O wszystkim na tematy prawne
arkadiusz1lisik
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2012 11:07

wazne

Postautor: arkadiusz1lisik » 26 lis 2012 10:55

co mam zrobic ?pracodawca nie wyplacil mi za 33 dni mojej pracy ,kto mi w tym pomoze policja czy jakis uzad do kogo mam sie zwrucic o pomoc?

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Re: wazne

Postautor: goraluk » 26 lis 2012 11:03

arkadiusz1lisik pisze:co mam zrobic ?pracodawca nie wyplacil mi za 33 dni mojej pracy ,kto mi w tym pomoze policja czy jakis uzad do kogo mam sie zwrucic o pomoc?


Do... pracodawcy! Zapytaj go dlaczego, niech ci wyjaśni, bo może ma rację?
Mając jego wyjaśnienia można wówczas dalej szukać rozwiązania problemu.

PaniDomuLondyn
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 30 sty 2012 16:37

Postautor: PaniDomuLondyn » 26 lis 2012 12:25

Nie policja tylko Tribunal Employment.
Ale najpierw zanim cos zrobisz, musisz wyslac list do pracodawcy z wyjasnieniem dlaczego Ci nie zaplacil i z zadaniem wyrownania wszystkiego. Musisz mu dac czas do 2 tygodni na odpowiedz i dzialanie na Twoj list. Dopiero wtedy mozesz zaczynac legal action.
List wyslac za potwierdzeniem odbioru.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 26 lis 2012 19:15

Nie zauważyliście że cwaniaków pracodawców coraz więcej tu?Goraluk nie mow mu ze mu się nie nalezy bo do konca nie znasz sprawy , no to już żeś zdołował człowieka.Trybunał też nie tak pstryk i już, owszem monituj pisma do pracodawcy są feż specjalne stempy , jesli to nie pomoże , brak odzewu to wypełniasz formę do Trybunału i czym więcej masz dowodów tym lepiej, ale to trwa i nie załatwisz tego w miesiac.Szef musi Ci odpisać czemu, dlaczego kiedy i gdzie.no i dobrze jak masz umowę (kontrakt payslipy cokolwiek ale uzbroić sie musisz w cierpliwość.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 26 lis 2012 19:24

Do Citizens Advice jak wypełnisz formę sprawdż gdzie mieszkasz dokladnie bo sad ma rejony, i po drugie wejdzie w to negocjator automatycznie, sprawa nie prosta , zyczę załatwić sprawę polubownie.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości