Tutaj zamieszczamy pytania dotyczące życia na wyspach, które nie kwalifikują się do innych kategorii
kostek21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2012 15:23

kupilem car insurance pobrali pieniądze i dalej jest nie akt

Postautor: kostek21 » 13 paź 2012 15:26

Witam mam pytanie ... kupilem wczoraj car insurance i po jakim czasie bedzie on wprowadzony w system dvla bo jest taka stronka ask.mid i tam wpisujesz rejestracje i pokazuje czy masz ubezpieczenie czy nie .... bobrali mi pieniądze odrazu a w systemie dalej nie ma .. moze dlatego ze zrobilem to w piatek wieczorem ????

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 13 paź 2012 17:44

Hmm.. Ja jak kupuję ubezpieczenie to wiem, że kupuję i wiem, że kupiłam, a jak kupiłam to mam.

Skoro pieniądze pobrali to znaczy, że też kupiłeś, więc powinieneś wiedzieć, że masz więc nie wiem po co to gdziekolwiek sprawdzać.

Jeśli nie daje Ci to spać to zadzwoń do firmy, w której wykupiłeś ubezpieczenie i zapytaj czy je masz :)

matej
Emigrant
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2008 15:19

Postautor: matej » 14 paź 2012 12:51

zresztą tymi stronami się nie sugeruj bo az z ciekawosci sam sprawdziłem swoje auto i tez pokazuje ze niemam ubezpieczenia... kit jakiś to jest. skoro zapłaciłeś to masz, i nie widze powodu sprawdzac na jakichś śmiesznych stronach

matej
Emigrant
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2008 15:19

Postautor: matej » 14 paź 2012 15:33

no być może to nie jest kit... jednak mi bzdura wyszła bo samochód jest od dłuższego czasu ubezpieczony w rac, a stronka mi powiedziała że nei jest tak że nie wnikam i się nie przejmuje zbytnio czy to kit czy nie.
tylko prosze się nie gniewać tutaj poprostu to jest moje zdanie... na dzień dzisiejszy

telewizji nie oglądam wcale tak że nie wiem, a że policja jest w stanie sprawdzic natymiast to ja wiem.

pozdrawiam ;)

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 01 lis 2012 14:00

Z tego co wiem, to musi minac 24 godziny, zeby ubezpieczenie bylo aktywne. Nie wiem jak czesto aktualniaja strone DVLA, ale jesli masz numer polisy to nie powinienes sie martwic :)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 01 lis 2012 18:03

Baza jest tylko orientacyjna, dla Policji też.
I tak w przypadku zatrzymania i wątpliwości policja poprosi ciebie dowód ubezpieczenia, jeśli nie masz przy sobie (w UK nie ma obowiązku noszenia czy wożenia dokumentów ze sobą, samochodu też) zapytają gdzie ubezpieczyłeś i zadzwonią sami do ubezpieczyciela potwierdzić, jeśli nadal nie będzie potwierdzenia, na komisariacie będzie prowadzone dochodzenie w sprawie ubezpieczenia, jeśli okaże się, że zapłaciłeś i błąd nastąpił u ubezpieczyciela, zostaniesz potraktowany jak byś ubezpieczenie miał, więc de facto masz.
W bazach danych panuje totalny bajzel i nie sugerujcie się takimi zapisami czy ich brakiem, to normalne, że czegoś nie będzie.

apjclaims
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2012 15:37

Postautor: apjclaims » 27 lis 2012 15:38

Aktualizacja strony askMID trwa 24h, wiec jesli zaraz po wykupieniu sie nie pojawilo a masz watpliwosci zadzwon do ubezpieczyciela i sie upewnij. Zazwyczaj dostaje sie potwierdzenie na maila z ubepzeiczalni zanim dostaniesz dokumenty!

wojtekpaula17
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 28 lis 2012 00:45

Postautor: wojtekpaula17 » 29 lis 2012 17:46

to co piszesz na tenat twego insurance jest po prostu smieszne sprawdzilem to stronke z niej wynika zaden samochod nie ma ubezpieczenia ja kupowalem przez internet i mialem zaraz po dokonaniu wplaty czyli 10 sekund

wojtekpaula17
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 28 lis 2012 00:45

Postautor: wojtekpaula17 » 29 lis 2012 17:49

to co autor postu pisze ze zaplacil i jeszcze nie ma - ano nie ma; bo moze musisz poczekac az ubezpieczeniodawca przekaze dane do wprowadzenia na daze banych a to moze zajac troche wieceje niz 24 godziny...[/quote] Nie zgodze sie z toba poniewaz zawsze pytaja od kiedy polisa ma sie zaczac zawsze wiec po co piszesz jak nie wiesz

polaczek1299
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 07 gru 2012 19:41

Postautor: polaczek1299 » 08 gru 2012 19:22

To tylko potwierdza zasadę, że ubezpieczenie samochodu należy kupować u sprawdzonych ubezpieczycieli.


Wróć do „Sprawy codzienne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości