dobry, nie znam sie, poprostu tak mi powiedzial, choc nie wiem czy tylko to bierze. w UK jest bardzo duzo ludzi z epilepsja, stad moze jest tak duzo organizacji roznych oferujacych pomoc, jak i okazje do poznania innych ludzi z epilepsja itd... Moja siostra, wspolpracowala kiedys z National Society of Epilepsy, choc jako psychiatra, wiec na epilepsji sie pewnie az tak nie zna, ale chyba wlasciwie na ich stronie jest znacznie wiecej informacji o benefitach itp, jak i widze darmowy numer tel, wiec moze wiecej dowiesz sie stad. Chodzi mi glownie o to, ze skoro leki itp sa darmowe to moze warto jeszcze dodatkowo na nowo tutaj badania sobie zrobic, moze tutaj pomoga bardziej?

a to jest ten wlasnie link do benefitow itp jakie epileptyk moze dostac:
http://www.epilepsy.org.uk/info/benefits/england
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013 01:33 przez aina24, łącznie zmieniany 1 raz.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 03 sty 2013 01:00

hammersmith1 pisze:Dziekuje za konkretne informacje, tego mi potrzeba.
Chcialabym zapytac jeszcze, czy potrzebuje miec przetlumaczone te dokumenty na pierwsza wizyte w GP?



nie nie potrzebujesz, poprostu tak latwiej bo zajrza w dokumenty, ale wystarczy, ze sama im powiesz jak czesto ma ataki, jakie leki bierze na epilepsje, i przede wszystkim czy ma tylko te chorobe, czy tylko na to sie leczy, to jest wazne bo niektore leki moga ze soba kolidowac.

mozesz jedynie sobie wydrukowac nazwe leku, ktory siostra bierze obecnie i w wersji ang rzecz jasna i pokazac z opisem, bo pewnie bedzie taka opcja by przetlumaczyc od razu na ang, to powinno wystarczyc. Choc nie mowie tu o zapisaniu sie do lekarza bo trzeba NIN, adres i dowod, pisze o wizycie.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 03 sty 2013 01:09

a tak by wszystko przyspieszyc to moze wyslij juz teraz aplikacje o angielki NIN tj national insurance number dla niej to jak przyjedzie to akurat bedzie pewnie miala interview, bo date zawsze mozna zmienic...

hammersmith1
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 27 gru 2012 18:47

x

Postautor: hammersmith1 » 03 sty 2013 01:23

xx
Ostatnio zmieniony 26 lut 2013 21:03 przez hammersmith1, łącznie zmieniany 1 raz.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 03 sty 2013 12:53

blondynek,

sie zdaje dziewczyna juz jest happy z informacjami i podziekowala, wiec po to jeszcze to rozstrzasywac.

poczytaj dalej co to jest NIN czyli ubezpieczenie,i dla kogo i po co, wszak nie wszyscy pracuja a maja..

i jak siostra nie jest 'legally zalezna' jak ma epilepsje i ataki codzienie? poczytaj troche o epilepsji. A siostra jest teraz jej glownym prawnym opiekunem, bo mama ze wzgledu na wiek,sie zajac nia nie moze. Poczytaj co to znaczy, glowny legal opiekun. Temat jak dla mnie zakonczony.

dariusz707070
Emigrant
Posty: 272
Rejestracja: 03 sty 2013 12:23

Postautor: dariusz707070 » 03 sty 2013 17:31

Straci rente chorobowa w Polsce, bedac tu na stale.Ludzie nie wprowadzajcie w blad.Siostra moze sie starac o zasilek socjalny ze wzgledu na opieke ale to ta pod opieka musi byc tu legalnie rejestrowana nie musi pracowac .Nin mozna samemu oplacac przeciez.Nie placony nin i tak ma prawo do bezplatnej pomocy medycznej w chwili zagrozenia zycia tym bardziej zapis UE to uwzglednia.Rente chorobowa nie mozna przeniesc do angli.Nie cudaczcie jedyne wyjscie niech co Trzy miesiace jedzie do polski idzie do lekarza a tu ma siostre i jezdzi na jej zaproszenie.Wyzbyc sie latwo , ale po co ma zostac bez pieniazkow.To juz z fachowcem trzeba rozmawiac nie z GP.A i lekarze sa z GP bezplatni ,sa strony gdzie takowi bez nin przyjmuja bezplatnie.Za niektore leki sie placi nie majac ubezpieczenia tym bardziej robione.Leki refundowane sa inne niz w polsce.I tez nie wszystkim daja za darmo tylko w szczegolnych przypadkach.Nie jest to takie proste jak pisze Pani Aina.Z tego co ja czytam nie jest prawnym opiekunem tylko mama.Ona chce przejac opieke.Pan daro ma racje sad polski tylko.Jeszcze dodam ze mozna wyrobic karte ubezpieczenia europejskiego siedzac w domu przez internet.Niech siostra nie wyzbywa sie renty.Tu dadza albo nie sa rygorystyczne warunki.W niemczech mozna przeniesc z polski.Tu nie.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości