O wszystkim na tematy prawne
aneczka32
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2012 12:16

długi

Postautor: aneczka32 » 20 mar 2012 13:04

Ja wyjeżdżając z UK miałam niezapłacony COuncil Tax i ścigali mnie już tzw. bailiffs. Ale dogadałam się i spłacam miesięcznie.
Mam niestety zaległość w banku, Barclays,która w ciągu pół roku urosła z 600 na 1000 funtów.Z tego też banku mam kartę kredytową - też jakieś 1000 funtów. Bank ma mój polski adres. Dzwoniłam kiedyś do jednej z oranizacji pomagających poradzić sobie z długami i tam prawnik mi powiedział, że jeżeli wyjeżdżam z UK i nie mam zamiaru już wracać do Anglii, to powinnam napisać list do wierzycieli z informacją, że wyjeżdżam i nie będę spłącać długów. Ja tak zrobiłam - tyle, że napisałam, że chwilowo nie stać mnie na spłątę i się odezwę, jak moja sytuacja się poprawi. Bank ma mój adres polski, ale wysyłają na angielski listy z ich wewnętrzną Debt Collector. I nie wiem, czy faktycznie siedzieć cicho przez 6 lat, bo jak mi powiedział ten prawnik, dług jest za mały by się im opłacało go ścigać., czy też powinnam jakoś go spłacać. Nie wiecie, od jakiej kwoty zadłużenia \\\\\\\"opłaca\\\\\\\" się wierzycielowi włączyć procedury i mnie ścigać w Polsce? I czy ktoś mi wytłumaczy, czym się różni Europejski Trybunał Egzekucyjny od Europejskiego Nakazu Zapłaty? Co mi grozi. jeżeli znajdą mnie w Polsce - czy mam jakieś szanse wtedy na negocjacje? Jestem trochę przerażona, bo to mój mąż korzystał z mego konta i karty kredytowej jak ja byłam w Polsce, a teraz zostałam sama ze spłatą długów. Jeżeli komornik siądzie mi na wypłacie - to i tak mi chyba musi zostawić tę minimalną kwotę, tj. ok 1100zł, prawda? I czy może mi zająć alimenty na mnie lub na dzieci? I ostatnie pytanie - czy mając komornika na wypłacie mogę liczyć na kredyt, czy jestem wpisana do KRS?


Karty kredytowe to pierwszy krok do wpadnięcia w spiralę zadłuzenia. Zawsze radzę wszystkim by jak najmniej z nich korzystać.
Dług jest rzeczywiście wg mnie zbyt mały by mieli wszczynać jakieś powazniejsze procedury windykacyjne. Majac komornika na wypłacie żadnego kredytu w Polsce nie otrzymasz. Na resztę Twoich pyatń znajdziesz odpowiedź na forum windykacja.

niewiem11
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2012 19:33

Postautor: niewiem11 » 10 gru 2012 19:36

a ja mam problem z innej polki... otoz przed wyjazdem z anglii do polski zostawilem w H&M revenue p45. no i okazalo sie ze musze doplacic... ale nie mam zamiaru tego robic, nie dam im ani grosza... czy moga mnie scigac za to w polsce?

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 10 gru 2012 20:01

Tylko wtedy gdy bedziesz chciał pobierać bezrobotne w Polsce przedstawjając papiery z uk ze tu pracowałeś, jesli nie wrocisz,
tu? już stracisz wiarygodność nie beda scigali długu ale zamkniesz za sobą ponowną prace w uk.I jeszcze zalezy ile winny jesteś ?jak 200£ to nie będą scigać w polsce, jak 20,000 £ jak najbardziej.Ale zamkniesz rozdział GB.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 11 gru 2012 13:02

Jak bedziesz chciał zapłacić zmienisz zdanie , masz 5 lat czasu na to .pozdro

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 11 gru 2012 13:55

niewiem11 pisze:a ja mam problem z innej polki... otoz przed wyjazdem z anglii do polski zostawilem w H&M revenue p45. no i okazalo sie ze musze doplacic... ale nie mam zamiaru tego robic, nie dam im ani grosza... czy moga mnie scigac za to w polsce?


Mogą, tylko pytanie po co i za ile?
A tak na prawdę to nie jest tak jak to pisze daro43
Nikt mu żadnej drogi nie zamknie, może w każdej chwili przyjechać,pracować i iść na zasiłki w UK, po prostu będzie mieć dług w HM i tyle, który jeśli będzie mieć odpowiednią ilość pieniędzy czy majątku to się upomną dość stanowczo, głupcy też tam nie siedzą i od minimalnej pensji tez nie będą mu ściągać.
Dług w HM a zasiłki czy Working Tax Credit to oddzielne sprawy nie powiązane ze sobą.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012 11:40 przez goraluk, łącznie zmieniany 1 raz.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 11 gru 2012 14:01

A propo długów w UK.
Jeśli dług powstał w prywatnej firmie (bank, CC, parking ect) To komornik nie ma prawa wejść do domu mieszkania i zajmować czegokolwiek.
Sąd nie da komornikowi w takiej sprawie uprawnienia do siłowego wejścia do mieszkania/domu. Innymi słowy, spłata takiego długu to wasz wolontariat:)

Owszem, będzie to mieć wpływ na wasz credit score i będziecie mieć problem z aplikacjami o karty kredytowe czy telefon komórkowy na abonament, ale poza tym nic.
Debt Collectora najlepiej olać ciepłym moczem mówiąc mu by się odwalił. To działa na 100%.
Jak ktoś więc ma długi w bankach to niech wie, że to bardziej banku zmartwienie niż jego. Przy kwotach do 20 czy 30k nie warto iść na bankruta (za małe długi). Jak ktoś planuje bankruta to niech zrobi co najmniej 100 do 200k długu to wówczas warto:))) (znam osobiście gościa który wyciągną 145000 funtów i poszedł na bankruta, dziś ma nieźle działającą firmę i jak on mówi,nie warto się sprzedać za 20 tyś funtów).

niewiem11
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2012 19:33

Postautor: niewiem11 » 11 gru 2012 17:40

kwota, ktora musze oddac H&M to 1500£ i nie mam zamiaru im dac zlamanego grosza bo sie do tego nie poczowam... to chyba jakas pomylka, wiem ze takie kalkulatory maja ale bez przesady. dla drugiej agencji pracowalem tylko jeden dzien a oni mi naliczyli taki zwrot... mniejsza z tym chce tylko wiedziec czy moge spac spokojnie, bo chyba dla tej kwoty nie beda zrywac sie do sciagania ze mnie tego w polsce?

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 12 gru 2012 10:23

Splacamy to wiem, a komu już nie piszesz?Wielu to stu na razie tylko parę osób w tym Ty.chcesz mi coś zarzucić znowu?Masz przyklad bo widze ze wszystkiego nie ogarniesz.Kolezankce nadplacili dofinansowanie do pensji tez zachorowała i przeszła na inne platnosci zawiniła bo nie zgłosila kazali jej cała nadplate oddać od razu. Napisałem pismo i teraz spłaca po 10£ co miesiac wiec mi nie wciskaj kitu.Nie znasz zycia z realu a juz napewno nie masz we wszystkim doswiadczenia tylko wiedza z kompa dziekuję za Twoje porady.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2012 10:34 przez daro43, łącznie zmieniany 1 raz.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 12 gru 2012 10:37

Bylo wesele wzielismy szybko providenta, zona zachorowała też mi na raty rozłozyli, i jest ok .Ale masz bujną wyobraznie nic praktyki.A już jak jesteś ciekawska to mamy jedno wspólne konto nie zadłużone.Nie cierpię dlugów jak mam to spłacam .

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 12 gru 2012 15:53

Co do kart to nie musisz jej miec z dopuszczalnym debetem do 300 £ normalna i do 1000 gold card, to Ty decydujesz zakładając konto na co cie stać lub nie.A zakładajac co róż nowe konta to nic dziwnego z jednego pokrywa sie dług z pierwszego.I to ta spirala.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości